هدر موبایل
1397/04/24 14:20:52
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ذوالقدر:

مسئله تجرد دختران در حال افزایش است/ حمایت مسئولین از حضور دختران در سطوح اجتماعی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بر تامین شرایط و نیازهای دختران تاکید و اظهار کرد: همه مسئولین بعد از انقلاب اسلامی از حضور دختران در سطوح اجتماعی و همچنین آموزش های ایشان در تحصیلات تکمیلی حمایت کرده اند
مسئله تجرد دختران در حال افزایش است/ حمایت مسئولین از حضور دختران در سطوح اجتماعی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بر تامین شرایط و نیازهای دختران تاکید و اظهار کرد: همه مسئولین بعد از انقلاب اسلامی از حضور دختران در سطوح اجتماعی و همچنین آموزش های ایشان در تحصیلات تکمیلی حمایت کرده اند https://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg مسئله,تجرد,دختران,در,حال,افزایش,است/,حمایت,مسئولین,از,حضور,دختران,در,سطوح,اجتماعی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه «صبح و گفت وگو» رادیو گفت و گو با موضوع "روز دختر" و با حضور سیده فاطمه ذوالقدر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و فرشته روح افزا مدیر رصد و آمار شورای فرهنگی و اجتماعی زنان کشور روانه آنتن شد.

سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: امروز روزی است که با الگو گرفتن از حضرت معصومه صدیقه کبری دختر فاطمه زهرا(س) و به دلیل ویژگی های پسندیده ای که در ایشان است، روز دختر را جشن می گیریم.

وی تصریح کرد: دختران سرزمین مان باید در پاکی، اخلاق، کردار و همچنین علم و دانش شان از حضرت معصومه(س) الگو بگیرند زیرا اینها بخشی از ویژگی های حضرت فاطمه معصومه (س) بود و اساسا به دلیل همین ویژگی های پسندیده و البته نسبتی که با اهل بیت (ع) داشتند و همچون برادرشان میزبان ایرانیان است، مردم این سرزمین علاقه زیادی به ایشان دارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس  با بیان اینکه دختران زندگی شان را سرشار از خط مشی حضرت معصومه (س) قرار دهند، بر تامین شرایط و نیازهای دختران تاکید کرد و اظهار داشت: همه مسئولین بعد از انقلاب اسلامی از حضور دختران در سطوح اجتماعی و همچنین آموزش های ایشان در تحصیلات تکیمیلی حمایت کرده اند.

در ادامه ،فرشته روح افزا با بیان اینکه حضرت معصومه(س) یک الگوی بزرگ و نعمتی الهی برای کشور است،اظهارداشت: دختران سرزمین مان در زمینه علمی رویکرد مناسبی داشته اند و چندین سال است،تعداد دخترانی که به دانشگاه ها وارد می شوند، رشد زیادی داشته اند و در آینده زنان ما فرهیخته تر و دانش آموخته تر از گذشته در جامعه حضور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: اگر بچه های ما بصیرت خوبی پیدا کنند و قدر خودشان را بدانند؛این دختران ،مادران آینده جامعه هستند و مسلما جامعه ای که فرهیخته تر است و با دانش بیشتری تربیت می شود، آینده روشن تری دارد.

مدیر رصد و آمار شورای فرهنگی و اجتماعی زنان کشور با بیان اینکه نیازهای دختران و فرزندان مان در جامعه مشخص هستند، عنوان کرد: برنامه های هماهنگ و لازمی که باید بین دستگاه های فرهنگی و اجرایی کشور وجود داشته باشد، خیلی وقت ها پراکنده و سلیقه ای است و خیلی از نیازهای دختران تامین نشده است و حتی در برنامه های گوناگون نیز دیده نشده است.

وی به مسئله ازدواج اشاره کرد و عنوان داشت: مسئله تجرد دختران در حال افزایش است و تقریبا بین سن 15 تا 29 سال 10میلیون دختر آماده ازدواج داریم و برای این دختران برنامه ریزی نکرده ایم./

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet