شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1397/04/16 20:32:54
سرویس استان ها
خدری:

دانشجویان متناسب با ظرفیت جامعه مهارت آموزی شوند

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش مهم مهارت‌آموزی در توسعه و پیشرفت گفت: دانشجویان در رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاهی متناسب با ظرفیت جامعه مهارت آموزی شوند.
دانشجویان متناسب با ظرفیت جامعه مهارت آموزی شوند نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش مهم مهارت‌آموزی در توسعه و پیشرفت گفت: دانشجویان در رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاهی متناسب با ظرفیت جامعه مهارت آموزی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711107795477158.jpg دانشجویان,متناسب,با,ظرفیت,جامعه,مهارت,آموزی,شوند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام حمید خدری در آئین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به نقش مهم مهارت در ایجاد اشتغال پرداخت و اظهار داشت: مهارت و فناوری از پایه‌های مهم اشتغال محسوب می‌شوند که این امر در کشور مغفول مانده است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش مهم مهارت‌آموزی در توسعه و پیشرفت گفت: دانشجویان در رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاهی متناسب با ظرفیت جامعه مهارت آموزی شوند.

وی با اشاره به بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی بعد از فارغ التحصیلی افزود: نداشتن مهارت از جمله مشکلات دانش آموختگان دانشگاهی است که در برنامه ششم توسعه داشتن گواهینامه مهارت برای این قشر الزامی شده است.

حجت‌الاسلام خدری، توسعه مهارت افزایی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: همه تلاش دولت‌مردان و نمایندگان مجلس توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای با هدف حل مشکل بیکاری به‌عنوان ابرچالش جامعه است.

وی با قدردانی از تلاش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امر توجه به طرح‌های اشتغال‌زایی گفت: تلاش‌های افزایش مهارت و اشتغال‌زایی در اولویت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که در این راستا تلاش‌های شبانه‌روزی می‌شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش مهم تغییر مدیریت در ارائه ایده‌های جدید و ایجاد تحول افزود: با تغییر مدیریت باید تحولی د. عرصه فعالیت‌ها و ارائه خدمات به جامعه هدف ایجاد شود.

حجت‌الاسلام خدری، با قدردانی از تلاش کازروی مدیر قبلی آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر، برای دوراهکی مدیر جدید این مجموعه آرزوی موفقیت کرد.

نظام جامع مهارت آموزش در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تصویب شد

نادر فخری با بیان اینکه تغییر در بدنه مدیریتی آموزش فنی و حرفه‌ای سبب رونق مجموعه می‌شود اظهار داشت: جوان‌گرایی در پست‌های مدیریتی از مهم‌ترین رویکرد‌های این سازمان است که پوست‌اندازی در این عرصه در اولویت قرار دارد.

وی، کاهش نرخ بیکاری را از مهم‌ترین آثار مهارت آموزی دانست و تصریح کرد: مهارت آموزی امروز بیش از گذشته در جامعه احساس می‌شود که در این راستا تمام مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ها به تجهیزات نوین مجهز شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به اختصاص اعتبارات لازم برای تجهیز کارگاه‌ها گفت: سال گذشته ۲۵ میلیارد تومان برای به روز رسانی تجهیزات کارگاه‌های آموزشی به استان‌ها ابلاغ شد و امسال تاکنون ۴۳ میلیارد تومان برای تجهیز و تعمیر کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ها اختصاص یافته است.

فخری با اشاره به تجهیز کارگاه اتومکانیک استان‌ها تصریح کرد: در راستای آشنایی کارآموزان با فناوری‌های جدید ۳۵۰ کارگاه اتومکانیک آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ها به ۴۹۸ خودرو خارجی تجهیز شد.

وی اشتغال‌زایی را یکی از مهمترین دغدغه‌های مسئولان دانست و افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به‌عنوان زمینه ساز اشتغال نقش به‌سزایی در کاهش بیکاری و ایجاد شغل دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه ارتقای سطح مهارت‌های شغلی از اولویت دولت است خاطر نشان کرد: دولت دوازدهم با تامین امکانات لازم و تغییر نگاه نسبت به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای ارتقای سطح مهارت‌های شغلی برنامه‌ریزی ویژه‌ای دارد.

فخری از تصویب نظام جامع مهارت آموزش در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای خبرداد و بیان کرد: با تدوین آئین نامه این نظام جامع ایجاد تحول در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای دور از انتظار نیست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در این آئین عبدالمجید دوراهکی به‌عنوان مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر معرفی و از خدمات عبدالرسول کازرونی تقدیر شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet