هدر موبایل
1397/04/18 11:30:00
سرویس فرهنگی
سعیدی مطرح کرد:

رونق دادن به بازار عربستان توسط حجاج ایرانی یعنی کمک به اقتصاد آل سعود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با یادآوری سال حمایت از تولید ملی، رونق دادن به بازار عربستان توسط حجاج ایرانی را کمک به اقتصاد آل سعود دانست و خواستار ممنوع شدن خرید حجاج از بازار عربستان شد.
رونق دادن به بازار عربستان توسط حجاج ایرانی یعنی کمک به اقتصاد آل سعود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با یادآوری سال حمایت از تولید ملی، رونق دادن به بازار عربستان توسط حجاج ایرانی را کمک به اقتصاد آل سعود دانست و خواستار ممنوع شدن خرید حجاج از بازار عربستان شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43625.jpg رونق,دادن,به,بازار,عربستان,توسط,حجاج,ایرانی,یعنی,کمک,به,اقتصاد,آل,سعود Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرا رسیدن موسم حج و مضرات بازارگردی حجاج ایرانی در این ایام با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری در خصوص پرهیز از بازارگردی حجاج، عنوان کرد: ضرورتی ندارد حجاج برای تهیه سوغات به بازارگردی در عربستان بپردازند چرا که این اقدام مضررات زیادی دارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازارگردی در مکه و مدینه حجاج را از فضای معنوی دور می‌کند، ادامه داد: در این زمینه صدا و سیما و سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی باید فرهنگسازی لازم را برای آموزش حجاج انجام دهند تا ارز کشور در عربستان هزینه نشود.

وی افزود: در عین حال از جنبه اقتصادی خریدهایی که توسط حجاج در کشور عربستان صورت می‌گیرد، صرفه اقتصادی ندارد و آنها باید کالاهای چینی را با 3 برابر قیمت خریداری کرده و به کشور وارد کنند.

سعیدی اظهار کرد: از سوی دیگر رونق بازار عربستان یعنی کمک به اقتصاد آل سعودی که همواره در پی فربه کردن و تغذیه دشمنان ایران است؛ دولتی که به صراحت حمایت از دشمنان ایران یعنی داعش ومنافقین را اعلام می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد آل سعود از پول‌های ما علیه خودمان استفاده کند، اظهار کرد: خرید از بازار عربستان کمک غیر مستقیم علیه امنیت ملی کشور است و مردم خود باید از مهم پرهیز کنند به طوریکه خرید از عربستان ممنوع اعلام شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: در چنین شرایطی نبایستی پول حجاج ایرانی به دامن آل سعود ریخته شود و مردم باید در عین واجب بودن حج خرید از خرید سوغات در عربستان که امری مستحب به شمار می‎آید در خاک عربستان پرهیز کرد و این سوغات را با کیفیت چند برابری در سال تولید ملی در کشور تهیه کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet