هدر موبایل
1397/04/20 11:27:09
سرویس فرهنگی
میرزاده:

رتبه‌بندی مدارس غیردولتی بساط اخذ شهریه‌های اضافه را جمع می‌کند

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه رتبه‌بندی مدارس غیردولتی مانع از تضییع حقوق والدین می‌شود، گفت: رتبه‌بندی مدارس علاوه بر مشخص کردن کیفیت خدماتی که باید ارائه دهند میزان شهریه آن‌ها را نیز مشخص می‌کند.
رتبه‌بندی مدارس غیردولتی بساط اخذ شهریه‌های اضافه را جمع می‌کند سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه رتبه‌بندی مدارس غیردولتی مانع از تضییع حقوق والدین می‌شود، گفت: رتبه‌بندی مدارس علاوه بر مشخص کردن کیفیت خدماتی که باید ارائه دهند میزان شهریه آن‌ها را نیز مشخص می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201708104660206866.jpg رتبه‌بندی,مدارس,غیردولتی,بساط,اخذ,شهریه‌های,اضافه,را,جمع,می‌کند Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره اهمیت و مزایای رتبه‌بندی مدارس غیردولتی، گفت: متاسفانه مدارس غیردولتی با شرایط یکسان، شهریه‌های متفاوتی از والدین دانش‌آموزان دریافت می‌کنند و این تفاوت نه تنها در کل کشور و استان بلکه میان دو مدرسه واقع در یک منطقه و خیابان نیز دیده می‌شود که بیشتر از مسائلی همچون اجاره‌ای بودن یا نبودن ملک و انصاف موسسان مدارس نشات می‌گیرد تا کیفیت علمی، آموزشی و تربیتی مدرسه.

مسئولان مدارس غیردولتی به انحای مختلف به میزان شهریه‌ها می‌افزایند

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه وزارت آموزش و پرورش براساس قدمت، موفقیت‌های در حوزه‌های آموزشی و تربیتی و فرهنگی و دیگر شاخص‌ها میزان شهریه‌ مدرسه را مشخص می‌کند اما مسئولان مدارس به انحای مختلف همچون کلاس‌های فوق برنامه و... به میزان شهریه‌ها می‌افزایند.

وی اضافه کرد: در جریان این ماجرا گاهی اولیا نمی‌دانند شهریه اخذ شده از آن‌ها صرفا براساس مصوبه آموزش و پرورش است یا به دلایل و بهانه‌های غیرضروری به آن اضافه شده است به همین دلیل رتبه‌بندی مدارس غیردولتی به‌منظور مشخص شدن میزان خدماتی که باید ارائه و میزان شهریه‌های که باید در مقابل آن دریافت کنند حائز اهمیت است.

رتبه‌بندی مدارس غیردولتی بساط شهریه‌های اضافه را جمع می‌کند

میرزاده معتقد است رتبه‌بندی مدارس غیردولتی به درجه یک، دو، سه و... علاوه بر مشخص کردن کیفیت خدماتی که باید ارائه دهند میزان شهریه آن‌ها را نیز مشخص می‌کند که در نهایت بساط شهریه‌های اضافه جمع خواهد شد.

وی با تاکید براینکه شاخص‌ها باید قابل کمی شدن و قضاوت باشند، اضافه کرد: نباید صرفا طبق سلیقه یک مسئول یا کارشناس شهریه‌های مدارس را تعیین کرد به طوری که برای اولیاء توجیه‌پذیر نباشد.

هیچ رتبه‌بندی بهتر از درجه‌بندی فعالیت‌های علمی، تربیتی و امکانات نیست

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه هیچ رتبه‌بندی بهتر از درجه‌بندی فعالیت‌های آموزشی، علمی، تربیتی، امکانات آزمایشگاهی و مشاوره‌ای و... برای مدارس نخواهد بود، افزود: آموزش و پرورش باید پیش‌نویس خود را در این زمینه قبل از تصویب با نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در میان بگذارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعتقاد بر اینکه حتی اگر مدارس غیردولتی رتبه‌بندی شوند اما بر آن‌ها نظارت نشود باز هم امکان تخلف وجود دارد، گفت: این رتبه‌بندی امکان بسیار خوبی برای جلوگیری از تضییع حقوق خانواده‌ها است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet