هدر موبایل
1397/04/31 15:15:46
سرویس فرهنگی
ذوالقدر:

پارچه چادری به اندازه نیاز داخلی تولید نمی‌شود

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کیفیت پارچه چادری تولید داخل، از تولید نشدن آن به اندازه نیاز داخلی انتقاد کرد.
پارچه چادری به اندازه نیاز داخلی تولید نمی‌شود نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کیفیت پارچه چادری تولید داخل، از تولید نشدن آن به اندازه نیاز داخلی انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg پارچه,چادری,به,اندازه,نیاز,داخلی,تولید,نمی‌شود Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با انتقاد از واردات چادر، مهر و تسبیح و... از سایر کشورها، گفت: تولیدکنندگان داخلی توانایی تولید چادرهای باکیفیت با قیمت مناسب را دارند اما از آنجایی که از آنها حمایت نمی‌شود نمی‌توانند نیاز بازار داخلی را تامین کنند در نتیجه نیاز بازار از طریق واردات برطرف می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از تولیدکنندگان حوزه پوشاک و البسه حمایتی نمی‌شود و ترجیح بر واردات چادر از کشورهای دیگر است، افزود: در مراسم حجاب و عفاف چادرهایی با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می‌شود اما به دلیل عدم حمایت محصولات به اندازه نیاز داخلی تولید نمی‌شود.

وی با انتقاد از واردات پرچم جمهوری اسلامی ایران از کشورهای دیگر، بیان کرد: باید با نظارت‌های دقیق از ورود مهر، تسبیح، چادر، پرچم و... جلوگیری شود و نیازهای فرهنگی کشور در داخل تولید شود؛ با ادامه واردات پرچم، چادر، مهر و... بیکاری در کشور افزایش پیدا می‌کند فرهنگ ایرانی- اسلامی ظرفیت خوبی برای اشتغالزایی دارد مشروط به اینکه از تولیدکنندگان به درستی حمایت شود.

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه باید پوشش موردنیاز مردم با توجه به فرهنگی ایرانی- اسلامی تولید شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه سال 97 سال حمایت از تولید ملی است باید از تولید داخلی در تمام حوزه‌ها به ویژه البسه حمایت‌های ویژه صورت گیرد؛ نه تنها با حمایت و تلاش می‌توان نیاز بازار داخلی را برطرف کرد بلکه با توجه به اینکه پوشش اکثر زنان در کشورهای مسلمان نیز چادر است باید بازار این کشورها را نیز به دست گرفت.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشوق‌هایی مانند ارزش افزوده می‌تواند زمینه فعالیت تولیدکنندگان را فراهم کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet