هدر موبایل
1388/06/11 09:40:00
سرویس صحن

متن سخنان فلاحت‌پیشه در مخالفت با وزیر پیشنهادی صنایع و معادن

**حشمت‌ا... فلاحت پیشه در مخالفت با تصدی محرابیان در وزارت صنایع و معادن سخن گفت.

متن کامل سخنان نماینده اسلام آباد غرب به این شرح است:

جناب آقای محرابیان در سال 1386 شما با این کتاب از مجلس به عنوان وزیر رای گرفتید این کتاب معرفی نامه شما و برنامه‌های کاری شما.

در قسمت معرفی خود نوشته‌اید تالیف کتب و مقالات متعدد علمی در داخل و عرصه بین‌المللی آی اس آی بر این اساس شما از مجلس رای گرفتید و مدتی هم هست که وزیر هستید و حال دوباره معرفی شدید.

برای معرفی مجدد دوباره همین مطلب را در معرفی نامه جدیدتان آوردید تحت عنوان معرفی کتب و مقالات آی اس آی .

یکی از دوستان از شما سوابق را خواستند که اگر شما خودتان مقالات را نوشتید سوابق مقالات و اسناد آن کجاست چند روز بعد این موضوع از معرفی نامه شما حذف شده و یک معرفی نامه جدید را به مجلس داده‌اید.

حال سوال این است که بلاخره شما چند تا آی اس آی دارید؟

خواهشم این است که این موضوع را همین الان مطرح کنید و سئوال مجلس است. بحث دیگر ابهامات و سئوالاتی است که و رابطه با اتاق امن شد، چون پرونده حقوقی است ما هم حق طرح آن را در مجلس نداریم .بلاخره آن هم روال خودش را طی می‌کند.

سخنانی مطرح شده ضد و نقیض ، من خواهشم از شما این است که این مجلس سوابقی را دارد ما نمی‌خواهیم مجدداً تکرار شود همین جا بیایید توضیح دهید اگر حقی از کسی ضایع شده خودتان بیایید مطرح کنید. اگر حقی از کسی ضایع شده نباید تخریبش کرد خود شما بیایید بگویید می‌خواهید چکار کنید ملجاء هستید برای خیلی از اختراعاتی که در آینده مطرح می‌شود  موضوع کامیون‌های دان تنگ چین چیست؟ 2 هزار چهار صد نفر ما بارها با شما جلسه گذاشتیم کسانی هستند که پول نیسان ژاپن را از آنها گرفتند کامیون چین به آنها تحویل داده‌اند خودتان را جای آنها بگذارید چه شرایطی دارند و دربلاتکلیفی کامل این‌ها به سرمی‌برد.

و جلسه هم گذاشتید نتیجه نگرفتید حق این‌ها را چگونه می‌خواهید احیاء  کنید و چگونه می‌خواهید برخورد کنید با خاطیان که در آینده این ظلم به مصرف کننده شود.

موضوع بعدی این است که جناب آقای وزیر چند درصد پروژه‌های استانی که دولت شما در استان‌های مختلف قول داده ، هشت گانه فولاد، ایران خودرو کرمانشاه و مواردی از این نوع چند درصد آنها تامین اعتبار شده است؟

بخش عمده‌ای از مسئله‌ای که برای مردمی که مشکل اشتغال دارند سئوال ایجا کرده همین بحث است ما نگرانی‌هایی داریم مبنی بر این که در استان‌های مختلف می‌گویند درصد تحقق این قسمت خیلی کم است.

ورشکستگی و نزدیک بودن به ورشکستگی و بدهی‌های برخی صنایع بزرگ در کشور ، تراکتور سازی تبریز ایران خودرو ایرافکو و غیره .

اینها مواردی است که مورد سئوال نمایندگان مجلس است شما چه پاسخی دارید و چه اقداماتی انجام داده‌اید و در آینده چکار می‌خواهید بکنید و چگونه می‌خواهید مانع شوید که خیلی بیکاران شکل نگیرد.یکسری سئوالات در مورد عزل و نصب‌ها در حوزه کار شما مطرح است بعضاً عنوان فامیلی را هم برای شما مطرح می‌کنند من اسم نمی‌آورم خودتان توضیح بدهید براساس چه مکانیسمی عزل و نصب‌ها در هیات مدیره‌ها و... شکل می‌گیرد.

یک پاسخ بدهید و اگر هم اشتباه شده بگویید اشتباه شده وحیران کنید.

در واگذاری معاون بنده کارنامه شما را موفق می‌دانم اما واگذاری کارخانجات توضیح دهید.که اگر مالکیت را واگذار کردید مدیریت هم  واگذار شده یا همان افراد دارند کارخانجات رامی‌گردانند.

ما تجربه خصوصی سازی‌های منفی و منحرف درکشور را داریم لذا حق داریم نسبت به واگذاری‌ها نگران باشیم و بحث اصل 44 که اختیارات تازه‌ای را به ما می‌دهد.

می‌گویند در یکسری از واگذاری‌ها اطلاعات غلط داده شده توضیح دهید اصل اول برای ما جذب کسانی است که در بخش خصوصی می‌خواهند در این زمینه کار کنند اگر اطلاعات غلط داده شده باید حیران شود.

درمورد رکود شهرک‌های صنعتی می‌گویند یکی از دلائل آن عدم ثبات مدیران در شهرک‌های صنعتی است آیا خودتان در شرایط کنونی از شهرک‌های صنعتی راضی هستید نظر نمایندگان را هم جویا شوید چون شماری از دوستان واقعاً نگران این موضوع هستند.

چند ماه پیش جشن خودکفایی فولاد را اعلام کردید در حالی که الان 4/10 میلیون فولاد واردات داریم به چه دلیل این مباحث مطرح شده است کاهش آمار جذب تسهیلات بانکی و نرخ سرمایه‌گذاری در زمانی که شما تصدی را به صورت سنواتی داشته‌اید این‌ها هم سئوالاتی که مطرح است  دوشنبه روزنامه‌ها نوشتند که اتاق بازرگانی تهران رای اعتماد به وزیر داد پیگیری شد گفته اصلاً رای گیری نشد آقای وزیر معتقدم در مورد مسائلی که نیست به شما مطرح می‌شود یکسری از نزدیکان شما مسائلی را که خوشایند شماست مطرح می‌کند نتیجه آن است که شما باید بیایید انیجا توضیح دهید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet