خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/04/18 15:20:00
سرویس اقتصادی
انارکی محمدی خبر داد:

تدوین طرح دوفوریتی برای اصلاح قانون بخشش جریمه دیرکرد وام های معوق بانکی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم اجرای مصوبات قانونی مجلس مبنی بر بخشش جریمه دیرکرد وام های معوق تاکید کرد.
تدوین طرح دوفوریتی برای اصلاح قانون بخشش جریمه دیرکرد وام های معوق بانکی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم اجرای مصوبات قانونی مجلس مبنی بر بخشش جریمه دیرکرد وام های معوق تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105642254073.jpg تدوین,طرح,دوفوریتی,برای,اصلاح,قانون,بخشش,جریمه,دیرکرد,وام,های,معوق,بانکی Icana

احمد انارکی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اجرای مصوبات قانونی مجلس، مبنی بر بخشش جرایم دیرکرد وام های معوق بانکی، گفت: اینکه دریافت کنندگان وام های بانکی باید در موعد مقرر اقساط وام ها را تسویه کنند یک موضوع بدیهی است، اما در سال های گذشته اقتصاد کشور با رکود و نوسان شدید در بازارهای مختلف روبرو شده بنابراین برخی از فعالان اقتصادی ناخواسته نتوانستند اقساط وام های بانکی خود را تسویه کنند که موضوع قابل تاملی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در ملاقلات های مردمی بسیاری از کشاورزان، اصناف و تولیدکنندگان این گلایه را مطرح کردند که تعمدی در تسویه اقساط وام ها نداشته اند در این راستا در مجلس تلاش شد شرایطی فراهم شود که بانک ها از مشتریان هزینه ای بابت جریمه دیرکرد اخذ نکنند و در این راستا مصوبه قانونی تصویب  شده است.

بررسی شرایط بخشش جریمه دیرکرد وام های معوق بانکی

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: براساس بند (و) تبصره 16 قانون بودجه سال97در جهت حمایت از تولیدکنندگان و تسویه مطالبات بانک ها و مؤسسات مالی در صورتی که مشتریان بانک ها بدهی های معوق خود را که تا پایان سال 1396 سررسید شده اند را از تاریخ سر رسید تا پایان شهریورماه سال جاری تسویه کنند، بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری نیز موظف می شوند که اصل و سود خود را براساس قرارداد اولیه و بدون احتساب جریمه دریافت کنند.

انارکی محمدی گفت:بند(و) تبصره16 قانون بودجه سال97 با ابهاماتی روبرو است که بانک ها را برای اجرای مصوبه با مشکل روبرو کرده در این راستا در کمیسیون اقتصادی با حضور مسئولان بانک مرکزی،وزارت اقتصاد وسازمان برنامه و بودجه، مسئله مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت.

وی ادامه داد:مقرر شد در زمینه مذکور قانون اصلاح شود در این راستا متنی در قالب طرح دوفوریتی برای اجرای قانون بخشش جریمه دیرکرد وام های معوق آماده شده که بعد از بررسی در کمیسیون اقتصادی در قالب اصلاحیه قانون در صحن علنی مجلس نیز مورد بررسی قرار می گیرد همچنین مدت زمان اجرای قانون که تا پایان شهریور است در اصلاحیه قانون تا پایان سال تمدید می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:در هرصورت باید بخش تولید را در عمل حمایت کرد تا بتواند با انگیزه بیشتر رو به جلو حرکت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet