هدر موبایل
1388/06/10 14:22:00
سرویس صحن
عضو هییت رییسه تشریح کرد

تغییر شیوه رای گیری نمایندگان در مراسم رای اعتماد

**عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی از تغییر شیوه رای گیر نمایندگان در مراسم رای اعتماد خبر داد.

ه گزارش خبرنگار خانه ملت محسن کوهکن عضو هیات رئیسه مجلس در حاشیه سومین روز برگزاری جلسه بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی در جمع خبرنگاران گفت: به دلیل شفاف سازی و جلوگیری از شبهه این شیوه تغییر کرد.

کوهکن در ادامه افزود: در آیین نامه داخلی مجلس فقط و فقط اخذ رای عنوان شده است؛ بنابراین هیات رئیسه در ابتکاری تصویب کرد که این شیوه رای گیری در مراسم رای اعتماد به خاطر از بین بردن برخی شبهات و پایین آمدن صلاحیت خطای احتمالی تغییر کند.

وی اظهار داشت: براساس این شیوه جدید این بار به تعداد وزیران پیشنهاد شده یعنی 21 صندوق در ضلع جنوبی صحن مجلس تعبیه خواهد شد و نمایندگان برای رای دادن 21 کارت که روی هر کدام از آنها وزیر و وزارتخانه و سه کله موافق، مخالف و ممتنع چاپ شده است را در اختیار دارند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: پیش از این برای هر وزیر سه نشانه موافق، مخالف و ممتنع قرار می گرفت و پس از رای گیری هر نماینده‌ای دو کارت اضافه در اختیار داشت که گاهی باعث شک و شبهه و خطا در رای گیری می‌شد.

وی در پایان افزود: با شیوه جدید هر نماینده همه کارت‌های خود را در صندوق‌ها می‌اندازد و لذا ضریب خطا به صفر می‌رسد و هرگونه شبهه‌ای در رای‌گیری از بین می‌رود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet