انتخابات ریاست جمهوری
1397/04/23 15:51:18
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بختیار خبر داد:

صادرات بنزین با راه اندازی فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: با توجه به اینکه فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس راه‌اندازی شد نه تنها کمبود بنزین نداریم بلکه با راه‌اندازی فاز سوم این پالایشگاه صادر کننده بنزین خواهیم بود و مشکلی از جهت تأمین بنزین در داخل کشور نداریم.
صادرات بنزین با راه اندازی فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: با توجه به اینکه فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس راه‌اندازی شد نه تنها کمبود بنزین نداریم بلکه با راه‌اندازی فاز سوم این پالایشگاه صادر کننده بنزین خواهیم بود و مشکلی از جهت تأمین بنزین در داخل کشور نداریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105518434156.jpg صادرات,بنزین,با,راه,اندازی,فاز,سوم,پالایشگاه,ستاره,خلیج,فارس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی بختیار در خصوص احتمال سهمیه‌بندی بنزین، اظهار کرد: با توجه به اینکه فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس راه‌اندازی شد نه تنها کمبود بنزین نداریم بلکه با راه‌اندازی فاز سوم این پالایشگاه صادر کننده بنزین خواهیم بود و مشکلی از جهت تأمین بنزین در داخل کشور نداریم.

وی افزود: نکته مهم این است که مصرف بنزین را کنترل کنیم. هر چه در زمینه ساخت پالایشگاه اقدام کنیم با این روند مصرف، شرایط به گونه‌ای است که مصرف بنزین از مرز ۸۰ میلیون لیتر می‌گذرد و روز به روز افزایش مصرف در بنزین را شاهد هستیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی، گفت: در بودجه سال ۹۷ نه در زمینه افزایش قیمت و نه در خصوص سهمیه‌بندی حکم و اجازه‌ای به دولت ندادیم. اگر دولت بخواهد هر یک از این موارد را اجرایی کند باید اجازه مجلس را داشته باشد و تاکنون هم دولت بعد از تصویب بودجه درخواستی برای افزایش قیمت یا سهمیه بندی بنزین نداشته است.

به گزارش ایسنا؛ بختیار تصریح کرد: میزان مصرف بنزین در این ایام که تعطیلات تابستانی است، بالاست. در زمینه بهینه‌سازی مصرف هم خودروسازان تعهداتی را داده‌اند که متأسفانه اجرایی نشده است و مردم هم درست مصرف کردن را رعایت نمی‌کنند. نکته اساسی این است که کمبود بنزین در کشور نداریم و تا پایان سال فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس راه‌اندازی می‌شود و اگر مصرف بهینه شود بدون شک جزء صادرکنندگان بنزین خواهیم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet