هدر موبایل
1397/04/11 10:52:25
سرویس فرهنگی
فلاحتی:

آموزش‌های آموزش و پرورش و رسانه‌ها متناسب با رشد نگران‌کننده بیماری‌ها نیست

عضو کمیسیون آموزش مجلس بر نقش آموزش و پرورش در جلوگیری از شیوع بیماری‌های مختلف تاکید کرد و گفت: بخشی از وظیفه افزایش سلامت جامعه همچون آموزش سبک زندگی ایرانی - اسلامی بر عهده آموزش و پرورش است.
آموزش‌های آموزش و پرورش و رسانه‌ها متناسب با رشد نگران‌کننده بیماری‌ها نیست عضو کمیسیون آموزش مجلس بر نقش آموزش و پرورش در جلوگیری از شیوع بیماری‌های مختلف تاکید کرد و گفت: بخشی از وظیفه افزایش سلامت جامعه همچون آموزش سبک زندگی ایرانی - اسلامی بر عهده آموزش و پرورش است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107553363448.jpg آموزش‌های,آموزش,و,پرورش,و,رسانه‌ها,متناسب,با,رشد,نگران‌کننده,بیماری‌ها,نیست Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جایگاه آموزش بر جلوگیری از شیوع بیماری‌های مختلف، گفت: متاسفانه طبق آخرین آمار بیماری‌های واگیرداری همچون ایدز در کشور افزایش یافته و شیوع 47درصدی بیماری قلبی و عروقی و افزایش 20درصدی سکته‌های قلبی را شاهد هستیم اما به میزان رشد نگران‌کننده این بیماری‌ها، آموزش ازسوی آموزش و پرورش و رسانه‌ها افزایش نداشته است.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تغییر عادات اشتباه تغذیه و سبک زندگی مسئله‌ای است که باید از کودکی به افراد آموزش داد، افزود: رشد و تعالی در جامعه سالم بیش از جامعه‌ای است که درگیر امراض و مشکلات روحی و جسمانی متعدد است و بخشی از وظیفه افزایش سلامت جامعه همچون آموزش سبک زندگی ایرانی- اسلامی و مهارت‌های لازم بر عهده آموزش و پرورش است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش و آموزش عالی باید بیش از این در بحث سلامت سرمایه‌گذاری کنند، اضافه کرد: همچنین این مسئله باید در رشته‌های تحصیلی همچون علوم تجربی، بهیاری، خانه‌داری و... به کرات آموزش داده شود.

فلاحتی بیان کرد: متاسفانه مشکلات در کشور به قدری متعدد است که خانواده‌ها دیگر فرصت فکر کردن به این مسائل را ندارند لذا همراهی نهادهای دیگری همچون رسانه‌ها، شهرداری، رسانه ملی و تبلیغات مکرر می‌تواند سبک زندگی جامعه را تغییر دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه درصد بسیار محدودی از مردم در رابطه با محصولات تراریخته اطلاعات دارند و نمی‌دانند باید تغذیه سالم را از دولت‌ها طلب کنند، ادامه داد: این عدم آگاهی سبب میلیاردها تومان هزینه برای دارو و درمان می‌شود در حالی که با افزاش آگاهی و تغییر عادات زندگی می‌توان پیشیگری کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet