هدر موبایل
1397/04/29 14:18:50
سرویس فرهنگی
میرزاده:

آموزش و پرورش درِ مدارس غیردولتی دارای تخلف مالی را تخته کند/ شگردهای جدید مدارس در اخذ شهریه اضافی از والدین

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس معتقد است اگر آموزش و پرورش درِ مدارس غیردولتی دارای تخلف مالی را تخته کند، بساط این نوع تخلفات در مدارس جمع خواهد شد.
آموزش و پرورش درِ مدارس غیردولتی دارای تخلف مالی را تخته کند/ شگردهای جدید مدارس در اخذ شهریه اضافی از والدین سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس معتقد است اگر آموزش و پرورش درِ مدارس غیردولتی دارای تخلف مالی را تخته کند، بساط این نوع تخلفات در مدارس جمع خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108060591505.jpg آموزش,و,پرورش,درِ,مدارس,غیردولتی,دارای,تخلف,مالی,را,تخته,کند/,شگردهای,جدید,مدارس,در,اخذ,شهریه,اضافی,از,والدین Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باید درِ مدارس غیردولتی دارای تخلف مالی را تخته کند، گفت: برخورد جدی با حداقل 10 مدارسه غیردولتی متخلف که شهریه‌هایی بیش از حد معمول از خانواده‌ها دریافت می‌کنند سبب جمع شدن بساط این تخلف در میان دیگر مدارس مشابه خواهد شد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعداد مدارس غیردولتی که چنین تخلفی را مرتکب می‌شوند بالا نیست، افزود: شورای نظارت بر آموزش و پرورش باید وظیفه خود را دقیق‌تر و به طور دائمی انجام دهد.

وی ارائه لیست تمامی مدارس غیردولتی هر منطقه در هر استان و میزان شهریه‌ایی که می‌توانند با توجه به امکانات‌شان دریافت کنند را در قالب یک سامانه از سوی وزارتخانه آموزش و پرورش ضروری دانست و افزود: این شفاف‌سازی سبب کاهش میزان تخلفات خواهد داد چراکه خانواده‌‎ها از میزان شهریه‌ پرداختی آگاه خواهند شد.

میرزاده الزام کردن موسسان مدارس و مراکز غیردولتی به رعایت قوانین و مقررات را یکی از وظایف سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی برشمرد و از عدم انجام درست این وظیفه ازسوی این سازمان انتقاد کرد.

وی به یکی از شگردهای این مدارس برای اخذ شهریه اشاره کرد و افزود: این مدارس به هیچ وجه شهریه را حتی در صورت تمایل والدین یکجا دریافت نمی‌کنند، بلکه ابتدا یک چک به مبلغ مصوب آموزش و پرورش می‌گیرند، سپس خانواده‌ها مجبور به پرداخت باقی شهریه در قالب چک‌های دیگر تحت عناوین مختلف که شامل خدمات آموزشی خارج از برنامه آموزش وپ رورش است، خواهند شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین از اعمال نظارت کمیسیون متبوع خود بر عملکرد آموزش و پرورش درخصوص جلوگیری و رسیدگی به تخلف مدارس غیردولتی خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet