هدر موبایل
1397/04/17 11:41:49
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

چرا رهبری به موضوع ارز و سکه ورود کردند؟ / روایت اینستاگرامی مطهری از بی‌عدالتی در جام‌جهانی فوتبال / ایران چهارمین کشور پرمصرف برق در جهان

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
چرا رهبری به موضوع ارز و سکه ورود کردند؟ / روایت اینستاگرامی مطهری از بی‌عدالتی در جام‌جهانی فوتبال / ایران چهارمین کشور پرمصرف برق در جهان اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612104981667823.jpg چرا,رهبری,به,موضوع,ارز,و,سکه,ورود,کردند؟,/,روایت,اینستاگرامی,مطهری,از,بی‌عدالتی,در,جام‌جهانی,فوتبال,/,ایران,چهارمین,کشور,پرمصرف,برق,در,جهان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود تصویری از نشست شوراى عالى هماهنگى اقتصادى به اشتراک گذاشت.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور درباره بازار سکه و ارز، گفت: ورود رهبری به موضوع ارز و سکه نشان دهنده ضعف مجلس و دستگاه‌های اجرایی است؛ مجلس باید در زمان مناسب گزارش های لازم را در این زمینه را از دولت درخواست می کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود تعلل تمام ارکان نظام رهبر معظم انقلاب پیش قراول جریانات بودند در واقع ایشان برای احقاق حقوق مردم ورود کردند این اقدام نشان داد که پشتوانه مردم رهبری هستند؛ مردم فهمیدند ولایت فقیه است که مدافع حقوق حقه آنهاست.

وی اضافه کرد: تاکید رهبری هشداری برای دستگاه های نظارتی، اطلاعاتی، امنیتی و قانونی است؛ این دستگاه ها باید اقداماتی همچون درخواست گزارش از دولت و رسیدگی به نابه سامانی بازار ارز و سکه را زودتر انجام می دادند.

جعفرزاده با بیان اینکه نا به سامانی بازار سکه و ارز دلیل علمی، اقتصادی و منطقی نداشت، تاکید کرد: این نابه سامانی را می توان ناشی از دسیسه های سیاسی برای براندازی نظام، توطئه های اقتصادی برای مال اندوزی و ایجاد بحران های اجتماعی دانست.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس ضمن احترام به مجموعه عوامل بانک مرکزی، بانک ها و موسسات مالی، بیان کرد: به نظر می رسد در نابه سامانی بازار ارز تعمدی در کار است؛ در مقطعی ورود مجموعه های امنیتی برای سامان دادن به وضعیت بازار ارز مطرح شد.

وی در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر خرید 2 تن سکه توسط یک فرد، اظهار کرد: خرید این تعداد سکه به راحتی امکان پذیر نیست و مسلما باعث شک می شود چرا مسئولان به این موضوع توجه نکردند در خوشبینانه ترین حالت خرید این تعداد سکه نتیجه ای جز به هم زدن بازار اقتصادی کشور و سودجویی ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر هم زدن بازار اقتصادی با هدف ضربه زدن به نظام است، خاطرنشان کرد: این افراد با آسیب و ضربه به نظام اقتصادی به دنبال براندازی نظام هستند و بدون اسلحه با گرانی، کاهش قدرت ملی پول، افزایش قیمت دلار، ایجاد بحران های اقتصادی و... به دنبال تحقق این هدف هستند بانک مرکزی چگونه در مقابل فردی که 30 هزار سکه خریده است سکوت کرد این موضوعات به رسیدگی نیاز دارد. 

 

 

وی در پستی دیگر از تذکرش به وزیر اطلاعات نوشت.

 

 

جعفرزاده همچنین از نشست فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیرامون مسائل جاری کشور علی الخصوص در حوزه اقتصادی خبر داد.

 

 

نماینده رشت در ادامه تصویری از نشست معاون رئیس جمهور و سخنگوی دولت با جمعی از روسای ستاد انتخاباتی رئیس جمهور و جمعی از حامیان دولت در استان گیلان منتشر کرد.

 

 

علی مطهری نایب رئیس مجلس شوراى اسلامى، با انتشار پست زیر یادداشت کرد:

در میان تیم های شرکت‌کننده در جام جهانی فوتبال، تیمهایی را می‌بینیم که از بازیکنانی با ملیت دیگر استفاده می‌کنند به این بهانه که تابعیت آن کشور را دارند. این قضیه رقابت بین ملتها را مخدوش و ناعادلانه کرده است. مثلاً تیم فرانسه که در آن تعداد قابل توجهی از ملیت‌های آفریقایی در آن حضور دارند در واقع تیم ملی فرانسه نیست بلکه تیم فرانسه و مستعمرات آفریقایی سابق اوست. این مطلب را با شدت کمتری می‌توان درباره تیمهای آلمان و بلژیک نیز صادق دانست. این که چند غول آفریقایی را در داخل تیم ملی خود قرار می‌دهند نشانه ضعف فوتبال آن کشور است. ضمنا این مطلب نشان می‌دهد که اگر کشورهای آفریقایی امکانات کشورهای اروپایی را داشتند قطعا قهرمان جام جهانی می‌شدند.
فیفا باید این نقص و بی‌عدالتی را برطرف کند به طوری که تیم ملی هر کشوری فقط از همان ملیت تشکیل شده باشد و حتی شامل بازیکنان دو رگه نیز نباشد.

تیم هایی مثل تیم برزیل و آرژانتین واقعاً تیم ملی هستند.متاسفانه تیم ملی برزیل در اثر اشتباهات فردی یکی از بازیکنانش در حالی که استحقاق برد را داشت به تیم چندملیتی بلژیک باخت و طرفداران فراوان خود در سراسر جهان را غمگین و جام جهانی را از بازی زیبا محروم کرد. 

 

 

در صفحه شخصی خود مطرح کرد: به قول عزیزی این سه نفر از یک خانواده معلوم الحال پاشونو از گلیمشون درازتر کردند. یکیشون بعد از سالها مبارزه و عبادت حق مظلومانه در بستر بیماری است. یکی بعد از سالها جنگ در گلزار شهدای گچساران آرمیده است و یکیشون بعد از سالها خدمت به وطن با رای هفتادو پنج درصدی افتخار نوکری مردمش را دارد. حالا تهدید میشن پاشونو از گلیمشون درازتر نکنند. خدا بزرگ است.

 

 

وی در توضیح تصویر زیر نوشت:

یک فیلم کوتاه از صحبت صمیمی و ساده خودم با سه زحمتکش نان حلال خور قشقایی در این صفحه گذاشتم. بیننده زیاد و کامنت های خاص داشت. چند تن از دوستان عزیزم به من پیام دادند شاید قشقاییهای عزیز از این پست ناراحت شوند خدمتشان عرض کردم: تشکرمیکنم ولی تو رو قران بزارید مردم خیلی ساده و راحت با وکیلشون صحبت کنند. وکیل هم ساده بی تجمع پیششون بشینه. یعنی اونجوری که زندگی میکردیم. یعنی وقتی که هیچ چیز سیاسی نبود همه چیز واسه زندگی بود. این پست را در شرایطی میزارم که از جلسه سران سه قوه میام. یعنی اینکه هر چه بری بالاتر بازم نشستن با اون سه کارگر صفاش بیشتره.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، از امام جمعه جدید بروجرد نوشت.

 

 

وی در مراسم معارفه امام جمعه جدید بروجرد در شورای اداری این شهرستان در سخنانی با بیان اینکه یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی نماز جمعه است، اظهار داشت: این ساختار دینی در طول سال های قبل از انقلاب اجرا نمی شد و نماز جمعه هدیه بزرگ انقلاب به مردم است.

وی افزود: ملت ایران با استفاده از برکات عدیده نماز جمعه در راستای ایجاد وحدت اسلامی گام بردارند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی که دشمنان با تمام توان در مقابله با ملت ایران صف آرایی کرده است و با مکرهای جدید سعی در تضیف قدرت نظام اسلامی دارد باید مواظب باشیم.

بروجردی با اشاره به آیات قرآن کریم تاکید کرد: با تمام وجود معتقدیم در آینده ای نه چندان دور شاهد زوال رژیم پوشالی صهیونیستی، آمریکا و هم پیمانان آنها هستیم و بدانید که پیروزی نهایی از آن اسلام و مومنین است.

 

 

غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار، آرادان و ایوانکی در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی اش عنوان کرد:

تمام زمین های واگذاری به فرهنگیان صاحب سند خواهند شد و به زودی ساخت و ساز آنها با پیگیری های مسئولان مرتبط آغاز میشود.

 

 

 سید فرید موسوی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی، در اینستاگرام شخصی خود یادداشت کرد:

امروز درحین بازدید از رویدادTGC2018 (یکی از بزرگترین رویداد هاى تجارى در صنعت بازى هاى ویدئویى)که در مرکز همایش هاى صداو سیما برگزار شد، تاکید کردم: یکى از مشکلات ما نگاه سنتى برخى مسئولین به فضاى کسب و کارهاى امروزى است که در صورت اصلاح این نگرش میتوانیم شاهد پیشرفت در بازار کار مبتنى بر اطلاعات و فناورى باشیم. 
توسعه فعالیت هاى کسب و کارهای اینترنتی نقش مهمی در رشد اقتصادی کشور دارد که یقیناً انجام این مهم در شرایط فعلى بسیار میتواند در رونق اشتغالزایی موثر باشد، اگر بتوانیم موانع توسعه و فعالیت کسب و کارهای مبتتی بر فناوری اطلاعات را رفع کنیم، فعالان و جوانان کشور نیاز به حمایتهای مصنوعی و ایجاد فضای گلخانه ای برای رشد نخواهند داشت، استعدادهای جوانان ایرانی را دست کم نباید گرفت، در همین راستا از سال گذشته جلسات مستمرى با فعالین کسب و کارهاى اینترنتی و استارتاپها براى بررسى مشکلات این حوزه داشتم، پی گیر برخی اقدامات حمایتی در لایحه بودجه سالجاری بودجه نیز بودم که خوشبختانه محقق شد ولی قطعا کافی نیست، امیدوارم با همکاری همکارانم در مدت باقى مانده از مجلس دهم شاهد رفع موانع موجود در این حوزه از طریق ابزارهای تقنینی باشیم. اقدامات فراکسیون جوانان در این خصوص را متعاقبا اعلام خواهیم کرد.

 

 

 فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی توضیحاتی پیرامون مصرف برق در کشور ارائه کرد.

فریدون حسنوند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به خاموشی های اخیر،گفت: ایران چهارمین کشور دنیا از لحاظ مصرف برق و انرژی است که نسبت به برخی کشورهای دنیا سرانه مصرف ایران بالا است.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: بخش دولتی باید هدررفت برق و انرژی را در بخش تولید، انتقال و توزیع مدنظر قرار دهد و مصارف مختلف مردم نیز باید حتما مدیریت و کنترل شده باشد.

وی با بیان اینکه بنابر نظر وزارت نیرو بیش از 20 هزار مگاوات برق توسط دستگاه‌های سرمایشی همانند کولر، یخچال و فریزر مصرف می‌شود، ادامه داد: از این میزان 4 هزار مگاوات مربوط به دستگاه‌های دولتی و وزارتخانه‌ها است، لذا نمی توان در خاموشی ها برای اولین گام به سراغ مصارف و مشترکان خانگی رفت بلکه گام آخر مصارف خانگی است، البته می توان بیشترین صرفه جویی را در مصارف خانگی داست.

نماینده مردم اندیشمک در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم اصلاح فرهنگ مصرف در جامعه، یادآور شد: برخی کشورها تجربه موفقی در زمینه فرهنگ سازی مصرف انرژی داشتند و در شبکه تلویزیونی وضعیت آب و برق در حالت عادی، بحرانی و خطر نشان می دهند و مردم نیز بر این اساس مصرف خود را تنظیم کرده و مصرف را کاهش می دهند.

تشکیل جلسه مشترک بین وزارت نیرو، رسانه ملی و کمیسیون انرژی برای فرهنگ سازی مصرف انرژی

وی افزود: در 31 استان کشور رسانه ملی می تواند از ابزارهای مهم و موثر باشد، لذا در این راستا کاهش مصرف از طریق فرهنگ سازی با آموزش مشترک با همکاری صداو سیما، وزارت نیرو و کمیسیون انرژی صورت می گیرد.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مقرر شده که جلسه مشترکی بین وزارت نیرو، رسانه ملی و کمیسیون انرژی برگزار شود تا برای فرهنگ سازی در مصرف انرژی برنامه ریزی شود.

 

 

روح الله حضرت پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، تصاویری از حضورش سازمان هواشناسی آذربایجان غربی و بازدیدش از آخرین وضعیت ساخت پروژه ساختمان دانشگاه الزهرا منتشر کرد.

 

 

محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر بومهن و پردیس در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: امروز دیگر بر کسی پوشیده نیست که در چه برهه حساسی هستیم. دشمنان ما در جهان و منطقه، به وضوح آرایش جنگی گرفته‌اند و جنگ اقتصادی تمام عیاری علیه ما آغاز شده است. شرایط بسیار پیچیده و خطرناک است.
از یک سوی دیگر، جهان در حال یک زایمانِ مفهومی است. مفاهیمی چون قدرت، در حال دگردیسی مفهومی هستند و عوارضی اجتناب ناپذیر برای همه دارد. 
از دیگر سوی، ترامپ برنامه‌ها و طرح‌های جدیدی برای جهان دارد. او برای ایجادِ نظمِ مدنظرِ خود اصلا شوخی ندارد و انگار حاضر است با همه نهادهای بین‌المللی هم در بیفتد. 
مناسبات منطقه نیز تکان و تکانه‌ جدی خورده‌اند. معادلات و معاملات جدید سربرآورده است. در این میان، دشمنان ایران همدل‌تر و مصمم‌‌تر از همیشه به میدان آمده‌اند تا ایران را زمین بزنند. مشکلات و سوءمدیریت‌های داخلی نیز البته نفت و هیزمِ این آتش را خوب فراهم آورده‌اند! خلاصه شرایط و روزهای خاص و دشواری پیش‌رو دادیم.
برای عبور از این «فرابحران»، چندین سناریو و نسخه موجود است. معتقدم از میان راه‌های ممکن برای برون‌رفت از این وضعیت، قابل اطمینان‌ترین راه، جلب و ترمیم اعتماد مردم است. اعتماد مردم با تغییر در برخی روش‌های اداره کشور مقدور است. روند کنونی، روندی اعتمادسوز است. اکنون البته فرصت طلایی برای انسجام داخلی فراهم آمده است. معتقدم برخی سناریوها ازجمله مذاکره با آمریکا در این شرایط نمی‌تواند گره‌گشا باشد. ترامپ به کمتر از به ‌رسمیت شناختنِ اسرائیل رضایت نمی‌دهد. او به ‌سرعت به‌دنبالِ نظم نوین (جهانِ تک قطبی) است. و حتما تلاش می‌کند تمام نهادها و سازمان‌های بین‌المللی که تامین کننده این خواسته نیستند، ازجمله شورای امنیت را منحل کند. با چنین فردی امکان مذاکره برد- برد وجود ندارد. اما مذاکره داخلی و انجام اصلاحات داخلی هم ممکن است و هم می‌تواند اهدف همه را تامین کند.
اکنون می‌توان برخی ساختارهای غیرضرورِ ‌هزینه‌ساز را اصلاح کرد. می‌توان با عفو عمومی نسبت به کسانی که، مرتکب قتل نفس یا جرائم سازماندهی شده نشده اند، زمینه انسجامِ حداکثری را ایجاد کرد. می‌توان با تامین و تضمینِ امنیت جانی و مالی برای ایرانیان خارج کشور، به‌خصوص آنان‌که توسط دولت آمریکا در معرضِ ابطالِ پاسِ سرمایه‌گذاری هستند، زمینه انتقال سرمایه های‌شان را فراهم نمود.

 

 

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس، ویدیویی از بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه هاى عمرانى شهرستان فلاورجان منتشر کرد و عنوان کرد:

طرح آزادراه باید عوض شود؛اگر آزادراه غرب اصفهان در فلاورجان ورودی و خروجی نداشته باشد ، اجازه جهت عبور از فلاورجان نخواهیم داد.

 

 

سیدصادق طباطبایی نژاد نماینده مردم شهرهاى اردستان، زواره و مهاباد درمجلس شوراى اسلامى، از آئین کلنگ زنی نخستین پالایشگاه تولید روغن اکستراکت سبز خاورمیانه در اردستان نوشت.

 در مراسم کلنگ زنی نخستین پالایشگاه تولید روغن سبز خاورمیانه در اردستان با بیان اینکه وضعیت کلی کشور از نظر اقتصادی وضعیت مطلوبی نیست افزود: به واضح روشن است که در یک جنگ اقتصادی قرار داریم و تحریم ها از نظر میدانی توسط دشمنان نظام در حال اعمال شدن است و گروه های مختلفی را برای جلوگیری از انعقاد قرارداد با ایران به کشورهای مختلف اعزام کردند.

وی با بیان اینکه در جنگ است که می توان #مقاومت خود را بیشتر نشان داد و روی پای خود ایستاد تصریح کرد: آنجایی که تحت فشار بودیم بسیار موفقتر عمل کردیم و این سابقه تاریخی را در #جنگ_تحمیلی نشان دادیم.

نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس با بیان اینکه تنها راهی که با توجه به وضعیت کشور، مجلس و دولت اطلاع داریم و گزارش داده می شود این است که تمام انچه امکان سنگ اندازی در مقابل تولید را دارد رفع کنیم افزود: باید تمام موانع و سنگ اندازی هایی که درمقابل تولید وجود دارد برطرف کنیم تا کمک کرده باشیم به اقتصاد کشور و شسکت دشمن در جنگ_اقتصادی.

طباطبائی نژاد با بیان اینکه بر اساس آمار داده شده از نظر سختی بروکراسی اداری و موانع تولید ایران در بین 186 کشور در رتبه 182 قرار دارد خاطرنشان کرد: این حجم از موانع موجود در مقابل تولید باعث می شود سرمایه گذاران رغبتی به سرمایه گذاری در تولید نداشته باشند و در نتیجه سرمایه خود را به بازار ارز، سکه و خودرو منتقل می کنند.

وی با اشاره به اینکه تنها راه حل موانع برطرف کردن سنگ های مقابل تولید است خاطرنشان کرد: دشمن از جمهوری اسلامی لطمه دیده است و به دنبال تجزیه کشور هستند ، تنها راه ایستادگی در حوزه اقتصادی است و باید در حد توان همه مسئولین موانع تولید را برطرف کنند

نماینده مردم شهرستان اردستان درمجلس با بیان اینکه شرکت سرمایه گذار کنونی برنامه تولید داروهای ضدسرطانی را دارد و با توجه به پیگیری صورت گرفته و دستوری که مقام وزارت بهداشت داده اند سرمایه گذار قول مساعد داده که با پیشرفت 20 درصدی این پالایشگاه در برنامه بعدی احداث کارخانه تولید دارو را شروع کند افزود: از مسئولین تقاضا دارم انچه در توان دارند برای تسهیل در تولید بکار گیرند که مهمترین جهاد این است

در مراسم کلنگ زنی نخستین پالایشگاه تولید روغن سبز خاورمیانه در اردستان با بیان اینکه وضعیت کلی کشور از نظر اقتصادی وضعیت مطلوبی نیست افزود: به واضح روشن است که در یک جنگ اقتصادی قرار داریم و تحریم ها از نظر میدانی توسط دشمنان نظام در حال اعمال شدن است و گروه های مختلفی را برای جلوگیری از انعقاد قرارداد با ایران به کشورهای مختلف اعزام کردند.

وی با بیان اینکه در جنگ است که می توان مقاومت خود را بیشتر نشان داد و روی پای خود ایستاد تصریح کرد: آنجایی که تحت فشار بودیم بسیار موفقتر عمل کردیم و این سابقه تاریخی را در جنگ تحمیلی نشان دادیم.

نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس با بیان اینکه تنها راهی که با توجه به وضعیت کشور، مجلس و دولت اطلاع داریم و گزارش داده می شود این است که تمام انچه امکان سنگ اندازی در مقابل تولید را دارد رفع کنیم افزود: باید تمام موانع و سنگ اندازی هایی که درمقابل تولید وجود دارد برطرف کنیم تا کمک کرده باشیم به اقتصاد کشور و شسکت دشمن در جنگ اقتصادی.

طباطبائی نژاد با بیان اینکه بر اساس آمار داده شده از نظر سختی بروکراسی اداری و موانع تولید ایران در بین 186 کشور در رتبه 182 قرار دارد خاطرنشان کرد: این حجم از موانع موجود در مقابل تولید باعث می شود سرمایه گذاران رغبتی به سرمایه گذاری در تولید نداشته باشند و در نتیجه سرمایه خود را به بازار ارز، سکه و خودرو منتقل می کنند.

وی با اشاره به اینکه تنها راه حل موانع برطرف کردن سنگ های مقابل تولید است خاطرنشان کرد: دشمن از جمهوری اسلامی لطمه دیده است و به دنبال تجزیه کشور هستند ، تنها راه ایستادگی در حوزه اقتصادی است و باید در حد توان همه مسئولین موانع تولید را برطرف کنند.

نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس با بیان اینکه شرکت سرمایه گذار کنونی برنامه تولید داروهای ضدسرطانی را دارد و با توجه به پیگیری صورت گرفته و دستوری که مقام وزارت بهداشت داده اند سرمایه گذار قول مساعد داده که با پیشرفت 20 درصدی این پالایشگاه در برنامه بعدی احداث کارخانه تولید دارو را شروع کند افزود: از مسئولین تقاضا دارم انچه در توان دارند برای تسهیل در تولید بکار گیرند که مهمترین جهاد این است.

 

 

محمد دامادی نماینده ساری و میاندرود در مجلس، تصویری از حضورش در صداوسیمای مرکز استان مازندران به اشتراک گذاشت.

 

 

علی اسدی نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بحث بحران آب در استان و لزوم مدیریت بهینه آن، مطرح کرد: یکی از اولویت های اصلی بنده، مدیریت صحیح منابع آبی شهرستان می باشد که توانستیم در بخش کشاورزی در شهرستان شهربابک با جایگزینی محصولات کم آب مانند زعفران، گل محمدی و زرشک، مصرف آب را در این بخش کاهش دهیم و همچنین با پیگیری اجرای فاضلاب شهری در شهربابک که تا کنون ۸۰ درصد مراحل اخذ مجوزهای آن طی شده است گام موثری در زمینه مدیریت آب برداریم.علی اسدی در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان با اعضای شورای اسلامی استان کرمان؛ شوراها را مظهر دموکراسی و مردمی بودن نظام دانست و گفت: اجرای اصل قانونی تشکیل شوراها با حضور افراد تحصیل کرده در راستای شناخت و بررسی مشکلات شهری و شهرسازی و همچنین ارائه راه حل برای رفع آن ها می باشد. وی در ادامه افزود: شهرستان شهربابک دارای شورا و شهرداران فعال و پرتلاشی می باشد که طی جلسات مکرری که با آنها داشتم بر نکته بینی و دقت آنها در بررسی و پیگیری حل مسائل واقف می باشم. نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مشکلات شهری جزو لاینکف زندگی شهری می باشد و وظیفه شوراها و شهردارها تلاش مداوم در جهت شناخت و رفع آن ها می باشد تا شرایط مناسب و امکانات درخور برای مردم فراهم گردد.

وی ضمن تاکید بر پیگیری حل مشکلات پس از شناخت آنها، توسط شوراها گفت: نمایندگان به دلیل درگیری و پیگیری مسائل کلان و کلی شهرستان در سطح کشوری و استانی، زمان کمی برای مسائل جزئی شهرستان که اتفاقا اهمیت زیادی در زندگی فردی و اجتماعی افراد دارد، در اختیار دارند و همین موضوع اهمیت همراهی و همکاری شوراها با نمایندگان را نشان می دهد.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث بحران آب در استان و لزوم مدیریت بهینه آن، افزود: یکی از اولویت های اصلی بنده، مدیریت صحیح منابع آبی شهرستان می باشد که توانستیم در بخش کشاورزی در شهرستان شهربابک با جایگزینی محصولات کم آب مانند زعفران، گل محمدی و زرشک، مصرف آب را در این بخش کاهش دهیم و همچنین با پیگیری اجرای فاضلاب شهری در شهربابک که تا کنون ۸۰ درصد مراحل طی شده است گام موثری در زمینه مدیریت آب برداریم.

 

 

وی در جلسه هم‌اندیشی مجمع نمایندگان استان با اعضای کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان گفت: متاسفانه شاهد هستیم که کالاهای قاچاق از مبادی قانونی وارد کشور می‌شود و بایستی دولت، بحث دولت الکترونیک را با قاطعیت دنبال کند. وی با بیان این مطلب که آنچه در گمرک و با راه اندازی سامانه اظهار نامه، اتفاق افتاده بسیار عالی و تاثیر گذار بوده است، اظهار کرد: دولت الکترونیک در این کشور می‌تواند به سرعت پیش برود که متاسفانه ذینفعان با ایجاد اخلال نمی‌گذارند که این حرکت پیش برود.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید در راس امورات اجرایی کشور یک فرد قدرتمندی قرار گیرد تا با کسی رودروایستی نداشته باشد.

 

 

اسدی در پستی دیگر تصویری از نشست مجمع نمایندگان استان با معاون هماهنگ کننده سپاه ثار الله(ع) استان کرمان منتشر کرد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس، در صفحه شخصی اش تصاویری از نمازجمعه منطقه اردهال، جلسه هم اندیشی برگزاری همایش و نمایشگاه توسعه ترویج بوم گردی و صنایع دستی روستایی و عشایری ایران و تصاویری نشست رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اساتید دانشگاه(کانون دانشگاهیان ایران اسلامی) به اشتراک گذاشت.

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصاویری از جلسه ستاد بحران آب گیلان، بازدیدش از سالن ورزشی در حال ساخت شهر کومله و تصویری از دیدارش با  امام جمعه لنگرود منتشر کرد.

 

 

سید مهدی موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در دوره نهم مجلس شورای اسلامی، در توضیح آخرین پست اینستاگرامی خود نوشت: 

انالله و انا الیه راجعون

باردیگر دست اجل برامد و دیگر عزیزی از عزیزانم را به ملکوت اعلی برد عموزاده عزیزم که مردی متواضع ، صبور ، و دارای اخلاق حسنه و قلبی سرشار از محبت و علاقمند به دیگران، سیدمحمدعلی موسوی نسب دار فانی را وداع گفتند و ما را بسیار محزون و اندوهگین ساخت. غفران و رحمت الهی برای آن عزیزی که سالهای متمادی به امید فضل الهیش سختی های کم نظیری را تحمل کرده بود و همگان را در این صبر بر سختی ها مات و مبهوت نموده بود و هم اکنون به دیدار حق عروج نموده است را خواستارم .

سلامتی و طول عمر همراه با عزت و برکت برای برادران ایشان(حاج سید رضا، سید نصرالله ، سید مجید ) و خواهران و برادرزاده ها و خواهرزاده های ایشان به ویژه همسر گرانقدرم را از پروردگار متعال خواهانم.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet