هدر اصلی
1397/04/20 08:18:43
سرویس اجتماعی
درگفت وگو با خانه ملت:

کوچکی نژاد: اجاره مراتع به کشورهای خارجی توجیه اقتصادی و زیست محیطی ندارد/ شریعت‌نژاد:سرمایه گذاری قطری‌ها نباید به بهای تخریب محیط‌زیست صورت گیرد

دو عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس بر این مسئله تأکید کردند که اجاره مراتع کشور به کشورهای خارجی در شرایط کنونی توجیه اقتصادی و زیست محیطی ندارد.
کوچکی نژاد: اجاره مراتع به کشورهای خارجی توجیه اقتصادی و زیست محیطی ندارد/ شریعت‌نژاد:سرمایه گذاری قطری‌ها نباید به بهای تخریب محیط‌زیست صورت گیرد دو عضو فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس بر این مسئله تأکید کردند که اجاره مراتع کشور به کشورهای خارجی در شرایط کنونی توجیه اقتصادی و زیست محیطی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201807105367438497.jpg کوچکی,نژاد:,اجاره,مراتع,به,کشورهای,خارجی,توجیه,اقتصادی,و,زیست,محیطی,ندارد/,شریعت‌نژاد:سرمایه,گذاری,قطری‌ها,نباید,به,بهای,تخریب,محیط‌زیست,صورت,گیرد Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اجاره برخی از مراتع استان فارس به کشور قطر برای احداث مراکز پرورش دام گفت: اجاره مراتع به کشورهای دیگر، برای شکار و تاسیس مراکز پرورش دام خلاف قانون است و هرگونه قرار داد با کشورهای دیگر باید ابتدا به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

نماینده مردم رشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به محدود بودن مراتع نسبت به ظرفیت دام کشور گفت: مراتع کشور در شرایط بحرانی قرار دارد و اجاره آن به کشور‌های دیگر در شرایط کنونی توجیح اقتصادی و زیست محیطی ندارد و باید از آن جلوگیری کرد.

جبار کوچکی نژاد

کوچکی نژاد تاکید کرد: هر گونه توافقی با کشورهای دیگر باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، مخصوصا در موضوعات مرتبط با محیط زیست که حاکمیتی است، درغیر این صورت خلاف قانون عمل کرده است و مجرم شناخته می‌شود.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، استفاده از توان داخلی و بومی را در اولویت دانست و گفت: در صورتی که در داخل کشور توانایی بهره برداری از این مراتع وجود دارد، اجاره آن به کشورهای دیگر کار درستی نیست، مگر اینکه نیازمند به وارد کردن تکنولوژی پیشرفته باشد در این صورت باز هم کشور توانایی بهره برداری از مراتع و پرورش دام وجود دارد.

شریعت‌نژاد: پیدا کردن مرتعی بدون ممیزی برای اجاره به قطری‌ها بعید است

در ادامه شمس الله شریعت نژاد نیز در این خصوص به خبرنگار خانه ملت گفت: ما در کشور با خشکسالی مواجه هستیم به همین جهت وابستگی سنتی مردم به مراتع نسبت به گذشته کمتر شده است. پیدا کردن مرتعی بدون ممیزی برای اجاره به قطری‌ها بعید است.

شمس الله شریعت نژاد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درمجلس ادامه داد: تاسیس مراکز پرورش دام و کار تولیدی توسط مردم کشور خودمان هم امکان پذیر است، چرا که تجربه و تکنولوژی لازم برای پرورش دام را در اختیار داریم و اولویت نیز ایجاد شغل برای هم‌وطن‌های خودمان است نه دیگر کشورها مگر برای سرمایه گذاری و جذب سرمایه برای کشور در این صورت می‌تواند مفید باشد./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet