هدر موبایل
1397/04/29 09:19:17
سرویس اجتماعی
افضلی پاسخ داد:

بروز بحران آب تنها در ایران یا کل منطقه خاورمیانه؟ / انتقال آب خلیج فارس به استان های کم آب

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: با توجه به مشکل کم آبی، می توان با انتقال آب از خلیج فارس به استان های شرقی، این بحران را تا حدودی مدیریت کرد.
بروز بحران آب تنها در ایران یا کل منطقه خاورمیانه؟ / انتقال آب خلیج فارس به استان های کم آب عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: با توجه به مشکل کم آبی، می توان با انتقال آب از خلیج فارس به استان های شرقی، این بحران را تا حدودی مدیریت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106699425933.jpg بروز,بحران,آب,تنها,در,ایران,یا,کل,منطقه,خاورمیانه؟,/,انتقال,آب,خلیج,فارس,به,استان,های,کم,آب Icana

نظر افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دلایل کاهش منابع آبی کشور گفت: این بحران تنها محدود به ایران نیست و قسمت بزرگی از خاورمیانه از جمله کشور‌های شرقی و جنوبی ایران نیز با موضوع بی‌آبی و کاهش منابع آب درگیر هستند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه مدیریت‌ آب در کشور گفت: بارش برف و باران  کاهش محسوسی پیدا کرده است، بهترین روش در این شرایط، مدیریت آبخیزداری و جلوگیری از حدر رفت آب است که باید در این راستا اقدامات لازم صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طرح خط لوله انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان گفت: می‌توانیم با اجرای این گونه از طرح ها از آب دریای خلیج فارس و عمان استفاده کرده و به مناطق مختلف خراسان رضوی و شهرهای شرقی کشور منتقل و به عنوان یک طرح دراز مدت برای تامین آب مصرفی مردم استفاده کنیم.

وی ادامه داد: برای تامین آب‌ مورد نیاز کشاورزی در مناطق خشک، استفاده از سد خاکی در بالا دست رودخانه ها و تقویت قنات‌ ها، استفاده از روش‌های نوین آبیاری می‌تواند تاثیرگذار باشد. مدیریت منابع اب در کشور از اولویت‌ های ضروری و خواست مردم است و سازمان‌ها متولی نیز ‌باید همکاری‌های لازم را با مردم انجام دهند تا بتوانیم بحران آبیکشور را مدیریت کنیم .

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌های مجلس در حوزه‌ مدیریت آبخیزداری گفت: این موضوع در برنامه توسعه ششم دیده شده و 250 میلیون دلار اعتبار نیز برای این بخش اختصاص داده شده است که البته با توجه به تعداد کثیر روستاها، لازم است اعتبارات تخصیص یافته افزایش پیداکند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet