هدر موبایل
1397/04/18 11:15:00
سرویس اقتصادی
سبحانی فر:

ارز دولتی نباید به نمایندگان غیر رسمی واردات خودرو اختصاص یابد/دستگاه های نظارتی با متخلفان برخورد کنند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، بر لزوم شفاف سازی درباره واردات خودرو توسط نمایندگان غیررسمی با ارز دولتی تاکید کرد.
ارز دولتی نباید به نمایندگان غیر رسمی واردات خودرو اختصاص یابد/دستگاه های نظارتی با متخلفان برخورد کنند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، بر لزوم شفاف سازی درباره واردات خودرو توسط نمایندگان غیررسمی با ارز دولتی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/73498.jpg ارز,دولتی,نباید,به,نمایندگان,غیر,رسمی,واردات,خودرو,اختصاص,یابد/دستگاه,های,نظارتی,با,متخلفان,برخورد,کنند Icana

رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تخصیص 4 میلیون یورو ارز دولتی به  ۷ شرکت فاقد مجوز نمایندگی رسمی برند خارجی خودرو، گفت: برخی محصولات که خدمات پس از فروش داشته و مصرفی نیستند، لذا برای حفظ حقوق مصرف کنندگان محصول باید توسط کسانی وارد کشور شود که نمایندگی رسمی دارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، افزود: کالاهایی که مصرفی نبوده و سرمایه ای هستند صرفا باید توسط نمایندگی هایی وارد کشور شود که خدمات پس از فروش دارند و اگر به کسانی غیر از این شرکت ها ارزی داده شده باید پیگیری شود و این شرکت ها به دستگاه های قضایی معرفی شوند تا حقوق دولت بازگردانده شود.

باید مشخص شود که آیا توسط دستگاه های اجرایی رانتی در ارز دولتی ایجاد شده است؟

وی با بیان اینکه این شرکت ها باید به عنوان متخلف به دستگاه های نظارتی و قضایی معرفی شوند، ادامه داد: دستگاه قضا باید بررسی کند که چه کسانی در این موضوع دست اندکار بوده اند و آیا دستگاه های نظارتی نظارت کافی را در این بحث داشته اند.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: باید مشخص شود که آیا توسط دستگاه های اجرایی رانتی ایجاد شده است یا خیر و جرایم هر بخش مشخص شود تا اغماض و سوءاستفاده ای صورت نگیرد.

تا زمانی که فعالیت ها در کشور سیستمی نشود، فساد و رانت دیده می شود

وی با بیان اینکه یکی از ایرادات و مشکلات کشور عدم کارکرد سیستمی است، افزود: تا زمانی که فعالیت ها در کشور سیستمی نشود، فساد و رانت در کشور دیده می شود و افراد سوداگر و سودجو نیز پیدا می شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با سیستمی شدن فعالیت ها نقش انسان کمتر می شود، تصریح کرد: به محض شناسایی و محرز شدن تخلفات باید با متخلفان برخورد جدی شود و به نوعی جرایم سنگینی برای آنها بسته شود و درس عبرتی برای افرادی شود تا دیگر شخصی هوس سوءاستفاده از اموال دولت و یا رانت نداشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet