هدر اصلی
1397/04/21 08:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکبری:

نظارت بر شکار باید به صورت میدانی باشد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عدم نظارت بر حوزه شکار همراه با سودجویی در این حوزه پدیده شکار را به یک تهدید زیست محیطی تبدیل می کند.
نظارت بر شکار باید به صورت میدانی باشد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عدم نظارت بر حوزه شکار همراه با سودجویی در این حوزه پدیده شکار را به یک تهدید زیست محیطی تبدیل می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801106525746468.jpg نظارت,بر,شکار,باید,به,صورت,میدانی,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ برنامه مناظره با موضوع چرایی صدور پروانه شکار در فصل زاد و ولد حیات وحش از سوی سازمان محیط زیست، با حضور علی اکبری (عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی) و مهرداد بائوج لاهوتی (عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی)  از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه علی اکبری با اشاره به اهمیت حفاظت و نگهداری از گونه های مختلف حیات وحش در کشور، گفت: نظارت بر پروانه های شکار صادر شده یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند سلامت شکار را تامین کند.

وی افزود: برخی از پروانه های شکار از طریق مناقصه های عمومی صادر می شوند که به واسطه آن افراد مختلف می توانند با ارائه نرخ های بالاتر پروانه شکار گونه های مختلف را به دست آورند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در ادامه اضافه کرد: عواملی مانند تنوع گونه های مختلف حیات وحش، سن جاندار و میزان بهره وری آن می تواند در نوع پروانه شکار صادر شده موثر باشد.

وی با بیان این که شکار و صید توجیه قانونی دارند، اظهار داشت: عدم نظارت بر حوزه شکار همراه با سودجویی در این حوزه پدیده شکار را به یک تهدید زیست محیطی تبدیل می کند.

علی اکبری در ادامه افزود: شکار گونه های پیر حیات وحش در سراسر دنیا موضوعی قانونی و رایج است، چرا که گونه های حیات وحش پس از پیری آورده ای را برای محیط زیست و سایر گونه های جاندار ندارند.

وی با اشاره به لزوم ارتقای نظارت بر حوزه شکار، تاکید داشت: نظارت بر حوزه شکار باید به صورت میدانی و مستمر انجام شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه اضافه کرد: شایسته است که سازمان محیط زیست سیاست ها و برنامه های خود را قبل از اجرا به صورت شفاف به جوامع محلی و عموم مردم اعلام کند.

در ادامه برنامه مناظره از شبکه رادیویی گفت و گو مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به این جنبه های اقتصادی شکار، گفت: در حال حاضر بخشی از درآمدهای جوامع محلی ایران از طریق آورده های مالی حاصل از شکار و صید تامین می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet