هدر موبایل
1397/04/19 13:57:05
سرویس سیاسی
بروجردی:

وزارت امور خارجه 2 دیپلمات هلندی را اخراج کند/ضرورت حمایت از شأن دیپلمات‌های ایرانی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد وزارت امور خارجه کشورمان باید بر اساس اصل "عمل متقابل" دو دیپلمات هلندی را اخراج کند.
وزارت امور خارجه 2 دیپلمات هلندی را اخراج کند/ضرورت حمایت از شأن دیپلمات‌های ایرانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد وزارت امور خارجه کشورمان باید بر اساس اصل "عمل متقابل" دو دیپلمات هلندی را اخراج کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803108153065963.jpg وزارت,امور,خارجه,2,دیپلمات,هلندی,را,اخراج,کند/ضرورت,حمایت,از,شأن,دیپلمات‌های,ایرانی Icana

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، گفت: اصل "عمل متقابل" یکی از شناخته شده ترین اصول روابط بین الملل است، بنابراین چنین حقی برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است که دو تن از دیپلمات های هلندی را از کشور اخراج کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: توصیه می شود وزارت امور اقدام مذکور را برای حمایت از دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران و شئونات آنها انجام دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون جای تامل کردن نیست از این رو بر اساس روابط دیپلماسی، ضرورت دارد این اقدام انجام شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عموما چنین اقداماتی بر اساس گزارش های واهی سازمان های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، سرویس اطلاعات هلند اعلام کرد که دو وابسته سفارت ایران در هلند را اخراج کرده است.

در این راستا سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند را غیرسازنده و غیردوستانه عنوان کرد و گفت :حق عمل متقابل برای تهران محفوظ است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet