خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/04/17 12:30:24
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسوی بیوکی:

جداسازی وزارتخانه ها خلاف برنامه کوچک سازی دولت است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:موضوع تفکیک وزارتخانه ها خلاف برنامه ششم توسعه و کوچک سازی دولت بوده،لذا به صورت کلی در مجلس رای نیاورد.
جداسازی وزارتخانه ها خلاف برنامه کوچک سازی دولت است عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:موضوع تفکیک وزارتخانه ها خلاف برنامه ششم توسعه و کوچک سازی دولت بوده،لذا به صورت کلی در مجلس رای نیاورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105908387413.jpg جداسازی,وزارتخانه,ها,خلاف,برنامه,کوچک,سازی,دولت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،ابوالفضل موسوی بیوکی، نماینده مردم یزد و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در برنامه "بهارستان" رادیو گفت و گو درخصوص تفکیک وزارتخانه های پیشنهادی، اظهار کرد: جداسازی وزارت مسکن، راه و شهرسازی مدنظر دولت بود که این موضوع در کمیسیون عمران مطرح شد، البته به این شرط که مسکن و شهرسازی باشند و حوزه شهرداری از وزارت کشور منفک شده و به حوزه مسکن و شهرسازی ملحق شود.

وی افزود: در برنامه ششم دولت مکلف شده نسبت به کاهش پرسنل اقدام کند، بنابراین موضوع تفکیک وزارتخانه ها خلاف برنامه تشخیص داده شد به همین دلیل به صورت کلی در مجلس رای نیاورد و رد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر که وزارتخانه ها شکل گرفته اند و هریک از اعضا با وظایفشان آشنا شده اند، اما به عقیده بنده در مباحث کارشناسی تفکیک وزارتخانه ها موجب رسیدگی بهتر به موضوعات می شود.  

موسوی بیوکی ادامه داد:اگر دولت امور مربوط به تصدی را که مردم،بخش خصوصی و نهادها می توانند انجام دهند را به آنها واگذار کند، از حجم و گستردگی آن کاسته می شود و موجب ساماندهی وضعیت اقتصادی نیز خواهد شد.

نماینده مردم یزد درمجلس درخصوص اینکه معاون اول رییس جمهور پس از رد این لایحه در صحن اعلام کرد که وزارتخانه هایی که بحث تفکیک آنها مطرح بوده در جهت رای نیاوردن این لایحه تلاش کرده اند،تصریح کرد: در دولت مطرح شده بود که فردی اجازه ندارد خلاف نظر دولت در مجلس اعلام نظر کند.

وی در ادامه این بحث توضیح داد:ممکن است برخی از کارشناسان از وزاتخانه ها مشورتی درجهت روشنگری را به نمایندگان مجلس بدهند،اما وزیر یا معاونی بخواهد برای این امر رایزنی کرده باشد در صحن مجلس دیده نشده است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet