شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/04/13 18:31:00
سرویس اقتصادی
کاظمی:

رئیس جمهور مشاور و اتاق فکر اقتصادی داشته باشد

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید دارد که همه مشاوران  برای کاهش هزینه های دولت کنار گذاشته شوند؛ اما رئیس جمهور مشاور و اتاق فکر اقتصادی داشته باشد.
رئیس جمهور مشاور و اتاق فکر اقتصادی داشته باشد عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید دارد که همه مشاوران  برای کاهش هزینه های دولت کنار گذاشته شوند؛ اما رئیس جمهور مشاور و اتاق فکر اقتصادی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107193988799.jpg رئیس,جمهور,مشاور,و,اتاق,فکر,اقتصادی,داشته,باشد Icana

علی کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه لازم است رئیس جمهور مشاور اقتصادی داشته باشد، اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور لازم است رئیس جمهور مشاور و اتاق فکر اقتصادی داشته باشد تا اطلاعات را به روز در اختیار رئیس جمهور قرار دهند و روند پیشبرد دستورات العمل ها در زیر مجموعه های دولت را رصد کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: با وجود اینکه مشاور اقتصادی اهمیت ویژه ای دارد؛ اما در کشور مان مشاوران افراد بیکار هستند و تاثیری بر روند کارها ندارند، با توجه به این موضوع انتظار می رود مشاور رئیس جمهور عملکرد و خروجی  داشته باشد.

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس دهم شورای اسلامی، تاکید کرد: مشاور اقتصادی باید کارها را برنامه ریزی کند و اطلاعات را جمع آوری و طبقه بندی شده به رئیس جمهور ارائه دهد، همه کشورها از مشاور استفاده می کنند، در ایران مشاور به پستی تبدیل شده است که بدون عملکرد حقوق دریافت می کند.

وی با انتقاد از عملکرد ضعیف مشاوران مسئولان دولتی، بیان داشت: از آنجایی که در شرایط اقتصادی مناسبی قرار نداریم یکی از کارهایی که می تواند اثرگذار باشد حذف همه مشاوران و قائم مقام ها است چرا که این افراد حقوق دریافت می کند و هر چهارماه یکبار هم با مسئول مربوطه جلسه نداشته اند.

کاظمی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه حذف همه مشاوران می تواند راه کار مناسبی برای برون رفت از شرایط اقتصادی باشد، گفت: با تعریف پست هایی مانند قائم مقام و مشاوره بدنه دولت بزرگتر می شود بنابراین در راستای چابک سازی و شفاف سازی باید پست های بدون خروجی و هزینه های اضافی حذف شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: اوضاع آنجایی بدتر می شود که مسئولان تنها به یک مشاور اکتفا نمی کنند و مشاور عالی و غیره دارند، ضمن اینکه اعتقاد داریم مشاور می تواند تاثیرگذار باشد؛ اما اینکه پست های جدید و بدون خروجی طراحی شود را نمی پذیریم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با این وجود لازم است رئیس جمهور مشاور و اتاق فکر اقتصادی قوی داشته باشد تا با رصد اتفاقات، عملکرد ها و شرایط اطلاعات را به سرعت و دقت در اختیار او قرار دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet