هدر موبایل
1397/04/24 16:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

چرا سفر ولایتی به روسیه مهم است؟ / اما و اگرهای توان بسته پیشنهادی اروپا برای حفظ برجام / وقتی شناسنامه شهر ساری می‌سوزد / ماجرای شکایت علیه صدا و سیما بابت مستند جنجالی اخیر

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
چرا سفر ولایتی به روسیه مهم است؟ / اما و اگرهای توان بسته پیشنهادی اروپا برای حفظ برجام / وقتی شناسنامه شهر ساری می‌سوزد / ماجرای شکایت علیه صدا و سیما بابت مستند جنجالی اخیر اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612106429775457.jpg چرا,سفر,ولایتی,به,روسیه,مهم,است؟,/,اما,و,اگرهای,توان,بسته,پیشنهادی,اروپا,برای,حفظ,برجام,/,وقتی,شناسنامه,شهر,ساری,می‌سوزد,/,ماجرای,شکایت,علیه,صدا,و,سیما,بابت,مستند,جنجالی,اخیر Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در جدیدترین پست های اینستاگرامی خود تصاویری از دیدارش با رئیس بنیاد برکت کشور و همچنین تصاویری از نشست اش همراه با عارف رئیس کمیسیون آموزش مجلس با رئیس دانشگاه گیلان و اعضاء هئیت علمی این دانشگاه، منتشر کرد.

 

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و رییس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات درمجلس با انتشار ویدویی نوشت: امروز رفته بودم پیچاب باشت. جایی که دو سه سال پیش جاده هم نداشت. خوشبختانه امروز جاده رفته و کی باور میکنه کپر عشایر پیچابی برق داشته باشه و البته ماهواره هم ببینن. البته فقط اخبار.

 

 

وی در پستی دیگر از بازدیدش از  پل دوم باشت نوشت.

 

 

علاءالدین بروجردی عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: سفر دکترولایتی به روسیه باعث تقویت روابط راهبردی ایران با روسیه و چین خواهد شد.

وی این سفر را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: بعد از هنجارشکنی رئیس‌جمهور آمریکا و خروج یک طرفه از برجام که بی‌احترامی به شورای امنیت سازمان ملل متحد بود، و همچنین اقدامی که آمریکایی‌ها در برقراری مجدد تحریم‌ها انجام دادند، این یک سفر بسیار مهم و اقدام به موقع جمهوری اسلامی ایران در این برهه از زمان است.

بروجردی درباره خروج آمریکا از برجام و ادامه همکاری با اروپایی‌ ها گفت: ما در تعامل با دنیا بر اساس منافع متقابل، بسیار جدی هستیم و این سیاست جمهوری اسلامی ایران است. هر چند نسبت به اروپا تردیدهای جدی وجود دارد اما اگر اروپایی‌ها بتوانند منافع ایران را در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا تامین کنند، به طور حتم کار با آنها ادامه خواهد یافت، ولی همکاری دائم و مستمر با چین و روسیه به عنوان یک قدرت سیاسی و نظامی و عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل، بسیار مهم است و این نشان می‌دهد رویکرد جمهوری اسلامی ایران در نگاه به شرق یک رویکرد منطقی است و بنابراین سفر دکتر ولایتی که همزمان حامل پیام رهبرمعظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهوری اسلامی ایران است، در این برهه از زمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در آینده هم آثار خود را بر جای خواهد گذاشت و باعث تقویت مجموعه روابط راهبردی جمهوری اسلامی ایران با روسیه و چین هم خواهد شد.

علاءالدین بروجردی درباره محور اصلی پیام ولایتی گفت: طبیعی است که محور اساسی پیام‌ها، مسئله نقض تعهد بین‌المللی توسط آمریکا و برقراری مجدد تحریم‌ها علیه تهران باشد و این پیام را هم می‌رساند که ایران در ادامه کار با روسیه و چین جدی است و این سیاست دائمی ایران بوده و هست و ادامه خواهد یافت. این سفر پیامدهای سیاسی و اقتصادی دارد. ما با روسیه روابط خوبی داشته و داریم که در بحران عراق و سوریه این همکاری، شکل و شمایل اولیه خود را پیدا کرد و عملا در بغداد و دمشق اتاق فکر مشترک با روسیه داشتیم که آثار آن را هم جهانیان دیدند که باعث شد داعش در سوریه و عراق شکست بخورد.

 

 

وی همچنین ویدیویی از مصاحبه اش با برنامه گفتگوی ویژه خبری منتشر کرد.

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژى مجلس، در اینستاگرام شخصی خود ویدیویی از گلباران حرم مطهر حضرت معصومه (س) منتشر کرد.

 

 

پروانه مافی عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: اینکه کشورهای عضو برجام می‌گویند ما می‌خواهیم در برجام بمانیم، نشان دهنده اراده اروپا برای زیر بار نرفتن فشار آمریکا است. انتخاب اروپا برای اینکه شریک تجاری خود را کنار بزند و سمت ایران بیاید یک اتفاق تاریخی است که کار سنگینی برای اروپاست.  پروانه مافی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بیانیه نشست 1+4، بیان کرد: آقای ظریف و آقای رییس‌جمهور نسبت به بسته ارائه شده دیدگاه خوبی نداشتند. محتوای بسته باید بتواند هم ایران را راضی کند و هم اروپایی‌ها را که گویا اکنون بیشتر مورد رضایت اروپایی‌ها است، مگر اینکه تغییراتی در آن ایجاد شود و اصلاحاتی انجام گیرد. وی در ادامه گفت: در حال حاضر بسته دارای مشکلاتی است و تمام نکاتی را که ایران انتظار دارد در بر نگرفته است اما با وجود اینکه رضایت چندانی از محتوای بسته وجود ندارد اما اوضاع کاملا به نفع ایران است. اتفاق مهمی که رخ داده است این است که بانک EBI که یک بانک تجاری و سرمایه‌ای اروپا است در نشستی که پارلمان اروپا داشت قرار شد که این بانک با ایران رابطه مالی داشته باشد. بانک EBIمی‌تواند برای معاملات تجاری با ایران از سوی برخی از شرکت‌های تجاری اروپا مورد استفاده قرار گیرد. نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: اینکه امروز خود اروپایی‌ها بسته ارائه می‌دهند و اصرار دارند در برجام باقی بمانند و نشان می‌دهد که اراده اروپا بر این است که زیر بار فشار آمریکا نرود و خودش به طور مستقل عمل کند که نشانه خوبی است.

انتخاب اروپا برای اینکه شریک تجاری خود را کنار بزند و به سمت ایران بیاید یک اتفاق تاریخی خواهد بود و کار سنگینی برای اروپا است که قطعا باید هزینه آن را بپردازد. مافی تصریح کرد: امروز ترامپ در شرایط سخت بین‌المللی قرار گرفته است؛ چرا که از داخل و خارج به او حمله می‌شود و نماینده‌های پارلمان چه در کانادا و چه در خود آمریکا مدام تکرار می‌کنند تا زمانی که ترامپ رییس جمهور آمریکا است انگار آمریکا رییس‌جمهوری ندارد. اینها نشان می‌دهد که خروج آمریکا از برجام و تصمیماتی که گرفته همه به ضرر او بوده است و موقعیت او را سست کرده است. وی خاطرنشان کرد: ما باید در این شرایط صبور باشیم و با هدف ماندن در برجام با اروپایی‌ها در راستای حفظ منافع ملی و به دست آوردن خواسته‌هایمان مذاکره کنیم. در بسته‌ای که در مذاکرات آینده ارائه خواهد شد باید خواسته‌های ایران نیز جای بگیرد. اگر ما بتوانیم این کار را انجام دهیم خروج آمریکا از برجام را می‌توان یک نعمت تلقی کرد.

 

 

وی همچنین تصویری از جلسه بررسی مشکلات منطقه ۸ در محله نارمک منتشر کرد.

 

 

مافی در پستی دیگر از افتتاح مرکز غیردولتی روزانه آموزشی و توانبخشی پویندگان مهر ایران مربوط به مبتلایان به اختلالات اوتیسم با حمایت بنیاد بیماری‌های خاص خبر داد.

عضو هیات رییسه کمیسیون امور داخلی کشور افزود: بدیهی است خانواده‌های این نوع بیماران به آموزش‌ها و کمک‌های زیادی نیاز دارند، همین دیروز یکی از خانواده‌های این بیماران در راهروی مجلس به مبلغ بالای گفتار درمانی اعتراض می‌کرد.

ریسس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خانواده‌ها باید در جریان قرار بگیرند، مراکزی وجود دارد که به آنها با هزینه‌های کم خدمات می‌دهد و مجبور نیستند خدمات با هزینه بالا را متحمل شوند، مرکز پویندگان مهر با تاکید بر خدمات با قیمت مناسب تشکیل شده است.

نماینده مردم تهران در ادامه با بیان اینکه دانش آموزانی که اوتیسم دارند اگر خوب آموزش ببینند دارای نبوغ خاصی هستند که می‌توانند به افرادی نامدار در دنیا تبدیل شوند. یادآور شد: انیشتن و هانس کریستین اندرسن از افرادی بودند که از بیماری اوتیسم رنج می‌بردند و با آموزش‌های مناسب و لازم و البته به موقع توانستند به مراتبی چنین ارزشمند دست پیدا کنند.

پروانه مافی تاکید کرد: نبوغ ویژه این بچه‌ها باعث می‌شود به آنها و آموزششان توجه بیشتری داشته باشیم اما به دلیل هزینه‌های بالای آموزش آنها، گاهی مادر و گاهی پدر و یا هردوی آنها از نگهداری آنها شانه خالی می‌کنند و بار نگهداری آنها یا به دوش پدربزرگ مادربزرگ‌ها و یا مراکز مخصوص سپرده می‌شود، در حال حاضر در کهریزک کرج مجموعه‌ای وجود دارد که تعداد قابل توجهی از بچه‌های مبتلا به اوتیسم در آنجا نگهداری میشوند.

وی ادامه داد: وجود این مسائل نشان‌دهنده این است که آموزش خانواده‌ها در این شرایط بیش از هرچیز ضرورت دارد، حاکمیت باید به خانواده‌هایی که ناخواسته بچه‌های بیماری را به دنیا آورده‌اند، کمک کند. 

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس، ویدیویی از آتش سوزی مسجد جامع ساری به اشتراک گذاشت.

 

 

احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مقابله پدافند هوایی ارتش سوریه با یک حمله دیگر از سوی رژیم صهیونیستی گفت: زمانی اسرائیل مدعی بود از نیل تا فرات را در دست می گیرد و حکومتی واحد در سطح جهان شکل می دهد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: امروز بعد از 70 سال اسرائیل به نوار غزه محدود شده و شاهد برگزاری تظاهرات روز بازگشت به مرزهای سال های 47 و 68 هستیم که این محدودیت برای آنها سنگین تمام شده است.

وی ادامه داد: زمانی اسرائیلی ها به مرزهای لبنان تسلط کامل داشتند اما امروز لبنان و سوریه بر مرزهای اشغالی اسرائیل سوار شده اند.

سالک در ادامه با اشاره به ورود مستقیم اسرائیل به فاز نظامی اظهار داشت: اسرائیل امروز ناچار است برای حفظ همان مرزهای اشغالی باقی مانده خود دست به کار شود البته همین فاز نظامی نیز گرچه با حمایت آمریکایی ها است، برای آنها فرسایشی خواهد بود و در نهایت دیگر جانی برای آنها باقی نخواهد گذاشت.

وی اضافه کرد: آمریکایی ها داعش را برای حفاظت از اسرائیل تأسیس کردند اما این پروژه با شکست مواجه شد و امروز خود اسرائیل از مرزهای اشغالی اش محافظت می کند و قصد دارد مقاومت را از بین برده و نفوذ ایران در منطقه را کاهش دهد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امروز سوریه با قدرت در مسیر خود پیش می رود و اگر همین مسیر طی شود همانگونه که امام راحل(ره) فرموده بودند به زودی در قدس نماز می خوانیم و این آشوب از هم اکنون در اسرائیل به وجود آمده است.

به گزارش خانه ملت، تلویزیون دولتی سوریه از حمله جدید نیروی هوایی رژیم صهیونیستی به منطقه «قرص النغل» در قنیطره سوریه و مقابله پدافند هوایی ارتش با آن خبر داد.

 

 

محمد دامادی نماینده ساری و میاندرود در مجلس، با انتشار تصاویری نوشت: امشب یکی از شناسنامه های شهرمان سوخت ،خاطرات این شهر خاکستر شد و خسارات زیادی به برخی از کسبه بازار وارد آمد؛همت کنیم همه با هم برای بازسازی مسجد جامع ساری ، برای شناسنامه مرکز مازندران.

 

 

وی همچنین متن نامه حسین نیازآذری نماینده بابل به خود در خصوص این حادثه آتش سوزی را به اشتراک گذاشت:

حادثه آتش‌سوزی مسجد‌جامع شهرستان ساری موجب تالم و تاثر فراوان گردید و قلب دینداران وخداباوران دیار علویان را جریحه‌دار ساخت‌. مسجدی که دارالقرار عاشقان و دلدادگان اهل بیت عصمت و طهارت بود اگر چه با کاهلی و بی‌توجهی دستخوش حادثه ای تاسف بار شد اما با استغفار به درگاه الهی انشالله با دست توانای مردم خیر اندیش و نیکوکار ساروی حیات دوباره ای خواهد یافت. 
در طول تاریخ وقتی مساجد و اماکن مذهبی دچار حادثه ای شدند دستان یاریگر مومنین محکمتر از همیشه به تجدید بنای باشکوه آن پرداخته تا دین خویش را به ساحت مقدس ربوبی ادا نماید و چون مسجدجامع قلب تپنده یک شهر است رجاء واثق داریم مردم دیندار و نجیب‌ ساری در جهت احیای باشکوه این میراث معنوی و تاریخی سربلند خواهند شد.

متاسفانه وقوع حوادث پی درپی هزینه‌زا در کشور ما که به یک اپیدمی نگران کننده تبدیل شده به چاره ‌اندیشی عاجل نیازمند است و این دسته حوادث موید تسریع در اجرای #طرح‌های_بازآفرینی شهری، پدافند غیرعامل، طراحی شبکه اضطرار، ارتقای کارآمدی مدیریت بحران و ارتقای کارآمدی سازمان امداد ونجات برای پیشگیری از حوادث مشابه میباشد. 
اینجانب ضمن اعلام مراتب تاسف و همدردی مردم ولایتمدار شهرستان بابل در خصوص این حادثه تلخ با استعانت از درگاه الهی آمادگی خود و اهالی نیک‌اندیش بابلی را برای مشارکت در بازسازی مسجد جامع مرکز استان که کانون تحولات مذهبی و انقلابی بوده و خواهد بود اعلام مینمایم.

به عنوان عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از استانداری مازندران و سایر دستگاه های اجرایی و نظارتی می‌خواهم همه تمهیدات بایسته را برای بازسازی هرچه سریعتر این مسجد در تراز تاریخی و معنوی آن با حفظ معماری و کارکرد قبلی بکار گیرند. 

 

 

غلامرضا کاتب عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما از بررسی اقدام صدا و سیما در پخش مستند بیراهه و نشان دادن اعترافات، در جلسه دوشنبه هفته آینده این شورا خبر داد.

غلامرضا کاتب، اظهار داشت: اقدام صدا و سیما در پخش مستند بیراهه و نمایش اعترافات، اقدامی غیرقانونی و غیراخلاقی بود که موجب به وجود آمدن فضای بسیار منفی در جامعه شد و شکایت‌های متعددی توسط انجمن حمایت از کودکان و گروه‌های اجتماعی گوناگون از صدا و سیما به شورا رسیده که در جلسه هفته آینده به این شکایات و آثار بسیار منفی به وجود آورده در داخل و خارج از کشور رسیدگی می‌کنیم.

کاتب ادامه داد: این اقدام برنامه‌سازان بیراهه در صدا و سیما به ابزار و بهانه ای در دست معاندان و دشمنان نظام به ویژه رادیوها و تلویزیون‌های خارجی به خصوص بی‌بی‌سی و شبکه‌های آمریکایی و صهیونیستی برای زیر سوال بردن اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

 

 

حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی، با انتشار ویدیویی به شایعات اخیر خانه میلیاردی در ونکور کانادا پاسخ داد: هیچ کار اقتصادی نکردم.

 

 

وی همچنین با انتشار ویدیویی توضیح داد: کشت دوم برنج ممنوع نیست، در مازندران مفهوم نکاشت ممنوع و توهین به مردم است.

 قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، تصاویری از سخنرانی اش در یادواره شهدای روستای انگاس منتشر کرد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در آخرین پست اینستاگرامی خود از سفر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور به کاشان خبر داد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet