خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1397/04/27 13:38:50
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ناظر مجلس در شورای مالیات:

متخلفان اقتصادی باید تنبیه شوند

نماینده ناظر مجلس در شورای مالیات تاکید کرد: وقتی تخلفی صورت می گیرد ضمن اینکه همه آن پول باید برگردد و فرد را جریمه کنند باید تنبیه هم بشود.
متخلفان اقتصادی باید تنبیه شوند نماینده ناظر مجلس در شورای مالیات تاکید کرد: وقتی تخلفی صورت می گیرد ضمن اینکه همه آن پول باید برگردد و فرد را جریمه کنند باید تنبیه هم بشود. https://cdn.icana.ir/d/019/201802109852219515.jpg متخلفان,اقتصادی,باید,تنبیه,شوند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه «رویداد» رادیو گفت وگو با موضوع دستور مالیاتی به واردکنندگان خودرو و خریداران سکه و با حضور محمود شکری عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده ناظر مجلس در شورای مالیات و دکتر سیاوش غیبی پور کارشناس امور مالیاتی روانه آنتن شد.

محمود شکری عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به دستور وزیر اقتصاد مبنی بر دستور مالیاتی به واردکنندگان خودرو، گفت: در کشور، هرکسی که درآمدی دارد باید مالیات آن را پرداخت کند و این وظیفه سازمان امور مالیاتی است که زیر نظر وزارت اقتصاد می باشد و باید از همه درآمدها که در کشور اتفاق می افتد، مالیات بگیرد.

وی تاکید کرد: وقتی تخلفی صورت می گیرد ضمن اینکه همه آن پول باید برگردد و جریمه اش هم بکنند باید تنبیه هم بشوند.

نماینده ناظر مجلس در شورای مالیات در رابطه با نقش نیروهای اطلاعاتی در مبارزه با مفاسد اقتصادی بیان کرد: نیروی های اطلاعاتی هر زمانی که اختلالی شود به موقع حضور خواهند داشت و کار خود را انجام می دهند؛اینکه مفسدان اقتصادی به مردم خیانت کردند و وقتی می خواهند برخورد قانونی با اینها شود؛عنوان سخت گیری را بر رویش می گذارند. اگر قانون در مورد اینها اجرا نشود جای تامل دارد.

در ادامه سیاوش غیبی پور با اشاره به ماده 237 قانون مالیات های مستقیم گفت: وقتی درآمدی حاصل شود، آن شخص حقیقی یا حقوقی باید مالیاش را بپردازد و تشخیص هم باید شفاف باشد.

وی با بیان اینکه در موضوع سکه  ارز و کسانی که ارز دولتی گرفتند از سه منظر قانونی می توان وارد مباحث مالیاتی شد، عنوان کرد: منظر اول، مالیات شغلی است یعنی شخصی درآمدش مشخص است و وقتی سکه خرید و فروش داشته این میزان مابه التفاوت مشخص است و آن را محاسبه می کنند و اگر شخص حقیقی باشد به نرخ مشاغل مالیاتش را می گیرند.

کارشناس امور مالیاتی به منظر دوم اشاره کرد و گفت: اگر شخص فقط دلار را گرفته و کالایی را وارد نکرده، این فرد بابت مابه التفاوت ارز درآمدی را حاصل کرده و مشمول مالیات می شود.

وی افزود: در خصوص درآمد اتفاقی یعنی درآمدی که یک شبه و بدون هیچ فعالیتی بدست بیاید، نرخ مالیات بیشتر از بقیه است و قابل شناسایی و رسیدگی و وصول است.

غیبی پور خاطر نشان شد: این سه موضوع در قانون است و اگر فقط اطلاعات افراد دقیق و شفاف باشد، سریعا مامورین مالیاتی وظایف شان را انجام می دهند و جای نگرانی نیست./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet