هدر موبایل
1397/04/24 15:24:14
سرویس اقتصادی
نادری:

عملکرد ضعیف سیستم بانکی در مدیریت نقدینگی بر التهابات ارزی دامن زد

عضو کمسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عملکرد بانکها در کنترل نقدینگی گفت: اگر سیستم بانکی عملکرد مناسبی داشت بازار ارز و سکه تا این اندازه با تلاطم روبرو نمی شد.
عملکرد ضعیف سیستم بانکی در مدیریت نقدینگی بر التهابات ارزی دامن زد عضو کمسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عملکرد بانکها در کنترل نقدینگی گفت: اگر سیستم بانکی عملکرد مناسبی داشت بازار ارز و سکه تا این اندازه با تلاطم روبرو نمی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102509530893.jpg عملکرد,ضعیف,سیستم,بانکی,در,مدیریت,نقدینگی,بر,التهابات,ارزی,دامن,زد Icana

شهاب نادری  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص التهابات بازار ارز وسکه طلا گفت:بخشی از بالا رفتن قیمت ارز ناشی از مولفه های اقتصادی است؛ اما بخشی از تلاطم های بازار ارز و سکه با مدیریت و اعمال سیاست های صحیح اقتصادی قابل کنترل بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میزان نقدینگی به بیش از1500 هزار میلیارد تومان رسیده است، ادامه داد:میزان نقدینگی در کشور در سال های روند صعودی داشت و این منابع به بخش های مولد اقتصادی سوق داده نشد.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:مدیریت ضعیف اقتصادی باعث شده نقدینگی به سمت بازار سوداگری ارز و طلا بروند از طرفی عملکرد سسیتم بانکی نیز در سوق نقدینگی به بخش تولید نامناسب بود در نتیجه تلاطم شدید ارزی ایجاد شد.

نادری در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ادامه داد:اگر سیستم بانکی عملکرد مناسبی داشت بازار ارز و سکه تا این اندازه با تلاطم روبرو نمی شد در هر صورت عملکرد ضیعف بانک ها و همچنین بنگاهداری بانک ها یکی از عوامل موثر در تشدید التهابات ارزی کشور بوده است.

وی با انتقاد از کاهش شدید ارزش پول ملی گفت:از اواخر سال  97بارها در جلسات کمیسیون اقتصادی از مسئولان سیستم بانکی کشور درخواست شد که مانع از روند صعودی نرخ ارز شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:با توجه به موضوعات مذکور و عدم  مدیریت مناسب بازارهای ارز و سکه و ادامه تلاطم در بازارهای ارز و سکه ضرورت دارد تحقیق و تفحصی در زمینه فعالیت های بانک ها و تراکنش های بانکی انجام شود./

خبرنگار: نسترن دقیقی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet