پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/04/23 18:15:01
سرویس فرهنگی
سلیمی:

وزارت علوم هیچ شکایتی از پایان‌نامه‌فروشان و متقلبان علمی نکرده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس یکی از دلایل تداوم تقلب علمی و پایان‌نامه‌دزدی را عدم اجرای قانون مقابله با تقلب علمی و شکایت نکردن وزارتخانه علوم از پایان‌نامه‌فروشان اعلام کرد.
وزارت علوم هیچ شکایتی از پایان‌نامه‌فروشان و متقلبان علمی نکرده است عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس یکی از دلایل تداوم تقلب علمی و پایان‌نامه‌دزدی را عدم اجرای قانون مقابله با تقلب علمی و شکایت نکردن وزارتخانه علوم از پایان‌نامه‌فروشان اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg وزارت,علوم,هیچ,شکایتی,از,پایان‌نامه‌فروشان,و,متقلبان,علمی,نکرده,است Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ادامه حجم گسترده تقلب علمی با وجود تصویب و ابلاغ قانون پیشگیری و مقابله با تقلب و تخلف علمی، گفت: متاسفانه تعداد پایان‌نامه‌های سرقتی و پایان‌نامه‌هایی که توسط دانشجو تهیه نشده قابل شمارش نیست؛ درحالی که اگر با دانشجوی متخلف و اساتیدی که از کنار چنین تخلفی ازسوی دانشجو گذشته‌اند، برخورد قضایی شود این مسئله به مرور کم رنگ‌تر شده و شاهد افزایش سطح علمی در کشور خواهیم بود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی نحوه برخورد با متخلفین و متقلبین را یکی از دلایل اصلی عدم پیشگیری و مقابله با تقلب و تخلف علمی دانست و  افزود: عملکرد ضعیف وزارت علوم را باید دلیل دیگر این مسئله دانست چراکه این وزارتخانه هنوز از موسسات و دکه‌دارها و افرادی که در نزدیکی دانشگاه‌ها در ملاءعام به فروش و تهیه پایان‌نامه اقدام می‌کنند، شکایت نکرده است.

سلیمی با بیان اینکه مدعی عموم نیز برای جلوگیری از زیرسوال رفتن وجهه علمی کشور بیش از این تلاش کند، افزود: همچنین دانشگاه‌هایی که با این نوع تخلف ها مقابله نمی‌کنند نیز باید از برخی حقوق محروم و جریمه شوند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کم کاری در ابعاد متعددی صورت می‌گیرد، افزود: نمیتوان از نقش اعضای هیات علمی به عنوان مهمترین رکن جامعه دانشگاهی در ایجاد فرهنگ مقابله با تقلب و تخلف علمی گذشت به همین دلیل وزارت علوم باید از این جامعه برای اجرایی شدن قانون کمک بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet