هدر موبایل
1397/04/18 08:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاظم نسب:

تفکیک وزراتخانه ها و تقسیم وظایف موجب کارآیی بیشتر می شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اگرچه کوچک سازی دولت به نفع نظام اقتصادی است،اما جداسازی وزراتخانه ها و تقسیم وظایف شاید بتواند موجب کارآیی آنها شود.
تفکیک وزراتخانه ها و تقسیم وظایف موجب کارآیی بیشتر می شود عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اگرچه کوچک سازی دولت به نفع نظام اقتصادی است،اما جداسازی وزراتخانه ها و تقسیم وظایف شاید بتواند موجب کارآیی آنها شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102331936204.jpg تفکیک,وزراتخانه,ها,و,تقسیم,وظایف,موجب,کارآیی,بیشتر,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جواد کاظم نسب، نماینده مردم اهواز وعضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، در برنامه بهارستان رادیو گفت و گو درخصوص تفکیک وزارتخانه های پیشنهادی، اظهار کرد:با توجه به وجود مشکلات عدیده در کشور با تفکیک وزارتخانه ها موافق هستم، زیرا در استان خوزستان که نیمی از بودجه کشور از آنجا تامین می شود، ادغام موجب شده این استان دچار مشکلات زیادی شود.

وی افزود: در حوزه صنعت بسیاری از شرکت ها و صنایع در استان خوزستان در حال ورشکستگی است و همچنین در بخش تجارت، کشور عراق در جوار استان خوزستان قرار دارد که می تواند بازار صادراتی خوبی برای استان ما باشد، اما نتوانسته ایم این بازار را به دست بگیریم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: بی توجهی و عملکرد ضعیف وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت موجب به وجود آمدن این مشکلات شده است و تا زمانی که کارهای مربوط به دو وزارتخانه به صورت تجمیعی انجام شود نتیجه مفیدی نخواهیم گرفت.

کاظم نسب بیان کرد:چندین سال پیش که پیشنهاد ادغام وزارتخانه ها مطرح و این مسئله شکل گرفت تاکنون نتیجه موردنظر حاصل نشد، در حال حاضر مردم به دنبال نتیجه ملموس هستند و باید از مرحله شعار به اقدام و عمل وارد شویم.

نماینده مردم اهواز در خانه ملت ادامه داد: اگرچه کوچک سازی دولت به نفع نظام اقتصادی است، اما با توجه به شرایط کنونی و روند غیرقابل قبولی که در ادغام وزارتخانه ها شاهد آن بودیم، راهکار جداسازی وزراتخانه ها و تقسیم وظایف شاید بتواند موجب کارآیی آنها شود.

وی در خصوص اینکه معاون اول رییس جمهور پس از رد این لایحه در صحن اعلام کرد که وزارتخانه هایی که بحث تفکیک آنها مطرح بوده در جهت رای نیاوردن این لایحه تلاش کرده اند، تصریح کرد: بنده از این موضوع اطلاع دقیقی ندارم و هر موضوعی را که نمایندگان تصویب کنند قابل احترام است.

کاظم نسب در ادامه این بحث گفت: اما این موضوع بیانگر این است که مدیریت قوی و کلانی وجود ندارد، زمانی که دولت لایحه ای را تقدیم مجلس کرده و سپس در خصوص آن اعتراض می کند نشان دهنده بی برنامگی است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet