هفته دفاع مقدس
1397/04/15 10:59:22
سرویس سیاسی
دهقانی فیروزآبادی:

موضع گیری دقیق روحانی در قبال بسته پیشنهادی اروپا /اروپایی‌ها سابقه بد خود در قبال حق غنی سازی ایران را جبران کنند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بسته پیشنهادی اروپا به ایران ارائه شده ولی ما از محتوای آن خبری نداریم و این بسته در اختیار تیم دیپلماسی کشور است.
موضع گیری دقیق روحانی در قبال بسته پیشنهادی اروپا /اروپایی‌ها سابقه بد خود در قبال حق غنی سازی ایران را جبران کنند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بسته پیشنهادی اروپا به ایران ارائه شده ولی ما از محتوای آن خبری نداریم و این بسته در اختیار تیم دیپلماسی کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201805106086852511.jpg موضع,گیری,دقیق,,روحانی,در,قبال,بسته,پیشنهادی,اروپا,/اروپایی‌ها,سابقه,بد,خود,در,قبال,حق,غنی,سازی,ایران,را,جبران,کنند Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص اظهارات رئیس جمهور روحانی در تماس‌های تلفنی جداگانه‌ای که با ئیس جمهور فرانسه و صدراعظم آلمان بیان کرده است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از گذشته نسبت به اروپایی‌ها بدبینی دارد و بارها مقامات ایرانی این موضوع را به طرف‌های مقابل گوشزد کرده‌اند زیرا اروپایی‌ها یک بار در حق ایران اجحاف کردند و برخورد بدی با حق غنی سازی ایران داشتند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به نظر من آن اقدامات گذشته اروپا اکنون باید جبران می‌شد یا در آینده جبران شود تا اینکه ما بتوانیم در آینده با اروپایی‌ها همکاری کنیم، بیان کرد: اگر این اشتباه جبران نشود یا احساس شود که اروپایی‌ها در بسته پیشنهادی خود مستقل از آمریکا نیستند و محافظه کارانه و به دور از استقلال عمل می‌کنند، مطمئنا ایران در جهت تامین منافع ملی خود اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه اجازه نخواهیم داد آمریکا به منافع ملی ایران ضرر بزند و اروپا نیز هیچ اقدامی انجام ندهد و تعهدی که به ایران داده‌اند را زیر پا بگذارد، افزود: ایران در این شرایط باید با مبنا قراردادن تامین منافع ملی، برخورد لازم را داشته باشد.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: با ارزیابی کامل موضع گیری اروپا، اکنون رئیس جمهور روحانی موضع گیری درست و دقیقی را انجام داده و مجلس شورای اسلامی نیز پشتیبان آن است، نمایندگان مردم در مجلس، هفته گذشته در بیانیه‌ای حمایت از مواضع جمهوری اسلامی ایران را مورد تاکید قرار دادند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسته پیشنهادی اروپا به ایران ارائه شده ولی ما از محتوای آن خبری نداریم و این بسته در اختیار تیم دیپلماسی کشور است که آن را ارزیابی می‌کنند، گفت: تیم دیپلماسی ایران تامین منافع ملی را مهم تر از سایر مسائل می‌داند و به هیچ وجه از این موضوع کوتاه نمی‌آید و با اصل عزت، حکمت و مصلحت موضوع را پیش می‌برند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet