هدر موبایل
1397/04/15 12:57:04
سرویس فرهنگی
پژمان‌فر انتقاد کرد:

تعدد مراکز تصمیم‌گیر برای اوقات فراغت کودکان/ شورای عالی انقلاب فرهنگی ورود کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از تعدد مراکز تصمیم‌گیر برای اوقات فراغت کودکان انتقاد کرد.
تعدد مراکز تصمیم‌گیر برای اوقات فراغت کودکان/ شورای عالی انقلاب فرهنگی ورود کند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از تعدد مراکز تصمیم‌گیر برای اوقات فراغت کودکان انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805104740841811.jpg تعدد,مراکز,تصمیم‌گیر,برای,اوقات,فراغت,کودکان/,شورای,عالی,انقلاب,فرهنگی,ورود,کند Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بودجه قابل‌ملاحظه‌ وزارت ورزش و برخی از دستگاه‌ها برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، در حالی که دست آموزش و پرورش به‌عنوان متولی اصلی تعلیم و تربیت از این بودجه خالی است، گفت: آموزش و پرورش متولی تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در ساعاتی است که آن‌ها در مدارس حضور پیدا می‌کنند یا ساعات فوق‌برنامه‌ای که برای‌شان در تابستان پیش‌بینی می‌شود با این وجود باید برنامه‌ها و بودجه‌های دستگاه‌ها در این رابطه زیرنظر یک مجموعه و در مسیر هم  دنبال شوند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه اکنون ناهماهنگی بسیاری دراین خصوص وجود دارد تا جایی که مثلا در زمینه تفریح اردو همه فعال هستند اما برخی برنامه‌های مهم دیگر اساسا هیچ متولی ندارند.

وی اضافه کرد: در پی این مسئله باید تعیین تکلیف شود تمامی مسائل یک مقطع سنی تا مقطع سنی دیگر به دستگاه خاصی همچون آموزش و پرورش مربوط میشود یا خیر، درواقع این دستگاه باید برای آن برنامه‌ریزی کند یا آنکه صرفا مدیریت حوزه خاصی را در زمان مشخصی در دست بگیرند.

پژمان‌فر با بیان اینکه برخی از دانش‌آموزان از خدمات آموزش و پرورش، وزارت ورزش و جوانان، شهرداری‌ها و... توامان استفاده می‌کنند، گفت: در مقابل برخی دیگر همچون دانش‌آموزان روستایی از خدمات هیچ یک از این دستگاه‌ها بهره‌مند نمی‌شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از دلایل این اشکالات تعدد مراکز تصمیم‌گیری و قرار نگرفتن آن‌ها در زیر یک مجموعه است، اظهار کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید به‌عنوان یک جریان فراقوه‌ای به مسئله ورود و درخصوص آن تصمیم‌گیری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet