انتخابات ریاست جمهوری
1397/04/22 10:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

تسلیت‌های اینستاگرامی نمایندگان برای حادثه سنندج / آیا ماشین‌سازی تبریز تعطیل می‌شود؟ / واکنش‌ها به بازدید بدون اطلاع بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
تسلیت‌های اینستاگرامی نمایندگان برای حادثه سنندج / آیا ماشین‌سازی تبریز تعطیل می‌شود؟ / واکنش‌ها به بازدید بدون اطلاع بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612100519679589.jpg تسلیت‌های,اینستاگرامی,نمایندگان,برای,حادثه,سنندج,/,آیا,ماشین‌سازی,تبریز,تعطیل,می‌شود؟,/,واکنش‌ها,به,بازدید,بدون,اطلاع,بازرسان,آژانس,بین‌المللی,انرژی,اتمی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در آخرین پست اینستاگرامی خود طی پیامی حادثه جانگداز آتش سوزی بر اثر برخورد  تانکر سوخت با اتوبوس مسافربری در شهر سنندج را تسلیت گفت:

وقوع حادثه دلخراش آتش سوزی بر اثر برخورد تانکر سوخت با اتوبوس مسافربری در شهر سنندج که موجب جان باختن و مجروح شدن جمعی از هموطنان شد باعث تاسف و تاثر گردید.

ضمن عرض تسلیت به خانواده های درگذشتگان و مردم شریف استان کردستان و همدردی با بازماندگان، شفای عاجل مصدومان را از خداوند متعال مسئلت می کنم.

 

 

وی همچنین تصاویری از نشست صمیمانه اش با پیشکسوتان ورزش پهلوانى و زورخانه اى به اشتراک گذاشت.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در واکنش به بازرسی بدون اطلاع بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت تهران، گفت: وزارت امور خارجه ایران باید مانع انجام اقدامات خارج از پروتکل الحاقی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شود، حضور بازرسان آژانس بدون اطلاع قبلی در دانشگاه‌ها به عنوان مراکز تحقیقاتی مورد تایید ما نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی دیگر ایران از برجام نتایج مطلوب دریافت نکرده که دست بسته در مقابل آنها عمل کنیم، اروپایی‌ها هم هنوز تضمین‌های عملی لازم را ندادند. بنابراین تا زمانی که اروپایی‌ها تضامین لازم را به ایران بدهند نباید مانع چنین رفتارهای گستاخانه و دور از تعهدات آژانس شد.

وی افزود: جمهوری اسلامی به دلیل فتوای رهبری مبنی بر "حرام" دانستن، اصلا به دنبال ساخت سلاح اتمی نیست، اما زمانی اجازه نظارت بر رفتار انرژی صلح آمیز هسته‌ای به بازرسان آژانس داده می‌شود که جمهوری اسلامی از برجام سود ببرد. با خروج آمریکا هم به شرطی به این توافق پایبند خواهیم بود که تضامین عملی از سوی اروپا تامین شود.

جعفرزاده ایمن‌آبادی یادآور شد: در شرایط کنونی هیچ گونه تعهدی برای جمهوری اسلامی در این زمینه وجود ندارد کما اینکه بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم نمی‌توانند آزادانه از دانشگاه‌ها و مراکز نظامی یا هر مراکز هسته‌ای بازدید و نمونه برداری کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: فعالیت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در شرایط کنونی باید در ایران مسکوت باشد زیرا ادامه همکاری‌ها به تعیین تکلیف برجام بستگی دارد، بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا ارزشی برای جمهوری اسلامی نداشت زیرا یک جانبه است بنابراین در صورت تامین منافع می‌توان به ادامه همکاری‌ها پرداخت.

وی ادامه داد: خروج ایران از برجام به معنای تولید سلاح اتمی نیست، جمهوری اسلامی معتقد است که ساخت سلاح اتمی حرام بوده لذا به دنبال آن نیست اما اقدامات صلح آمیز هسته ای را در صورت خروج از برجام ادامه خواهیم داد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی گفت: به نظر می‌رسد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پا را فراتر از خود گذاشته حال آنکه اجازه چنین بازدیدی نباید به بازرسان داده می‌شد. در مقطع کنونی برجام معلق است لذا تا تعیین تکلیف نهایی از هرگونه بازدید باید جلوگیری کرد. 

 

 

وی در پستی دیگر با انتقاد از نحوه اطلاع رسانی به مردم در زمینه نرخ تورم اظهار داشت: نحوه اطلاع رسانی به مردم نباید به گونه ای باشد که واقعیتی از آنها پنهان شود، به همین دلیل در اعلام نرخ تورم باید با نگاه به پایه پولی کشور انجام شود دیگر اعلام نرخ تورم بر اساس مدت گذشته کاربردی ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه اعلام نرخ تورم تنها جهت اطلاع رسانی است، گفت: اعتقادی به پایین نگهداشتن نرخ تورم نداریم، بارها گفته ایم که رکود تورمی گربیان اقتصاد کشور را گرفته است و باید از این رکود خارج شویم بنابراین باید فراتر از نرخ تورم به شاخص های اقتصادی توجه داشت.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: نرخ تورم باید از نگاه پول ملی کشور و شاخص های اقتصادی باشد تا بیانگر واقعیت اقتصاد کشور باشد، اعلام نرخ تورم نقطه ای، سه ماهه و مدت مشابه در سال گذشته تراز و سنجش درستی در اختیار ما قرار نمی دهد تا بتوانیم بر اساس آن برای اقتصاد و مدیریت بازار گامی برداشت.

وی در خصوص میزان نرخ تورم واقعی اظهار داشت: اگر با نگاه به ارزش پایه پول ملی نرخ تورم را ارزیابی کنیم این نرخ عدد کوچکی نخواهد بود، در 6 ماه گذشته ارزش پایه پولی ملی روند صعودی و نزولی را طی کرده است که منتج به افزایش بی نهایت نرخ تورم شده است.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه موافق تمرکز محض بر نرخ تورم نیست، گفت: نمی گویم که نرخ تورم مهم نیست؛ اما شاخص های اقتصادی دیگری داریم که مهمتر از نرخ تورم است، با این حال برای بیان نرخ تورم باید به ارزش پایه پولی ملی توجه شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر مسئولان گزارش هایی بر اساس واقعیت ها بدهند بهتر است مردم این واقعیت های تلخ را از زبان ما بشنوند تا رسانه های خارجی.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: واقعیت ها چون تلخ هستند ما آنها را نمی گوییم؛ اما در نهایت رسانه های خارجی این واقعیت ها را با آب و تاب مطرح می کنند، آنها به مرجع اخبار مردم تبدیل می شوند بنابراین باید واقعیت را با ذکر دلایل و راه کارهای عبور آن ارائه کرد.

 

 

جعفرزاده همچنین تصاویری از حضورش در مراسم تجلیل از استاد ناصر مسعودی خواننده موسیقی سنتی گیلان تصاویری از ملاقات عمومی اخیر خود منتشر کرد.

 

 

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، با اشاره به واگذاری ماشین سازی تبریز به بخش خصوصی، گفت:
این واگذاری دغدغه‌هایی میان کارکنان ماشین سازی و نگرانی‌هایی در مردم تبریز ایجاد کرده است
برای بررسی واگذاری ماشین سازی نمایندگان شهر تبریز با وزیر اقتصاد جلسه‌ای برگزار کردند و مقرر شد که وزیر اقتصاد از خریدار و سرمایه‌گذار ماشین سازی تبریز برنامه راهبردی را اخذ کرده و در نهایت جلسه‌ای در این باره برگزار شود
اگر روند و فعالیت سرمایه‌گذار در کارخانه ماشین سازی در جهت توسعه و راه‌اندازی این کارخانه باشد، نمایندگان نیز کمک می‌کنند که این اتفاق تسریع شده و موانع پیش‌روی این فرد برای توسعه ماشین سازی برداشته شود.
مردم تبریز از احتمال تعطیلی این کارخانه نگران هستند؛ اگر دغدغه‌ای وجود داشته باشد مبنی بر اینکه ماشین سازی تعطیل می‌شود و یا مشکلی برای توسعه این کارخانه پیش می‌آید، راه‌حل‌های حل این مشکل با وزیر اقتصاد و نمایندگان تبریز بررسی می‌شود تا اجازه ندهیم که ماشین سازی با این سابقه طولانی تعطیل شود.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی اش به شهردار و شورای اسلامی شهر بروجرد توصیه کرد: از ظرفیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ص استفاده کنید.

 

 

وی همچنین ویدیویی از سخنرانی اش در مراسم افتتاح بیمارستان فوق تخصصی حضرت آیت الله العظمی بروجردی شهرستان بروجرد منتشر کرد.

 

 

بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در اینستاگرام شخصی خود یادداشت کرد: 

درگذشت تعدادی از هموطنان عزیزم در حادثه تلخ تصادف کردستان، موجب تاسف و تالم اینجاب شد. این فقدان را به خانواده‌های آنها و مردم غیور کردستان تسلیت عرض می‌کنم.

 

 

محمد علی وکیلی نماینده مردم تهران نیز در صفحه خود نوشت:

انالله و اناالیه راجعون
جان سپردن تعدادی از هموطنان کرد زبانمان در اثر سانحه دلخراش انفجار تانکر سوخت در شهر سنندج مصیبتی تاب سوز بود. وقتی جان هموطنانمان اینچنین ارزان از دست می‌رود، اندوهی جانکاه سراسر وجود ما را فرا می‌گیرد و در محضر خداوند و در مقابل مردم عرق شرم می‌کنیم.
نمی‌دانم آیا النهایه ما مسئولین برای خداوند و مردم بابت این همه مصیبت پاسخی داریم یا نه؟! باید به خداوند پناه بُرد!
این مصیبت جانسوز را به همه مردم ایران، خاصه قوم غیور کرد و همه بازماندگان، تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال صبر جزیل برای آنان مسئلت دارم.

 

 

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی پخش مستند بیراهه از صداوسیما را موجب بی‌اعتمادی مردم عنوان کرد و گفت که این اقدام در شرایطی که کشور دچار التهاب است، نشان می‌دهد در تشخیص اولویت‌ها دچار مشکل هستیم.
محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: من در عجبم از اینکه همواره در زمان بحران اعتماد مردم به جای اینکه آبی بر آتش بپاشیم، بنزین بر آتش بی‌اعتمادی می‌ریزیم و کار اخیر صداوسیما در پخش اعترافات تلویزیونی یک دختر جوان مصداق بنزین ریختن بر آتشی است که در جامعه شعله‌ور شده است.
وی افزود: کار این دخترکان نوجوان قابل دفاع نیست ولی کاری که صداوسیما انجام داد نشر منکر در سطوح جهانی بود و هیچ توجیه و دلیلی برای اینکه صداوسیما چنین قبحی را مرتکب شود، وجود ندارد.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد:‌ در شرایطی که کشور دچار التهاب است، پرداختن به مسائل فرعی و بی‌توجهی به مسائل اصلی، مدیریت ما را زیر سوال می‌برد و نشان می‌دهد که ما در تشخیص اولویت‌ها دچار مشکل هستیم.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به انعکاس گسترده این خبر در رسانه‌های خارجی، اظهار کرد: متاسفانه ما یک منکر محدود را به یک مساله جهانی تبدیل کردیم و نشان دادیم در مسائل اجتماعی گرفتار بحران‌های عمیقی هستیم. این در حالی است که می‌شد این اتفاق را در یک فضای محدود مدیریت کرد و لازم نبود اینطور بی‌پرده به دنیا بگوییم؛ همان‌طوری که گرفتار معیشت مردم هستیم، گرفتار عدم باور مردم به برخی اعتقادات هم شده‌ایم.
وکیلی با بیان اینکه اقدام اخیر صداوسیما باعث قبح‌زدایی از برخی منکرات می‌شود، اظهار کرد: وقتی در سطح ملی به چنین مسائلی دامن می‌زنیم مردم را وادار به این می‌کنیم که رفتار ساختارشکنانه‌ای داشته باشند و با لج‌بازی از طریق دامن زدن به رفتارهای ساختارشکنانه مخالفت خود را ابراز کنند.
این عضو هیات رییسه مجلس یادآور شد: اینکه یک موضوع را به یک مساله سیاسی برای بخشی از ناراضیان تبدیل کنیم به این معناست که به آنها بهانه بدهیم تا بتوانند اعتراض خود را به وضع موجود نشان دهند، در چنین شرایطی مردم جری می‌شوند و رادیکالیزم موضوعات اجتماعی بهانه رفتار رادیکال در جامعه می‌شود.

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک، از جلسه اش با سرمایه گذار بخش خصوصی در راستای ایجاد اشتغال و طرح های اقتصادی اشتغالزا و حضورش در جلسه امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اندیمشک خبر داد.

 

 

سید فرید موسوی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی، در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: مبادا با رفتارهای عجولانه که بعضا در راستای پالایش خطاهای ظاهری افراد صورت می گیرد، باعث شکسته شدن دلها و قلوب انسانهایی شویم که آمادگی پذیرش حق را دارا هستند. گویا در شرایطی که بیش از گذشته به انسجام و همدلی نیازمندیم عده ای اولویت ها را فراموش کردند.

 

 

محمّد محمودی شاه نشین نماینده مردم شهرستانهای ملارد ،شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی، حادثه دلخراش تصادف تانکر سوخت رسان با اتوبوس مسافربری در سنندج را تسلیت گفت.

 

 

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید در مجلس در صفحه شخصی اش یادداشت کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس در حال بررسی طرح اداره صداوسیما است که در مراحل آخر بررسی در این کمیسیون می‌باشد. امیدواریم هر چه سریعتر این طرح در صحن علنی بررسی شود تا مشکلات در اداره صداوسیما به حداقل برسد.
رسانه در شکل دادن، هدایت، روشنگری و مدیریت افکار عمومی نقش بی‌بدیلی در دنیا دارد ولی در کشور ما رسانه‌ها تا رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله زیادی دارند.
این موضوع را می‌توان در سه محور بررسی کرد؛ محور اول شامل کسانی است که همواره طلبکار هستند و هیچگاه احساس رضایت نمی‌کنند، مخاطب، طلبکار است و اعتماد کامل به رسانه داخلی ندارد. 
محور دوم شامل اصحاب رسانه می‌شود که احساس استقلال نمی‌کند، دست خبرنگار می‌لرزد وقتی می‌خواهد مطلب و یا خبری دهد و تحلیلی بنویسد. مدام جوانب امر را می‌سنجد که مبادا به گوشه قبای کسی برخورد. 
سوم اینکه باید بخش‌های حاکمیت و دولت از رسانه‌ها حمایت کنند.
حمایت داخلی از رسانه صورت نمی‌گیرد و اگر هم حمایت باشد بعضا جانبدارانه است، اینکه چقدر رسانه اخبار آنها را پوشش می‌دهد و چه جایگاهی برای آنها قائل می‌شود.
وقتی به رسانه ملی می‌رسیم شاید این مساله تشدید شود، گاهی رسانه ملی در جایگاهی که باید پیام‌رسان به همه آحاد ملت و در برگیرنده مشکلات باشد، نیست. در بهترین ساعات و برنامه‌ها که باید مسائل جدی را پوشش دهد به مسائل ریز و غیرضروری می‌پردازد و انگار تنها به دنبال رفع تکلیف است و بعضا نگاه جانبدارانه‌ای در رسانه ملی دیده می‌شود. به نظر می‌رسد در رسانه ملی سلیقه و نه راهبرد ملی حاکم است.
سوال این است که چقدر پرداختن به حاشیه‌ها در رسانه ملی ضرورت دارد، آیا اعلام خبر یک بازجویی و محاکمه کمک به مساله فرهنگی و ارتقای آن می‌کند؟
گاهی دولت مواردی را مطرح می‌کند که انعکاس آن در جامعه به کمک رسانه نیاز دارد اما این اتفاق رخ نمی‌دهد. از طرف دیگر مهمترین موضوع جلب اعتماد مردم است که نگاه مردم از رسانه‌های خارجی به سمت رسانه‌های داخلی رود، قطعا رخ دادن این اتفاق برخورد صادقانه با مردم و شفاف‌سازی است نه اینکه مردم احساس کنند اطلاع‌رسانی‌ها جانبدارانه است.

 

 

روح الله حضرت پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، از حضورش در جمع اهالی روستای بادکی و بررسی مشکلات آن ها خبر داد.

 

 

پروانه مافی عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در اینستاگرام خود مطرح کرد: رسیدگی به مسائلی مانند طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران یکی از وظایف نمایندگان مجلس محسوب می‌شود و هر زمان که نیاز باشد، به این موضوع ورود می کنند.  پروانه مافی، نماینده شهروندان تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد علت ورود نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی به بررسی طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران به شهردارآنلاین گفت: خبرنگاری در این مورد از من سوالی پرسید و من در جواب او پاسخ دادم که یکی از وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیدگی به مشکلات شهروندان در زمینه‌های مختلف است و همچنین ما طبق قانون اجازه داریم که به طرحی مانند تحقیق و تفحص از شهرداری تهران ورود کنیم.  وی در مورد اینکه کدام یک از نمایندگان شورای شهر تهران از آنها خواسته بود که به موضوع طرح تحقیق و تفحص شهرداری تهران ورود کنند، ادامه داد: این موضوع جدیدی نیست بلکه چند ماه از درخواست اعضای شورای شهر تهران در مورد رسیدگی به طرح تحقیق و تفحص ازشهردار تهران می‌گذرد و در این مورد یکی از همکاران مجلسی ما موضوع را دنبال می‌کند و به زودی از طریق ایشان مطالبی مطرح خواهد شد.  مافی معتقد است که ورود به موضوعی مانند طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران جز وظایف نمایندگان مجلس است و نمی‌توان این سوال را مطرح کرد که چرا ما به عنوان نمایندگان مجلس می‌خواهیم به موضوع ورود داشته باشیم این پرسش مانند آن است که به یک فرد تشنه بگویید چرا می‌خواهی آب می‌نوشی.  عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون گزارشی در مورد تخلفات دوران فعالیت قالیباف به دستشان رسیده است یا خیر خاطرنشان کرد: تاکنون گزارشی در مورد تخلفات شهرداری تهران در زمانی که قالیباف، شهردار تهران بود به دست من نرسیده است ولی طبق شواهد گزارشاتی از این دست به کمیسیون عمران مجلس در خصوص تخلفات شهرداری تهران رسیده است که همکاران ما در این کمیسیون در حال بررسی و رسیدگی به موضوع هستند. 

 

 

وی همچنین تصویری از متن نامه اش به رئیس دیوان عدالت اداری با موضوع کمک هزینه‌ی عائله مندی زنان خود سرپرست و مجرد، منتشر کرد.

 

 

سیدصادق طباطبایی نژاد نماینده مردم شهرهاى اردستان ، زواره و مهاباد درمجلس شوراى اسلامى، از شروع سومین دوره سفرهایش به روستاهای شهرستان اردستان خبر داد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردمکاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ویدیویی از جلسه شورای داوری انتخاب شهر ملی نساجی به اشتراک گذاشت.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، از دیدارش با مردم، شورا و دهیار روستای جدانوکر جهت بررسی و رفع مشکلات خبر داد.
در این دیدار مقرر گردید پل ارتباطی این روستا با شهر،سالن ورزشی و روکش آسفالت ، ضعف برق این روستا انجام شود.

 

 

وی در ادامه تصاویری از جلسه ستاد بحران آب و بازدیدش از  پروژه تله کابین و سورتمه لنگرود منتشر کرد.

 

 

قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، در صفحه خود تصویری از جلسه بررسی مشکلات روستای بندپی نوشهر به اشتراک گذاشت.

 

 

در آخرین پست اینستاگرامی خود تصویری از دیدارش با مدیرکل صدا و سیمای مازندران به اشتراک گذاشت.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet