حلول ماه ربیع الاول
1397/04/10 16:07:11
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابتکار عنوان کرد:

تامین ۷۵ درصد صنایع دستی کشور توسط بانوان/ مشاغل خانگی مورد توجه دولت قرار دارد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ۷۵ درصد صنایع دستی کشور را بانوان تامین می کنند.
تامین ۷۵ درصد صنایع دستی کشور توسط بانوان/ مشاغل خانگی مورد توجه دولت قرار دارد معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ۷۵ درصد صنایع دستی کشور را بانوان تامین می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803104857201308.jpg تامین,۷۵,درصد,صنایع,دستی,کشور,توسط,بانوان/,مشاغل,خانگی,مورد,توجه,دولت,قرار,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ معصومه ابتکار، با حضور در شهرستان فیروزکوه طی سخنانی ضمن اشاره به وجود پتانسیل های فراوان در این شهرستان اظهار کرد: یکی از مهمترین سرمایه ها و پتانسیل های بالای این منطقه طبیعت آن است که لازم است به بهترین شکل ممکن حفظ و حراست شود.

ابتکار در ادامه با بیان اینکه مشاغل خانگی مورد توجه دولت قرار دارد افزود: دولت تسهیلاتی را در زمینه مشاغل خانگی در نظر گرفته که باید اجرایی بشوند.

وی با اشاره به اینکه  ۷۵ درصد صنایع دستی کشور را زنان تامین می کنند گفت: نقش موثر زنان در اقتصاد و معیشت خانوادهها را نمی‌توان نادیده گرفت و دولت برای قوت به اشتغال های خانگی تسهیلات فراگیر و پایداری را به عنوان تکالیف قانونی قرار داده است.

ابتکار توجه دولت به مسائل زنان سرپرست خانوار را بسیار مهم خواند و گفت: در این زمینه کارگروهی برای هماهنگی و تقسیم بندی بین بخش‌ها وجود دارد که مسئولیت هر دستگاه در زمینه های بهداشت، کارآفرینی، اشتغال و حمایتهایی که باید دولت و مجموعه دستگاه های اجرایی مرتبط انجام دهند را داراست.

معاون امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری بیان کرد: امروز باید دستگاه‌های دولتی با کارآمدی و اثربخشی بیشتر و هزینه‌های کمتر در خدمت رسانی به مردم و تحقق برنامه ها تلاش کنند چرا که در فضای کنونی پیش آمده همگی مسئول هستیم و هم اکنون سیاست دولت مبنی بر گسترش نهادهای مدنی، غیردولتی و بخش خصوصی است تا دولت بخشی از امور خود را برون سپاری کند.

ابتکار در ادامه از اختصاص ۲۳۰ میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار و ۵۰ میلیارد تومان سهم بیمه بافندگان خبر داد و گفت: اختصاص این ارقام به افراد مذکور به زودی محقق خواهد شد.

وی با اشاره به مسئولیت دولت در خصوص نیازهای اولیه تولیدکنندگان گفت: دولت بدون شک با تمام افرادی که بخواهند از شرایط کنونی به نفع خود و ضرر مردم کاری کنند برخورد می کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور زنان، معاون امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به طرح گفت و گوی ملی خانواده و بین نسلی اظهار کرد: این طرح باهدف بهبود شرایط خانواده و مقابله با آسیب های خانواده مطرح است که جهت برگزاری این طرح در شهرستان فیروزکوه نیز باید اقدامات لازم صورت بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet