هدر موبایل
1397/04/25 13:44:02
سرویس سیاسی
کوهکن تشریح کرد؛

پشت پرده معامله مخفیانه اردن با رژیم صهیونیستی درباره مسجدالاقصی

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است رژیم صهیونیستی امتیازاتی به اردن می‌دهد تا بتواند از طریق آنها نفوذ اطلاعاتی و نظامی در بیت المقدس داشته باشد.
پشت پرده معامله مخفیانه اردن با رژیم صهیونیستی درباره مسجدالاقصی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است رژیم صهیونیستی امتیازاتی به اردن می‌دهد تا بتواند از طریق آنها نفوذ اطلاعاتی و نظامی در بیت المقدس داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702102295853660.jpg پشت,پرده,معامله,مخفیانه,اردن,با,رژیم,صهیونیستی,درباره,مسجدالاقصی Icana

محسن کوهکن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به معامله پشت پرده اردن و رژیم صهیونیستی درباره حاکمیت مقدسات فلسطینی گفت: سیاست خارجی کشور اردن از زمان بن طلال پادشاه گذشته تا عبدالله دوم پادشاه فعلی همواره ناشی از رعب و سازش با رژیم صهیونیستی بوده از این رو هر مراوده ای در این مسیر بعید نیست.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به اینکه چرا حاکمیت مقدسات فلسطینی بر عهده اردنی ها گذاشته شده، یادآور شد: رژیم حاکم بر سرزمین اشغالی از ابتدا تلاش کرد با برخی کشورهای عربی ارتباط تنگاتنگی را آغاز کرده و امتیازاتی به آنها بدهد تا بعدها بتواند از کانال آنها اطلاعات دریافت کرده و از امکانات آنها استفاده کند چنانچه بر تمام جنایاتی که در سرزمین های اشغالی صورت می گیرد چشم پوشانده و سکوت اختیار کرده اند و نمونه بارز آن نیز جنایات صبرا و شتیلا بود.

وی در ادامه با بیان اینکه حاکمیت یک منطقه توسط کشورهای دیگر قابل بخشش، فروختن و معامله کردن نیست، عنوان کرد: حاکمیت در مسجدالاقصی به شواهد و مستندات تاریخی بستگی دارد که بر اساس آن باید حاکمیت مقدسات فلسطینی واگذار شود.

کوهکن در ادامه با اشاره به اینکه رژیم های ارتجاعی مثل رژیم حاکم بر حجاز و اردن تصمیماتی را اتخاذ می کنند که با مبانی اعتقادی اسلامی و به خصوص عربی منافات دارد، اظهار داشت: این تصمیمات حتی با وجهه عربی سازگاری نداشته و با شیب تندی علیه منافع مشروع و معقول فلسطینی ها حرکت می کند که البته تحلیل ها نشان می دهد ادامه این روند زمان سقوط رژیم صهیونیستی را جلو می اندازد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه رژیم پادشاهی اردن در همگامی، همراهی و همگرایی با دولت آمریکا و انتقال سفارت بیت المقدس است، خاطرنشان کرد: مذاکره کشورها عربی با رژیم اشغالگر قدس، امیدها را به یأس تبدیل می کند اما در نهایت باعث می شود مقاومت فلسطینی ها علیه صهیونیست ها اوج گرفته و در نهایت به کام آنها باشد.

به گزارش خانه ملت، اردن با معامله پشت پرده با رژیم صهیونیستی ضمن دریافت تضمین برای ادامه حاکمیت بر مقدسات فلسطینی حاضر شده است از افزایش حملات این رژیم بر مسجدالاقصی چشم پوشی کند./

گفت وگو از فائزه ظهیری

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet