انتخابات ریاست جمهوری
1386/08/08 10:28:00
سرویس سیاسی

حداد عادل: آمریکایی ها هیچ علاقه ای به صلح و آرامش در جهان و منطقه ندارند

رئیس مجلس شورای اسلامی اعمال تحریم های تازه از سوی آمریکا علیه ایران را به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، غلامعلی حدادعادل در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی روز سه شنبه با اشاره به اعمال تحریم های جدید از سوی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: از این اقدامات آمریکایی ها معلوم می شود که آنها هیچ علاقه ای به صلح و آرامش در جهان و منطقه ندارند، زیرا در حالی که مذاکرات ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی در جهت حل و فصل مساله و رفع ابهامات پیش می رود و آقای البرادعی صریحا اعلام می کند که هیچ گزارشی دال بر فعالیت هسته ای نظامی از سوی بازرسان آژانس دریافت نکرده، می بینیم که آمریکایی ها به بهانه نظامی بودن فعالیت هسته ای ایران دست به این اقدامات می زنند و تبلیغات به راه می اندازند و ایران را حامی تروریسم و مخالف دموکراسی اعلام می کنند.

وی افزود: آمریکایی ها در این حال ادعا می کنند که خیرخواه ملت ایران هستند و مخالف دولت ایران و تصور می کنند با این ژست های دروغین می توانند میان دولت و ملت ایران جدایی و اختلاف بیاندازند.

حدادعادل خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است این است که آمریکایی ها نشان می دهند علاقه ای به حل و فصل مساله هسته ای ایران ندارند و مایلند این موضوع را همچنان بهانه اعمال فشار بر ایران قرار دهند.

رئیس مجلس متذکر شد: آمریکایی ها در حالی ایران را حامی تروریسم قلمداد می کنند که خودشان برای ترور مردم عراق شرکت خصوصی به عراق می برند. شرکت بلاک واتر که مردم بی گناه و بی پناه عراق را ترور می کند آیا نمونه بارزی از فعالیت های تروریستی آمریکا نیست؟ آن وقت ایران را به دلیل حمایت از حماس و حزب الله حامی تروریست می نامند.

وی افزود: آیا حمایت از حماس که دولت روی کار آمده با رای مردم فلسطین است حمایت از تروریسم است؟ آیا شما و اسرائیلی ها که برق و سوخت را به روی مردم فلسطین قطع می کنید تا آنها را به دلیل دموکراسی مجازات کنید طرفدار دموکراسی هستید؟ آیا حماس که برای دفاع از سرزمین خود و ایستادگی در برابر غصب فلسطین مبارزه می کند تروریست است؟ آیا حزب الله لبنان که در برابر اسرائیل متجاوز مقاومت می کند تروریست است؟ رئیس مجلس خاطرنشان کرد: حقیقت این است که آمریکا در جهان روز به روز منزوی تر می شود زورگویی و قلدر مابی آمریکا این کشور را در جهان منفور و بدنام کرده و سردمداران آمریکا تصور می کنند که می توانند به تنهایی سازمان ملل باشند و برای همه جهان تعیین تکلیف کنند و منطق آنها روز به روز صعیف تر و ناکارآمد تر می شود.

حدادعادل گفت: ما این اقدامات جدید آمریکا را که تبلیغات زیادی به اطراف آن راه انداخته و خوشبختانه از سوی دولت های دیگر همراهی با آن صورت نگرفته به شدت محکوم می کنیم.

حدادعادل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت نوجوان بسیجی حسین فهمیده اظهار داشت: این روز به همین مناسبت روز نوجوان و روز بسیج دانش آموزی نامیده شده است.

وی افزود: حسین فهمیده با اسم بامسمی خود حقیقت دفاع مقدس و حقیقت شهادت را خوب فهمیده بود. فهمیده نماد همه نوجوانان و جوانان کشور ماست. همان هایی که با حضور خودشان در جبهه های نبرد در جنگ تحمیلی، ایمان و غیرتمندی خود را در دفاع از اسلام و کشور به اثبات رساندند.

رئیس مجلس گفت: ما به روح پاک شهید فهمیده درود می فرستیم و به خانواده محترم او ادای احترام می کنیم و سلام و درود خودمان را به همه نوجوانان بسیجی از جایگاه مجلس شورای اسلامی تقدیم می کنیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet