هدر موبایل
1388/06/10 16:01:00
سرویس صحن
لاریجانی خطاب به نمایندگان:

باعث ایجاد فضای ابهام آمیز نشوید

**رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان گفت: تا می‌توانیم انتقاد داشته باشیم یا دفاع کنیم اما با کلمات آراسته که بی جهت باعث دلخوری نشود و یا فضای ابهام ایجاد نشود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی با اشاره به سخنان برخی مخالفان وزیر پیشنهادی راه و ترابری گفت: مخالفان و موافقان وزرای پیشنهادی می‌توانند مطالب خود را با آراستگی مطرح کنند و دیگران نیز با دقت گوش دهند.

وی افزود: طرح مباحثی که شبه‌ ناک ونیشدار است خود بخود طرف مقابل را عصبانی می‌کند.

وی با اشاره به سخنان برخی مخالفان وزیر پیشنهادی راه و ترابری گفت: این حرف‌ها نمی‌بایست زده می‌شد و درست نبود. اینکه برخی از نمایندگان و کمیسیون‌ عمران مطالبی را در مورد منطقه و حوزه انتخابیه خود در مورد راه یا راه‌آهن تقاضایی داشتند و آقای بهبهانی نیز آنها را انجام داد و این به عنوان نقیصه ایشان مطرح شد.

رئیس مجلس ادامه داد: این اشکال و نقص نیست اگر نماینده‌ای پروژه استانی را دنبال ‌کند تا به انجام برسد. در حقیقت این وظیفه نماینده است که از وزیر بخواهد که این پروژه را انجام دهد و وزیر نیز باید این پروژه را اجرا کند.

وی گفت: اشکال زمانی است که در چارچوب قانون نباشد. اگر در چارچوب قانون باشد که وظیفه ما نمایندگان است که پیگیری کنیم. اینگونه گفته شدن سوء تفاهم برای دیگران بوجود می‌آورد در حالی که یکیاز وظایف نمایندگان نظارت بر اجرای پروژه‌های قانونی است که باید اجرا شود.

لاریجانی تصریح کرد: ممکن است یک وزیر تعلل کرده باشد و با پیگیری نماینده آن کار انجام می‌شود و این نقیصه نیست.

وی گفت: البته در مقام دفاع نیز به کار بردن لفظی‌ مثل حزب اللهی‌های بی‌عرضه هم حرف غلطی است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: الحمدالله در این کشور نسل انقلاب آنقدر با درجات و تخصص‌های بسیار بالایی رشد کرده است و این لفظ، لفظ موهنی است.

وی گفت: حزب اللهی‌ها الان درخشندگی علمی بسیار بالایی دارند لذا خواهش من از دوستان این است تا می‌توانیم انتقاد داشته باشیم یا دفاع کنیم اما با کلمات آراسته که بی جهت باعث دلخوری نشود و یا ایجاد فضای ایهام نکند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet