انتخابات ریاست جمهوری
1386/08/08 11:51:00
سرویس صحن
تذکرات کتبی:

زادسر نسبت به احکام غیرقضایی دادگاه انگلیس مبنی بر حراج مواریث فرهنگی ایران تذکر داد

نماینده جیرفت و عنبرآباد به وزیر امور خارجه در خصوص احضار فوری سفیر انگلیس و ابلاغ مراتب اعتراض شدید به احکام غیرقضایی دادگاه انگلیس مبنی بر حراج مواریث فرهنگی ایران تذکر داد.

غلامعلی حدادعادل رئیس مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی را به شرح ذیل قرائت نمود:

تذکر حسنی بامرانی نماینده نایین به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تسریع در احداث مجتمع فرهنگی هنری شهید نایینی با توجه به پیشینه فرهنگی و مذهبی شهر و دیار میرزای نایینی حسب مصوب هیات دولت در سفر استانی و به وزیر امور اقتصادی و دارایی تسریع در پرداخت تسهیلات به طرح سیمان پنج هزار تنی نایین با توجه به محرومیت منطقه و پیشرفت 74 درصدی آن.

تذکرات ندیمی به وزیر بهداشت و درمان در خصوص پیگیری تامین سیستم فاضلاب بیمارستانی و امحاء زباله های عفونی بیمارستانی و دیگری پیش بینی اعتبار لازم برای احداث بیمارستان 200 تختخوابی رشت و پیگیری اختصاص معادل ریالی 500 هزار دلار برای تجهیزات آموزشی و پژوهشی بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات درمانی گیلان و تامین اعتبار مورد نیاز احداث مراکز بهداشتی و درمانی، روستایی و شهری حسب مصوبه هیات وزیران، پیگیری تامین اعتبار مورد نیاز خانه بهداشت استان گیلان، پیگیری تامین هزینه احداث مرکز درمان بستر دیلمان و پیگیری درج بودجه ایجاد بیمارستان های جایگزین شهرهای لاهیجان، آستارا و تالش برحسب مصوبه هیات وزیران.

تذکر فضلعلی نماینده تویسرکان به وزیر بازرگانی در خصوص لزوم افزایش سهمیه شیر یارانه ای برای شهروندان تویسرکان.

تذکر یحیی زاده نماینده تفت و میبد به وزرای بازرگانی و جهاد کشاورزی در خصوص مقابله با انحصاری شدن واردات میوه توسط چند شرکت سودجو و ضرورت کنترل قیمت میوه و تره بار، کنترل نظارت بر واردات، تولید و توزیع و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای استخدام آموزش یاران نهضت سوادآموزی دارای سابقه چند ساله تدریس.

تذکر هاشمی ریسه نماینده شهر بابک به وزیر آموزش و پرورش در خصوص جلوگیری از تبدیل شدن ادارات آموزش و پرورش و مدارس آموزشگاه ها به ستادهای تبلیغاتی نامزدهای مجلس هشتم و به وزیر راه و ترابری در خصوص مشکلات به وجود آمده در خصوص پرداخت اضافه کار و ماموریت چند ماهه کارکنان استان.

تذکر تمدن و میرزایی نمایندگان شهرکرد و بروجن به وزیر راه و ترابری در برقراری پروازهای شهرکرد به عسلویه با توجه به کثرت تعدد نیروهای فنی و کارگری به منطقه پارس جنوبی.

تذکر دیرباز نماینده بندرعباس، حاجی آباد، قشم و ابوموسی به وزیر راه و ترابری در خصوص اعلام علت حذف قطار مسافری شرکت رجا مسیر بندرعباس - تهران و توجه به ظرفیت جابجایی 1200 نفر مسافر در روز و به رئیس جمهور دستور تسریع در رفع موانع اجرای خط نفت قشم - بندرعباس.

تذکر شعبانی نماینده سنندج به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در گازرسانی شهر زرینه اوباتا در شهرستان دیوان دره و شهر موچش در کامیاران در اجرای مصوبات هیات دولت در استان کردستان.

تذکر محمدیاری نماینده تالش و رضوانشهر و ماسال به رئیس جمهور در خصوص دستور اجرای جاده و پل روستاهای تخته و قارودی لیسار شهرستان تالش توسط دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری.

تذکر محمدی نماینده آباده و بوانات به رئیس جمهور در خصوص دستور رسیدگی به نادیده گرفتن مناطق محروم و سردسیر با مردم کم درآمد در افزایش تساعدی و سنواتی بهای گاز، خصوصا شهرستان های آباده، بوانات و خرم بید در شمال فارس.

تذکر غیاثی مرادی نماینده شبستر به رئیس جمهور در خصوص دستور اقدام جدی در اجرای طرح ملی منطقه نمونه گردشگری شرف خانی.

تذکر علیخانی نماینده قزوین، آّبیک و البرز به رئیس جمهور در خصوص دستور تصحیح اظهارات غیر کارشناسی و تحریک آمیز مشاور فرهنگی و رسانه ای رئیس جمهور در قزوین در خصوص تخریب گراند هتل.

تذکر میرتاج الدینی نماینده تبریز - هدایت خواه نماینده بویراحمد - محبی نیا نماینده میاندوآب و نیک فر نماینده اقلید به رئیس جمهور در خصوص دستور رسیدگی به مرگ مشکوک 73 دلفین در سواحل خلیج فارس و جلوگیری از حوادث مشابه با توجه به مرگ 79 دلفین دیگر در شهریور ماه.

تذکر زادسر نماینده جیرفت و عنبرآباد به رئیس جمهور در خصوص دستور رسیدگی به مکاتبات و تذکرات مجلس توسط معاونت های مختلف رئیس جمهور و کلیه وزرا و به وزیر امور خارجه در خصوص احضار فوری سفیر انگلیس و ابلاغ مراتب اعتراض شدید به احکام غیرقضایی دادگاه انگلیس مبنی بر حراج مواریث فرهنگی ایران.

تذکر میرتاج الدینی نماینده تبریز و هدایت خواه از بویر احمد و دنا به وزیر امور خارجه در خصوص لزوم اعتراض به دولت قطر در خصوص استفاده از نام جعلی خلیج عربی به جای خلیج فارس بر روی هواپیماهای قطری که حدادعادل در رابطه با تذکر مذکور گفت: قاعدتا به هواپیما که نام جعلی استفاده می کنند نباید اجازه فرود در فرودگاه های کشور را هم داده شود.

تذکر علیخانی نماینده بویین زهرا و آوج به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در تصویب نهایی صورت جلسه مورخ 23/7/86 در خصوص پرداخت ما به التفاوت بهای شکر به استناد بند ج ماده 39 قانون برنامه چهارم توسعه و به وزیر نیرو در خصوص تسریع در پاسخگویی به مکاتبات مربوط به مشکلات کشاورزان استان قزوین.

تذکر فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب - سلیمانی نماینده کنگاور و صحنه و هرسین - محمدی نماینده پاوه و جوانرود - جاسمی نماینده قصر شیرین و پل ذهاب و اللهیاری نماینده کرمانشاه به وزیر نیرو در خصوص تسریع در اصلاح و تعویض شبکه توزیع نیروی برق فرسوده داخل روستا و تامین روشنایی معابر روستایی و تکخوانی کنتور برق روستایی در روستای کرمانشاه و تسریع در تکمیل مجتمع های آبرسانی در روستاهای کرمانشاه و تامین آب شرب روستاهای کم آب و فاقد سیستم آبرسانی و اجرای دفع فاضلاب روستایی و به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تسریع در تکمیل امکانات تلفن همراه بزرگراه کربلا در محدوده استان کرمانشاه و سایر راه های ارتباطی بین شهری استان.

تذکر فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب - جاسمی اجاق نماینده قصرشیرین - محمدی نماینده پاوه، امینی نماینده کرمانشاه - الیاسی نماینده سنقر و کلیایی به وزیر کار و امور اجتماعی پاسخگویی در خصوص نرخ پایین اشتغالزایی طرح های زود بازده استان های کرمانشاه به نسبت شاخص های استان های کل کشور.

تذکر ملکی نماینده مشکین شهر به وزیر کشور در خصوص تبدیل مرکز بخش مرادلو به شهر و استان قصابه به بخش، با توجه به گزارش مثبت کارشناسان تقسیمات کشور بخش مشکین شرقی به مرکزیت لاهرود به شهرستان و بخش ارشق به مرکزیت رضی به شهرستان و ارتقای روستای پرنجان به شهر.

تذکر معلمی پور نماینده میناب به وزیر کشور و رئیس جمهور در خصوص دستور رسیدگی به تاخیر در صدور و تحویل کارت سوخت آژانس ها و موسسات اتومبیل کرایه در شهرهای کوچک و روستاها.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet