هدر موبایل
1397/04/15 09:22:48
سرویس اجتماعی
پاپی زاده:

قدرت تغییر اقلیم در دستان برخی از کشورهای خارجی/وزارت خارجه پدیده ابر دزدی را پیگیری کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: هیچ کشوری نمی تواند با دانش و تکنولوژی بالا از پتانسیل بارشی به نفع خود استفاده کند.
قدرت تغییر اقلیم در دستان برخی از کشورهای خارجی/وزارت خارجه پدیده ابر دزدی را پیگیری کند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: هیچ کشوری نمی تواند با دانش و تکنولوژی بالا از پتانسیل بارشی به نفع خود استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/44783.jpg قدرت,تغییر,اقلیم,در,دستان,برخی,از,کشورهای,خارجی/وزارت,خارجه,پدیده,ابر,دزدی,را,پیگیری,کند Icana

عباس پاپی زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص احتمال ابر دزدی در تغییر اقلیم در ایران، گفت: درحال حاضر با تکنولوژی های موجود امکان تاثیرگذاری بر میزان بارش ابرها وجود دارد، بنابراین بارور کردن ابرها یکی از این تکنولوژی ها است؛ ضمن اینکه تغییر پتانسیل بارشی ابر هم یکی دیگر از تکنولوژی ها بوده و این مباحث پیچیده نیست.

نماینده مردم دزفول درمجلس شورای اسلامی افزود: برخی کشورهای دنیا به تکنولوژی های خاصی در این حوزه دست پیدا کردند که اثرات آن هنوز برای ما مشخص نیست، ضمن اینکه درمسیر بارشی از دریای مدیترانه تا ایران ضخامت برف به شدت کاهش پیدا کرده و بارش به میزان بسیاری کم می شود؛ بنابراین تفاوت هایی درنقاط مختلف منطقه درخصوص میزان بارش وجود دارد.

وی با بیان اینکه تحمیل فشار برای افزایش بارش در منطقه ای به طورحتم سبب کاهش ظرفیت بارشی ابر در نقطه دیگری می شود، تصریح کرد: درحال حاضر وزارت امورخارجه باید با وفاق بین المللی این مسئله را پیگیری کند، به طور قطع هیچ کشوری نمی تواند با دانش و تکنولوژی بالا از پتانسیل بارشی به نفع خود استفاده کند؛ اما کشورهای دیگر دچار خشکسالی شوند.

پاپی زاده ادامه داد: در رژیم حاکم بر رودخانه ها هم این مسئله وجود دارد، از این رو فرد در بالادست رودخانه نمی تواند تمامی آب  رودخانه را برای مصارف خود در نظر گرفته و فرد دیگری در پایین دست دچار مشکل شود؛ بنابراین از وزارت امورخارجه انتظار می رود که این مسئله را در دستورکار پیگیری قرار دهد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با تاکید براینکه کشورها از طریق سازمان بین المللی فائو مسئله تغییر اقلیم در مناطق مختلف دنیا را مورد توجه قرار دهند، گفت: احتمال دخالت کشورهای دیگر در تغییرات اقلیمی کشورمان وجود دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet