هدر موبایل
1397/04/17 11:58:15
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاتب:

ترامپ دنبال دلال بازی اقتصادی است/ منافع ملی در دعواهای سیاسی داخلی فراموش می شود

رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان و نماینده مردم گرمسار و آرادان با اشاره به احتمال کاهش صادرات نفت و درآمدهای ارزی کشور در ادامه جنگ اقتصادی امریکا علیه ایران اظهار کرد: چنانچه این اتفاق بیفتد باید همه دست به دست هم دهیم تا با کاهش هزینه های جاری به بهبود شرایط کمک کنیم.
ترامپ دنبال دلال بازی اقتصادی است/ منافع ملی در دعواهای سیاسی داخلی فراموش می شود رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان و نماینده مردم گرمسار و آرادان با اشاره به احتمال کاهش صادرات نفت و درآمدهای ارزی کشور در ادامه جنگ اقتصادی امریکا علیه ایران اظهار کرد: چنانچه این اتفاق بیفتد باید همه دست به دست هم دهیم تا با کاهش هزینه های جاری به بهبود شرایط کمک کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201601107772769650.jpg ترامپ,دنبال,دلال,بازی,اقتصادی,است/,منافع,ملی,در,دعواهای,سیاسی,داخلی,فراموش,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ غلامرضا کاتب در شورای اداری استان که با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور برگزار شد اظهار کرد: انگیزه ترامپ در دشمنی با ایران و بخش زیادی از دنیا صرفا سیاسی نیست بلکه ترامپ دنبال دلال بازی اقتصادی است.

وی با بیان اینکه ترامپ و اطرافیان او با جدیت دنبال دلالی اقتصادی هستند به دیدار شماری از نمایندگان با اعضای پارلمان فرانسه اشاره کرد و افزود: یکی از نمایندگان پاریسی در این دیدار خطاب به ما نمایندگان ایران به صراحت می گفت که دغدغه ما در خصوص تفکر ترامپ بیشتر از دغدغه شما ایرانی‌ها است .

کاتب با بیان اینکه تحلیل این نمایندگان فراسوی این بود که تفکر ترامپ بیش از ایران به اروپایی ها آسیب می رساند ادامه داد: آنها مدعی بودند که اروپایی ها 60- 70 سال است که دنبال رفاه و رشد و توسعه بودند و امروز ترامپ آمده و همه را به هم ریخته است.

این نماینده مجلس، افزایش تعرفه کالاهای تولیدی اروپا از سوی امریکا را در راستای یک جنگ اقتصادی ارزیابی و خاطرنشان کرد: امروز دنیا و از جمله امریکا با بخش وسیعی از دنیا و از جمله با اروپایی‌ها در یک مبارزه تمام عیار و پیچیده و سخت اقتصادی است.

وی به رسالت مسوولان ارشد و مدیران میانی کشورمان در این جنگ اقتصادی، اشاره و با مقایسه تلاش مدیران با تلاش تحسین برانگیز بازیکنان تیم ملی در جام جهانی روسیه گفت: در بازی ایران و مراکش چنان فشاری بر تیم ملی وارد شد که حتی گزارشگر بازی و خیلی از هواداران ایرانی آرزو می کردند در همان 30 دقیقه نخست، بازی بدون گل به پایان برسد. مقاومت و تلاش بازیکنان تیم ملی به دلیل آمادگی بدنی و هماهنگی بالایی که سرمربی تیم ملی آن را ایجاد کرده بود کم کم با مقاومت و ایستادگی بر بازی مسلط شدند و با خلق موقعیت هایی زیادی سرانجام در پایان بازی به برد و پیروزی رسیدند.

وی با بیان اینکه مردم در بازی با پرتغال و اسپانیا دیگر به تلاش و مقاومت بازیکنان باور عمیق پیدا کرده بودند و از این رو فارغ از نتیجه باخت یا مساوی همگی ملت از عملکرد آنها راضی بودند اضافه کرد: مردم در عرصه اداره کشور و در این نبرد اقتصادی نیز چنین انتظاری از مدیران و مسوولان دارند.

فراموش کردن منافع ملی در دعواهای سیاسی داخلی

نماینده مردم گرمسار و آرادان با بیان اینکه باید این احساس در مردم به وجود بیاید که مدیران در هر شرایطی همه توان خود را برای مقابله و مبارزه با نبرد اقتصادی دشمن به کار می گیرند افزود: اگر این احساس در مردم بوجود بیاید تحت هر شرایطی از عملکرد مسوولان راضی خواهند بود چرا که می دانند همه توان و مقاومت خود را صادقانه به کار بسته اند همچنانکه دیدیم مردم فارغ از نتیجه بازی تیم ملی با اسپانیا یا پرتغال با همه وجود ابراز خوشحالی کرده و عملکرد ملی پوشان ایرانی را ستایش می کردند.

غلامرضا کاتب، ایجاد وفاق ملی در کشور در رویارویی با جنگ اقتصادی را امری لازم برشمرد و گفت: متاسفانه ما در شرایط عادی تا آنجا درگیر دعواهای سیاسی می شویم که عزت و منافع ملی را فراموش می کنیم.

وی، ایجاد وحدت بین مسوولان در روزهای اخیر را از محسنات جنگ اقتصادی امریکا برشمرد و بیان کرد: یکی دیگر از مسائلی که مدیران باید برای مقابله با جنگ اقتصادی امریکا در پیش بگیرند حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان است.

پیامی که نمایندگان در جلسات غیرعلنی به دولت دادند

این نماینده با انتقاد از عدم همکاری برخی مسوولان با سرمایه گذاران و سنگ اندازی پیش پای سرمایه گذاران گفت: این در حالی است که بسیاری از مدیران در گفتار مدعی این هستند که برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن می کنند اما در عمل مانع از کار آنها می شوند.

رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان با بیان اینکه همه مسوولان باید به مردم امید بدهند گفت: جنگ اقتصادی دشمن با ایران باید از سوی مدیران مدیریت شود و اجازه ندهند که اثرات آنها متوجه مردم شود.

وی از آمادگی نمایندگان ملت برای همکاری با دولت دوازدهم خبر داد و افزود: مجلس در این شرایط در کنار دولتمردان است و تحت هر شرایطی از دولت تدبیر و امید حمایت می کند و پیام این حمایت را در جلسه های غیرعلنی چند روز گذشته به دولتمردان داده است. البته متقابلا انتظاراتی هم از دولت دارد.

وی ترمیم تیم اقتصادی دولت را یکی از مطالبات نمایندگان از دولت در جلسات غیرعلنی اخیر برشمرد و ادامه داد: نمایندگان از دولت خواسته اند که خود راسا دست به اصلاح تیم اقتصادی بزند تا مجلس بت وجود اختیارات قانونی اش خود وارد نشود.

کاتب با اذعان به اینکه مجلس دنبال گروکشی از دولت نیست گفت: نظام اسلامی ما در 40 سال اخیر بحران های سخت تری از جنگ اقتصادی امروز امریکا به سلامتی از سر گذرانده و این بار نیز می تواند با موفقیت از این شرایط هم عبور کند.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان با بیان اینکه مردم دیگر این دلال بازی‌ها در بازار ارز و سکه را نمی پذیرند گفت: مسوولان ذی ربط باید با قوت براساس قانون وارد شوند و با متخلفان برخورد کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet