هدر موبایل
1397/04/27 11:47:58
سرویس فرهنگی
شیخ:

خرید حجاج ایرانی از بازار عربستان هیچ توجیهی ندارد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است خرید از بازار عربستان هیچ توجیه دینی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ندارد و در چنین شرایطی نباید اقتصاد عربستان از طریق حجاج ایرانی تأمین شود.
خرید حجاج ایرانی از بازار عربستان هیچ توجیهی ندارد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است خرید از بازار عربستان هیچ توجیه دینی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ندارد و در چنین شرایطی نباید اقتصاد عربستان از طریق حجاج ایرانی تأمین شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100858604679.jpg خرید,حجاج,ایرانی,از,بازار,عربستان,هیچ,توجیهی,ندارد Icana

مهدی شیخ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آغاز اعزام حجاج ایرانی به عربستان به منظور برگزاری موسم حج، بر ضرورت پرهیز از بازارگردی تأکید و اظهار کرد: در سال‌های ابتدایی انقلاب، کشور با کمبود کالا مواجه بود لذا حجاج از سفر به عربستان استفاده می‌کردند و در حاشیه این سفر معنوی به بازارگردی پرداخته و خرید می‌کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز خرید از بازار عربستان هیچ توجیه منطقی و عقلی ندارد، افزود: هزینه بسیاری برای انجام سفر حجاج صورت گرفته تا حجاج با فراغ بال اعمال و مناسک حج انجام دهند لذا نباید به امور حاشیه‌ای پرداخت.

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و صرف وقت و انرژی برای خرید موجب می‌شود که حاجی در روز آخر احساس ناخوشایندی داشته باشد، ادامه داد: تمرکز فرد مُحرم بر عبادت و پرهیز از اعمال حاشیه‌‎ای بهره‌برداری بیشتر فرد از این سفر معنوی را به دنبال دارد و دستگاه‌های تبلیغی و سازمان حج در این زمینه باید به حجاج آگاهی بخشی کنند.

وی با یادآوری اینکه کشور میزبان هیچ سوغات خاصی برای عرضه کردن ندارد، گفت: اکثر کالاهای به فروش رسیده در بازار عربستان اجناس درجه دوم و سوم و بعضاً چینی است؛ درحالیکه در فرهنگ ما سوغات آوردن به معنای خرید کالای بومی آن منطقه برای اقوام و آشنایان است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر خرید از بازار عربستان هیچ توجیه دینی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ندارد و در چنین شرایطی نباید اقتصاد عربستان از طریق حجاج ایرانی تأمین شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet