هدر موبایل
1397/04/23 00:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
توکلی مطرح کرد:

فساد ریشه انقلاب را می سوزاند/ بحث مبارزه با فساد می تواند وحدت بخش باشد

رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: آنچه که در شرایط فعلی کشور باعث می‌شود سیاستمدارانی که آلوده به رانت نشده‌اند، دور هم جمع شوند، مبارزه با فساد است. اکنون احزاب و گروه‌ها سر این توافق دارند که فساد دارد ریشه انقلاب را می‌سوزاند.
فساد ریشه انقلاب را می سوزاند/ بحث مبارزه با فساد می تواند وحدت بخش باشد رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت: آنچه که در شرایط فعلی کشور باعث می‌شود سیاستمدارانی که آلوده به رانت نشده‌اند، دور هم جمع شوند، مبارزه با فساد است. اکنون احزاب و گروه‌ها سر این توافق دارند که فساد دارد ریشه انقلاب را می‌سوزاند. https://cdn.icana.ir/d/019/51925.jpg فساد,ریشه,انقلاب,را,می,سوزاند/,بحث,مبارزه,با,فساد,می,تواند,وحدت,بخش,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از اعتمادآنلاین؛ چهارشنبه هفته ‍‍‍پیش بود معاون اول رئیس‌جمهور که به اصفهان سفر کرده بود وعده‌ای به مردم داد که نشان از تصمیم دولت برای حرف زدن از فساد داشت؛ «در خصوص فساد به طور کامل و جدی‌تر در مرداد ماه صحبت خواهم کرد البته یک عده افراد کوته فکر به دنبال زدن جیب مردم و غارت اموال ملی هستند در حالیکه پیش از این نیز با آنها برخورد می‌شد امروز با این افراد به صورت شدیدتری برخورد می‌شود چرا که کشور امروز نیازمند افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم است.»

درحالی اسحاق جهانگیری این وعده را داده که بسیاری از چهره‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا مدت‌ها است که خواهان صحبت کردن شفاف و صریح حسن روحانی و اعضای کابینه‌اش درباره وضعیت فعلی کشور هستند.

 احمد توکلی رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت، یکی از چهره‌های اصولگرا است که در استقبال از صحبت‌های اخیر اسحاق جهانگیری این صحبت‌ها را حساب شده می‌داند و می‌گوید اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود و این کار اثر بازدارنده دارد.

او می‌گوید: «دولت باید دقت کند که اسناد غیر قابل انکار داشته باشد تا افراد نتوانند مدعی دروغ بودن آن شوند. من شخصاً از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم و به نظرم این کار به نفع شرایط کشور است.»

وی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور بحث مبارزه با فساد می‌تواند وحدت‌بخش باشد، ادامه می‌دهد: «آنچه که در شرایط فعلی کشور باعث می‌شود سیاستمدارنی که آلوده به رانت نشده‌اند، دور هم جمع شوند، مبارزه با فساد است. اکنون احزاب و گروه‌ها سر این توافق دارند که فساد دارد ریشه انقلاب را می‌سوزاند.»

نماینده ادوار مجلس می‌گوید: «اگر آقای روحانی مشی خود را که اخیراً اعلام کرده، پیش بگیرد و حرمت منتقدان را حفظ  و از صاحب‌نظران برای کمک دعوت کند به نظر من در مبارزه با فساد موفق خواهد شد.»

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «تجربه خود من این است که دولت موضعی خوبی در قبال سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت گرفت و از طریق آقای جهانگیری برخورد مثبت و خوبی صورت گرفت که این موضوع جای تقدیر دارد. اگر در قبال سایر منتقدان هم این موضع را داشته باشند، جای امیدواری خواهد بود.»/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet