ایام محرم 1398
1397/04/16 16:59:36
سرویس سیاسی
کمالی پور:

مسئولان نظام از تصمیم رئیس جمهور در تهدید آمریکا حمایت می‌کنند/ عواقب خطرناک انسداد تنگه هرمز برای آمریکا

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است اگر آمریکا مراقب عواقب تصمیمات ضدایرانی خود نباشد، با بسته شدن تنگه هرمز دچار بحران عظیمی خواهد شد.
مسئولان نظام از تصمیم رئیس جمهور در تهدید آمریکا حمایت می‌کنند/ عواقب خطرناک انسداد تنگه هرمز برای آمریکا نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است اگر آمریکا مراقب عواقب تصمیمات ضدایرانی خود نباشد، با بسته شدن تنگه هرمز دچار بحران عظیمی خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg مسئولان,نظام,از,تصمیم,رئیس,جمهور,در,تهدید,آمریکا,حمایت,می‌کنند/,عواقب,خطرناک,انسداد,تنگه,هرمز,برای,آمریکا Icana

یحیی کمالی پور درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تهدید تلویحی نفتی آمریکا از سوی رئیس جمهور کشورمان که تحلیل‌ها آن را بستن تنگه هرمز عنوان می کند، گفت: هر کشوری در صیانت از آرمان های خود وظیفه دارد اقداماتی انجام دهد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: همانطور که آمریکا برای حفظ امنیت خود تمام دنیا را به خطر انداخته ما نیز این حق را به خود می دهیم که هرجا منافع ملی ما به خطر بیفتد اقدامات لازم را صورت دهیم که بستن تنگه هرمز یکی از این راه ها است.

وی در ادامه با بیان اینکه رئیس جمهور صرفا به صورت تلویحی تهدید به انسداد تنگه هرمز کرد، ابراز داشت: با این حال سایر مسئولان نظام این تلویح را برای عرصه بین الملل تشریح و اعلام کرد که معنای تهدید روحانی به عدم صادرات نفت از سوی سایر کشورها همان بستن تنگه هرمز است.

کمالی پور همچنین اضافه کرد: اگر به صورت صد در صد از سوی آمریکا تحریم شده و صادرات نفت کشورمان به صفر برسد، از همه اهرم های خود استفاده می کنیم و اگر بخواهیم اولین اقدام خود را بستن تنگه هرمز قرار می دهیم که بیشترین ضرر را به کشورهای حوزه خلیج فارس و عربستان می زند.

وی ادامه داد: عربستان سعودی تصور می کند می تواند نفت خود را جایگزین نفت ایران کند در حالی که کنترل تنگه هرمز منطقی ترین مسیر برای صادرات نفت عربستان، کاملا در دست ایران است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه سیاست خارجی و اقدامات تقابلی با دسیسه های آمریکا تمام ارکان نظام پشت یکدیگر بوده و نظرات تمام کارشناسان و مسئولان در تمامی جناح ها بر حمایت از تصمیم نظام است از این رو چنانچه دستور بسته شدن تنگه هرمز صادر شود تمامی ارکان نظام در آن مشارکت خواهند داشت پس آمریکا باید مراقب عواقب تصمیمات ضد ایرانی خود باشد تا دچار بحران نشود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet