هدر موبایل
1397/04/16 17:38:07
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه مطرح کرد:

حبس چندین ساله مال افراد؛ دلیل اختصاص دلار 3900 تومانی به حجاج

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس با قابل دفاع خواندن رقم دلار ۳۹۰۰ تومانی به حجاج ایرانی، گفت: با توجه به حبس چندین ساله مال حجاج در بانک این رقم منطقی به نظر می‎رسد.
حبس چندین ساله مال افراد؛ دلیل اختصاص دلار 3900 تومانی به حجاج رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس با قابل دفاع خواندن رقم دلار 3900 تومانی به حجاج ایرانی، گفت: با توجه به حبس چندین ساله مال حجاج در بانک این رقم منطقی به نظر می‎رسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201807102848174472.jpg حبس,چندین,ساله,مال,افراد؛,دلیل,اختصاص,دلار,3900,تومانی,به,حجاج Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اختصاص ارز 3900 تومانی به حجاج، عنوان کرد: سازمان حج و زیارت در این خصوص دلایلی دارد که طی مذاکراتی که با محمدی رئیس سازمان حج و زیارت و حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی داشتم این دلایل تبیین روشن شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی همچنین از برگزاری نشستی با مسئولان سازمان حج و زیارت در فراکسیون حج و زیارت مجلس با همین موضوع خبر داد و گفت: در این نشست گزارشی از میزان و رقم ارز در نظر گرفته شده برای حجاج قرائت و نمایندگان نیز نظرات خود را در این باره اظهار می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دلایل سازمان حج و زیارت برای اختصاص دلار 3900 تومانی به حجاج دلایل قابل دفاع و منطقی است، ادامه داد: در این مورد به خصوص با توجه به اینکه حبس مال از چندین سال قبل اتفاق افتاده است، تصمیم سازمان حج و زیارت برای اختصاص این رقم دلار به حجاج کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

وی ادامه داد: فردی که امسال برای رفتن به حج راهی این سفر معنوی است چندین سال قبل با دلاری کمتر از 3900 تومان که حدود 900 تومان بود نسبت به ثبت نام در این سفر معنوی اقدام کرده است و امروز نباید آن‌ها را در این وضعیت که مالشان در اختیار دولت بوده است، رها کرد.

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس با بیان یادآوری اینکه رقم دلار 3900 تومانی پس از جلسات کارشناسی طوری انتخاب شده که نه حاجی ضرر کند نه دولت بخواهد پولی از بیت المال برای حجاج هزینه کند، افزود: این سرمایه سال‌ها در اختیار بانک بوده است و در این فاصله بانک بر روی این پول کار اقتصادی انجام داده لذا این عدد منطقی است.

به گزارش خانه ملت، مطابق اعلام مقامات سازمان حج و زیارت ایران امسال ۸۵ هزار نفر در قالب ۵۸۳ کاروان از ۲۷ تیرماه عازم مراسم حج در عربستان سعودی می‌شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet