عید سعید غدیرخم
1397/04/20 01:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابن الرضا:

بی توجهی به ارتقای مدیران سرمایه کشور را هدر می دهد

معاون منابع انسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: اگر امکانات و هزینه ها را بدرستی توزیع کنیم اما به ارتقای مدیران بی توجه باشیم، سرمایه کشور را بیهوده صرف کرده ایم.
بی توجهی به ارتقای مدیران سرمایه کشور را هدر می دهد معاون منابع انسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: اگر امکانات و هزینه ها را بدرستی توزیع کنیم اما به ارتقای مدیران بی توجه باشیم، سرمایه کشور را بیهوده صرف کرده ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109224287164.jpg بی,توجهی,به,ارتقای,مدیران,سرمایه,کشور,را,هدر,می,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، تارنمای سازمان مدیریت صنعتی عصر سه شنبه از دیدار «ابوالفضل کیانی بختیاری» مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و «سیدمجید ابن الرضا» معاون منابع انسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، خبر داد.

معاون منابع انسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این دیدار تاکید کرد «بنابر نظر رهبر معظم انقلاب، ارتقای سازمان باید از بهبود مدیریتی آغاز شود». 

وی افزود: متاسفانه بیشترین تمرکز دانشگاه های کشور بر بخش آموزش و یادگیری است، در حالی که دانشگاه های پیشرفته روی مسائلی متمرکز می شوند که خروجی آن را می توان در صنعت حس کرد. 

«امروزه بسیاری از صاحبنظران و کارشناسان بر این عقیده اند که علم باید 10 سال جلوتر از صنعت باشد تا مشخص شود در آینده به چه صنایعی نیاز بیشتری وجود دارد با وجود این، توقع ما در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح این است که علم باید 20 سال جلوتر از صنعت باشد تا بتوان مسیرهای میانبر را از امروز با راهبردهای تخصصی مشخص کرد».

** زمینه های همکاری سازمان مدیریت صنعتی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح 
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی نیز در این دیدار برای همکاری با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمینه های بین المللی راهبرد تحول و ساختار، مدیریت تولید و عملیات، بازاریابی و فروش، مالی و اقتصادی اعلام آمادگی کرد.

کیانی بختیاری افزود: سازمان مدیریت صنعتی در حوزه های مختلف مدیریت، مشاوره، همکاری های بین المللی، طرح سامانه ارتقای مدیریت بنگاه ها، شناخت و عارضه یابی، راهبرد تحول و ساختار، مدیریت تولید و عملیات، بازاریابی و فروش، مالی و اقتصادی، مدیریت دانش، خدمات کلینیکی و مهندسی ارزش، توسعه منابع انسانی، کانون های ارزیابی و غیره فعالیت های در خور توجهی دارد. 

وی عنوان کرد: در صورتی که مدیران منابع انسانی به عنوان شریک راهبردی دستگاه ها تلقی نشوند، کاری پیش نمی رود. 

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، از ورود این سازمان به عرصه های مختلف فناوری و حمایت از شرکت های دانش بنیان از مهرماه امسال خبر داد و گفت: در این باره برنامه های متنوعی را طراحی می کنیم و فعالیت های خود را توسعه می دهیم. 

به گزارش ایرنا، سازمان مدیریت صنعتی یک موسسه پژوهشی و آموزش عالی و مشاور مدیریت در ایران است که زیر پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قرار دارد.

این موسسه در پی رکود اقتصادی غیرقابل پیش بینی دهه 1330 و ایجاد بحران در صنعت کشور، با نام «مرکز راهنمایی صنایع ایران» برای آموزش و توسعه مدیریت در صنعت ایران تاسیس شد و یک دهه بعد نام خود را تغییر داد.

این سازمان باید در قالب ماموریت های خود، راهبران بخش کسب و کار را در هر اندازه ای از حجم فعالیت، برای حضور در شرایط پیش رو یاری کند.

همچنین سازمان باید به بنگاه های اقتصادی کشور در زمینه اتخاذ راهبردهای مناسب طراحی و اجرای تغییر و تحولات موثر برای ارتقای سطح عملکرد و بهره وری آنها یاری رساند.

توسعه دانش نظری و مهارت های مورد نیاز رهبران و مدیران سازمان ها (در شرایط فعلی و آینده) ماموریت دیگر سازمان است.

به گزارش ایرنا، سازمان مدیریت صنعتی همچنین به مدیران و سیاستگذاران در تشخیص مسائل و چالش های فرارو و انتخاب راهبردها از طریق مشاوره و پژوهش کمک می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet