ولادت امام موسی کاظم (ع)
1397/04/26 14:35:28
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بهرام نیا:

افزایش قیمت بنزین محلی از اعراب ندارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین محلی از اعراب ندارد، گفت: با توجه به شرایط فعلی و معیشت و درآمد مردم مجلس بنا ندارد قیمت بنزین و نفت و گاز را ارتقا دهد.
افزایش قیمت بنزین محلی از اعراب ندارد عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین محلی از اعراب ندارد، گفت: با توجه به شرایط فعلی و معیشت و درآمد مردم مجلس بنا ندارد قیمت بنزین و نفت و گاز را ارتقا دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108817790581.jpg افزایش,قیمت,بنزین,محلی,از,اعراب,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با موضوع "قاچاق بنزین" و با حضور ناصر رئیسی فرد ریاست انجمن جایگاه داران سوخت و حسن بهرام نیا عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

حسن بهرام نیا با اشاره به قیمت پایین بنزین و گرایش سودجویان به قاچاق سوخت در گذشته، گفت: از گذشته به واسطه اینکه بنزین ارائه شده برای مصرفکنندگان در داخل با قیمت پایینی درمقام مقایسه با کشورهای همسایه ارائه و تحویل مصرف کننده می شد، از این جهت امکان سو استفاده و قاچاق سوخت،علل الخصوص بنزین و سایر فرآورده ها وجود داشت از این جهت چون می خواستیم سازوکار و ابزار کنترلی را برای این موضوع داشته باشیم در مجلس مصوب شد تا کارت سوخت احیا شود.

وی متذکر شد: امسال شاهد ارتقای قیمت بنزین و امکان افزیش بیشتر قاچاق سوخت هستیم و باید این مسئله را به شکلی مدیریت کنیم.

عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین محلی از اعراب ندارد، تصریح کرد:با توجه به شرایط فعلی و معیشت و درآمد مردم بنا به همه شرایط موجود، مجلس بنا ندارد که قیمت بنزین و نفت و گاز را ارتقا دهد؛ هرچند می دانیم دولت بعضا برای بنزین وارداتی شاید 500 الی 600 تومان از جیب مردم هزینه می کند ولی در کل مجلس به این جمع بندی رسیده که شرایط فعلی شرایط مناسبی برای ارتقای قیمت بنزین نیست.

وی افزود: ما باید برای جلوگیری از قاچاق نفت و گاز و بنزین سازوکاری را تعریف می کردیم و بهترین سازوکار استفاده از کارت سوخت است و فعلا چاره ای جز این نداریم.

بهرام نیا با تاکید براینکه جایگاهداران هزینه خدمات ثابتی را دریافت می کنند و در هیچ شرایطی ضرر نمی کنند، بیان داشت: جایگاه داران متناسب با ارائه خدمات، هزینه خدمات ارائه شده را از دولت دریافت می کنند و با قیمت فعلی بنزین و ارتقای ان، آن ها همین هزینه خدمات دریافتی را احصا می کنند.

در ادامه ناصر رئیسی فرد با بیان اینکه سال ها است معضل قاچاق سوخت را اظهار می کنیم ولی راهکاری را برایش نمی اندیشیم، گفت: در این زمینه بحث تفاوت قیمت سوخت در داخل کشور و کشورهای همسایه مطرح است متاسفانه سال هاست چه فرآورده بنزین و چه فراورده نفت و گاز به دلیل تفاوت قیمتی که با کشورهای همسایه دارد به عناوین مختلف، از کشور  خارج می شود.

وی ابراز داشت:متاسفانه برای افزایش قیمت سوخت جو روانی ایجاد کرده اند،درحالی که حتی اگر قیمت سوخت دو برابر شود کمتر از یک درصد در سبد هزینه خانوار اثر دارد.

رئیس انجمن جایگاه داران سوخت با بیان اینکه بنزین کالای مصرفی و استراتژیک است،در عین حال اظهار داشت: بنزین کالایی نیست که بخواهند ذخیره اش کنند یا با کارت آن را توزیع کنند و باید به ترتیبی عمل کنند و سیاست و مدیریتی داشته باشند تا مردم خودشان بتوانند مدیریت بهینه مصرف را داشته باشند.

وی به کارت سوخت اشاره کرد و گفت: متاسفانه کارت سوخت جز فساد و ناهنجاری، ایجاد مشکل برای مردم، ایجاد سو استفاده برای عده ای سو استفاده گر و تسهیل کار قاچاقچیان هیچ ثمره دیگری نداشت.

رئیسی فرد تاکید کرد: باید به مردم اعتمادسازی علمی دهیم که اگر ارتقای قیمت بنزین حاصل خواهد شد در کجا صرف می شود و به چه هزینه ای می رسد آیا جزو هزینه های مصرفی و جاری دولت می رود یا در همه جا که قیمت ها را واقعی کردند، ما به التفاوت و افزایش هزینه قیمت های حامل های انرژی در زیر ساخت ها مصرف شده است./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet