هدر موبایل
1397/04/24 16:52:25
سرویس اقتصادی
پزشکیان در گفت وگو با خانه ملت تشریح کرد:

حفر 21 کیلومتر از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه/افزایش 3 سانتی آب دریاچه نسبت به سال گذشته

نایب رییس مجلس، جزییات بازدیدش از پروژه طرح انتقال آب از غرب به دریاچه ارومیه را تشریح کرد.
حفر 21 کیلومتر از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه/افزایش 3 سانتی آب دریاچه نسبت به سال گذشته نایب رییس مجلس، جزییات بازدیدش از پروژه طرح انتقال آب از غرب به دریاچه ارومیه را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201708106060451401.jpg حفر,21,کیلومتر,از,تونل,انتقال,آب,به,دریاچه,ارومیه/افزایش,3,سانتی,آب,دریاچه,نسبت,به,,سال,گذشته Icana

مسعود پزشکیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بازدید از پروژه طرح انتقال آب از غرب به دریاچه ارومیه، گفت: فعالیت های پروژه انتقال آب به دریاچه ارومیه شبانه روزی بوده و قابل قدردانی است و دولت نیز نسبت به این موضوع حساسیت داشته و پیمانکاری که برای این کار انتخاب شده به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، افزود: حتی یک لحظه اجازه نمی‌دهند که دستگاه حفاری خاموش شود و دو دستگاه عملیات حفاری را انجام می‌دهند که یکی از دستگاه‌ها  در مبدأ این اقدام را انجام داده و دستگاه دیگر در محل خروجی کار حفاری را انجام می‌دهد.

ماهیانه حدود 800 متر حفاری انجام می‌شود

وی با بیان اینکه در طول این مدّت زمانی، حفر 21 کیلومتر تونل به اتمام رسیده است، ادامه داد: دستگاه های حفاری ماهانه حدود 400 متر از مبدأ و 400 متر از محل خروجی پیش می‌روند و ماهیانه حدود 800 متر حفاری انجام می‌شود که تا یک سال آینده پروژه حفاری و انتقال آب نهایی شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، وضعیت دریاچه ارومیه نسبت به گذشته بهبود یافته است، تصریح کرد: سطح آب دریاچه 3 سانتی متر نسبت به این بازه زمانی در سال گذشته افزایش یافته است و میانگین بارندگی که امسال در حوزه آبریز در آذربایجان شرقی و غربی به وقوع پیوسته نسبت به سال‌های گذشته بیشتر بوده است./

خبرنگار: خدیجه رمضان بیگی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet