انتخابات ریاست جمهوری
1397/04/26 10:22:34
سرویس اجتماعی
ذوالقدر:

آبیاری سبزیجات با فاضلاب در جنوب تهران قابل کتمان نیست/بروز بیماری میان پایتخت‌نشینان در اثر مصرف سبزیجات آلوده

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه آبیاری سبزیجات با فاضلاب قابل کتمان نیست،گفت: تدارک فاضلاب شهری و سالم سازی آب برای فعالیت کشاورزی بهترین راهکار برای بقای کشاورزی در برخی مناطق جنوب شهر تهران است.
آبیاری سبزیجات با فاضلاب در جنوب تهران قابل کتمان نیست/بروز بیماری میان پایتخت‌نشینان در اثر مصرف سبزیجات آلوده نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه آبیاری سبزیجات با فاضلاب قابل کتمان نیست،گفت: تدارک فاضلاب شهری و سالم سازی آب برای فعالیت کشاورزی بهترین راهکار برای بقای کشاورزی در برخی مناطق جنوب شهر تهران است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg آبیاری,سبزیجات,با,فاضلاب,در,جنوب,تهران,قابل,کتمان,نیست/بروز,بیماری,میان,پایتخت‌نشینان,در,اثر,مصرف,سبزیجات,آلوده Icana

 سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره آبیاری سبزیجات با فاضلاب در مناطق جنوب تهران، گفت: متأسفانه موضوع آبیاری سبزیجات و صیفی جات شهر تهران با فاضلاب هراز گاهی مطرح می شود که قابل کتمان نیست و این در حالی است که این معضل به واسطه عدم استفاده از سیستم فاضلاب و رها بودن فاضلاب خانگی در برخی مناطق جنوب شهر تهران وجود دارد زیرا  فقدان سیستم فاضلاب باعث می شود هم آب جوی‌های روان و هم آب چاه های این منطقه دچار آلودگی شود.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طی سال های متمادی کمتر اهتمامی در بخش آب و فاضلاب شهری برای ساماندهی این موضوع در این مناطق وجود داشته است.

وی ادامه داد: باید به این مهم توجه کنیم که صرفا با  ممانعت از کشت و کار در این مناطق جنوب تهران  نمی توان با معضل آلودگی آب  مقابله کنیم و این در حالی است که بیکاری کشاورزان فعال در این منطقه به معنای افزایش بار جمعیتی بیکار در کشور تلقی می‌شود.

ذوالقدر افزود: بیماری‌های ناشی از سبزیجات آلوده باعث مشکلات مضاعفی برای افراد و خانواده ها می‌شود و لذا کتمان موضوع به هیچ وجه پسندیده و شایسته نیست بلکه با طرح برخی مشکلات و مصائب می توان از فکر جمعی برای اتخاذ راهکار و درمان برای آن بهره برد.

وی ادامه داد: تدارک فاضلاب شهری و سالم سازی آب برای فعالیت کشاورزی مطمئنا مهمترین و بهترین راهکار برای بقای کشاورزی در این منطقه از شهر تهران به حساب می آید که نیازمند فعالیت هرچه بیشتر شهرداری و شرکت آبفا است چرا که در شرایط کمبود منابع آبی ما ناگزیر هستیم از تمام ظرفیت ها برای سالم سازی و بازگشت آب به چرخه مصرف استفاده کنیم.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه آبیاری سبزیجات با فاضلاب قابل کتمان نیست، یادآور شد: تدارک فاضلاب شهری و سالم سازی آب برای فعالیت کشاورزی  بهترین راهکار برای بقای کشاورزی در  برخی مناطق جنوب شهر تهران است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet