هدر موبایل
1397/04/17 12:44:53
سرویس دیگر رسانه‌ها
میرزاده:

تابستان؛ بهترین زمان برای آموزش مهارت زندگی به دانش آموزان

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد:مدارس در تابستان تعطیل است اما تربیت تعطیل نیست و بنابراین اوقات فراغت بهترین زمان است تا مهارت های زندگی را به دانش آموزان یاد دهیم.
تابستان؛ بهترین زمان برای آموزش مهارت زندگی به دانش آموزان سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد:مدارس در تابستان تعطیل است اما تربیت تعطیل نیست و بنابراین اوقات فراغت بهترین زمان است تا مهارت های زندگی را به دانش آموزان یاد دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201801108743668003.jpg تابستان؛,بهترین,زمان,برای,آموزش,مهارت,زندگی,به,دانش,آموزان Icana

به گزارش خرگزاری خانه ملت،برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با موضوع اوقات فراغت و با حضور "علی رمضانی" مدیر کل فرهنگی و اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش و حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

علی رمضانی در آغاز با بیان اینکه تمام دغدغه وزارت آموزش و پرورش این است که یک دانش آموز به یک مهارت دسترسی پیدا کند، عنوان کرد: با توجه به 9 ماه تحصیل که دانش آموز، خانواده و جامعه را خسته کرد، باید برای سه ماه تحصیلی بگذاریم دانش آموز استراحت کند و نشاط داشته و در کنار آن یک فن یا دانشی که به مهارت می انجامد، دسترسی پیدا کند.

وی اضافه کرد: امسال با کوششی که صورت گرفت 32 هزار پایگاه تابستانی را برای دانش آموزان در نظر گرفتیم تا بتوانیم 5 میلیون دانش آموز را تحت پوشش قرار دهیم و تمام تلاش مان بر این است دانش آموزان بتوانند در محیط بیرون از مدرسه و خارج از کلاس های درس که به اندازه کافی خسته کننده هستند، در یک محیط با نشاط به مهارت دست پیدا کنند.

مدیرکل فرهنگی و اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش به طرح هایی که این وزارتخانه قرار است اجرا کند اشاره کرد و اظهار داشت:یکی از طرح هایی که به ویژه برای مناطق روستایی دایر کردیم، این است که دانش آموزان بتوانند در مزرعه خودشان کار کنند و معلم در مزرعه حضور پیدا کند.

در ادامه حمایت میرزاده عنوان داشت:دانش آموزان باید از زندگی لذت ببرند نه اینکه وضعیتی ایجاد شود که دائما از شرایط شکایت کنند.

وی با اشاره به این نکته که وزارت آموزش و پرورش به دلیل کمبود بودجه از تشکل ها یاری می خواهد،اظهار داشت:تشکل هایی مانند کانون فکری کودکان و نوجوانان متعلق به آموزش و پرورش است. متاسفانه به دلیل موازی کاری، سازمان هایی وجود دارند که به نام آموزش و پرورش اعتبار دریافت می کنند اما خودشان را مستقل تلقی می کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین تصریح کرد: آموزش و پرورش امکاناتی دارد که هیچ نهاد دیگری ندارد و باید از این امکانات استفاده کند. تابستان مدرسه تعطیل است اما تربیت تعطیل نیست و بنابراین اوقات فراغت بهترین زمان است تا مهارت های زندگی را به دانش آموزان یاد دهند./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet