هدر موبایل
1397/04/18 10:03:56
سرویس اجتماعی
ذوالقدرمطرح کرد:

جمعیت زنان سرپرست‌خانوار سالانه 15درصد افزایش می‌یابد/ قانون نویسی مجلس برای ساماندهی جمعیت زنان سرپرست

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس، با یادآوری اینکه جمعیت زنان سرپرست‌خانوار به دلیل حوادث مختلف سالانه ۱۵درصد افزایش می‌یابد از تدوین طرحی جامع در مجلس برای ایجاد متولی واحد درجهت حمایت از این قشر خبر داد.
جمعیت زنان سرپرست‌خانوار سالانه 15درصد افزایش می‌یابد/ قانون نویسی مجلس برای ساماندهی جمعیت زنان سرپرست عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس، با یادآوری اینکه جمعیت زنان سرپرست‌خانوار به دلیل حوادث مختلف سالانه 15درصد افزایش می‌یابد از تدوین طرحی جامع در مجلس برای ایجاد متولی واحد درجهت حمایت از این قشر خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg جمعیت,زنان,سرپرست‌خانوار,سالانه,15درصد,افزایش,می‌یابد/,قانون,نویسی,مجلس,برای,ساماندهی,جمعیت,زنان,سرپرست Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتشار خبری از سوی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مبنی بر اینکه بیش از سه میلیون زن سرپرست‌خانوار در کشور وجود دارد گفت: ما در برنامه ششم توسعه دولت را موظف کرده بودیم که در جهت ساماندهی زنان سرپرست‌خانوار اقدام کند، ضمن اینکه آمار این زنان بیشتر از این میزان بوده و با افرادی که تحت سرپرستی آنها قرار می‌گیرد قطعا جمعیت بزرگتری را تشکیل می‌دهند که باید ساماندهی شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته زنان بدسرپرست که دارای همسر معتاد هستند و همسرانشان بجای درآمدزایی برای آنها هزینه به همراه دارند نیز در زمره افرادی قرار می‌گیرند که نیاز به حمایت دولت دارند.

وی یادآورشد: دولت در برنامه ششم توسعه مکلف شده است که به مدت 5 سالی که این برنامه اجرا می‌شود زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست را تحت پوشش خود درآورد، کما اینکه برای بیمه این زنان مبلغ 230 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است تا در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی قرار بگیرد، ضمن اینکه لازم است بر روند تخصیص آن هم نظارت شود.

ذوالقدر تصریح کرد: بی‌تردید بیمه زنان سرپرست‌خانوار در اولویت قرار دارد، چرا که آنها با معضلات اجتماعی متعددی مواجه می‌شوند، بنابراین باید ساماندهی آنها با توجه به مشکلاتی که دارند در اولویت قرار بگیرد، از سوی دیگر قرار بود سامانه‌ای برای تامین معیشت این زنان راه‌اندازی شود تا دولت از این طریق این قشر را تحت پوشش قرار دهد.

وی اظهار کرد: هم‌اکنون ما نیز در مجلس به دنبال تدوین طرح جامعی هستیم که در پی آن بتوانیم برای ساماندهی زنان سرپرست‌خانوار قانونی را تصویب کنیم تا متولی واحدی برای نظارت بر این حوزه ایجاد شود و تمام اقداماتی که در جهت حمایت از این زنان صورت می‌گیرد در چارچوب این قانون باشد، چرا که در شرایط کنونی برغم تخصیص بودجه به این مهم نمی‌توان تمام زنان سرپرست‌خانوار را شناسایی کرده و از آنها حمایت کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: سالانه به دلیل مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای و سایر حوادث اعم از سیل، زلزله و ...حدود 15 درصد به جمعیت این زنان اضافه می‌شود، بنابراین مجلس باید به طور جدی برای ساماندهی آنها هم از بُعد نظارتی و هم قانونگذاری ورود پیدا کند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آنچه مسلم است عدم حمایت از زنان سرپرست‌خانوار به دلیل مشکلاتی که در جهت تامین هزینه‌های زندگی دارند می‌تواند آنها را در معرض آسیب‌های اجتماعی متعددی قرار دهد، از سوی دیگر این مشکلات از نظر روحی نیز هم به این زنان و هم افرادی که تحت پوشش آنها قرار دارند، لطمه وارد می‌سازد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet