هدر موبایل
1397/04/27 14:17:11
سرویس استان ها
حسینی کیا:

پیمانکاران از پذیرش پروژه گازرسانی به روستاهای سنقر سرباز می‌ز‌نند/ نوسانات ارزی مانعی برای ورود سرمایه گذار برای انتقال گاز به روستاها

نماینده مردم سنقر درمجلس بابیان اینکه پیمانکاران از پذیرش پروژه گازرسانی به روستاها سرباز می‌زنند،گفت:نوسانات ارزی مانع ورود سرمایه گذار برای انتقال گاز به روستاها تلقی می‌شود.
پیمانکاران از پذیرش پروژه گازرسانی به روستاهای سنقر سرباز می‌ز‌نند/ نوسانات ارزی مانعی برای ورود سرمایه گذار برای انتقال گاز به روستاها نماینده مردم سنقر درمجلس بابیان اینکه پیمانکاران از پذیرش پروژه گازرسانی به روستاها سرباز می‌زنند،گفت:نوسانات ارزی مانع ورود سرمایه گذار برای انتقال گاز به روستاها تلقی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803108496066279.jpg پیمانکاران,از,پذیرش,پروژه,گازرسانی,به,روستاهای,سنقر,سرباز,می‌ز‌نند/,نوسانات,ارزی,مانعی,برای,ورود,سرمایه,گذار,برای,انتقال,گاز,به,روستاها Icana

 سیدجواد حسینی کیا درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت گازرسانی به روستاهای سنقر،گفت:نوسان نرخ ارز مانع ورود پیمانکاران برای انتقال گاز به روستاهای سنقر است؛بنابراین با توجه به سردسیربودن این مناطق  باید ساماندهی انتقال گاز به روستاها در اولویت قرار بگیرد.

نماینده مردم سنقر درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد:انتقال گاز به مناطق سردسیر باید در اولویت قرار بگیرد؛زیرا انتقال گاز  به روستاها مصوبه قانونی است؛بنابراین جا دارد با تدابیراقتصادی پیمانکاران را یاری داد که در  راستای انتقال گاز به روستاهای سنقر اقدام اساسی  را در دستورکار قراردهند.

وی با بیان اینکه روستاهای سنقر با توجه به کوهستانی بودن و میزان سرما به شدت نیازمند نعمت گاز هستند،افزود: شرکت گاز مزایده‌ای  را برای پروژه انتقال گاز به روستاها را اطلاع رسانی کرده است؛اما پیمانکاران به جهت نوسانات ارزی حاضر به  بدست گرفتن پروژه فوق نیستند.

حسینی کیا،افزود:بطورمثال پیمانکاران اعلام می‌کنند،تغییر قیمت  مصالح با توجه به نوسانات ارزی  نه تنها  پروژه را سودزا نمی کند؛بلکه  زیان ده نیز می‌کند.

عضوهیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآورشد:یکی از راهکارهای اساسی برای ترغیب پیمانکاران برای پذیرش انتقال گاز به روستاهای سنقر را می توان خرید مصالح مورد نیاز در تلاطمات ارزی  توسط دولت برشمرد؛اما دولت می بایست مراحل اجرایی خود را به مناقصه بگذارد./

پایان  پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet