انتخابات ریاست جمهوری
1397/05/02 14:47:42
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

واکنش اینستاگرامی رئیس مجلس به اقدام کنست رژیم صهیونیستی/ ورود جدی مجلس به مساله اصلاح کابینه / تعیین تکلیف حضور اقلیت‌های دینی در شورای شهر در ایستگاه آخر/ بازتاب انتخاب رئیس جدید فراکسیون زنان

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
واکنش اینستاگرامی رئیس مجلس به اقدام کنست رژیم صهیونیستی/ ورود جدی مجلس به مساله اصلاح کابینه / تعیین تکلیف حضور اقلیت‌های دینی در شورای شهر در ایستگاه آخر/ بازتاب انتخاب رئیس جدید فراکسیون زنان اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612104981667823.jpg واکنش,اینستاگرامی,رئیس,مجلس,به,اقدام,کنست,رژیم,صهیونیستی/,ورود,جدی,مجلس,به,مساله,اصلاح,کابینه,/,تعیین,تکلیف,حضور,اقلیت‌های,دینی,در,شورای,شهر,در,ایستگاه,آخر/,بازتاب,انتخاب,رئیس,جدید,فراکسیون,زنان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در آخرین پست اینستاگرامی خود نوشت: 

اقدام کنیست رژیم صهیونیستی در خصوص تصویب قانون تبعیض آمیز و نژادپرستانه تشکیل کشور دولت مستقل بود که هدف از آن تلاش برای محو فلسطینی ها از سرزمین مادری خود می باشد قویا محکوم می گردد.
این اقدام از یک سو مهر تاییدی بر ماهیت نژادپرستانه رژیم اشغالگر اسرائیل محسوب می شود و از سوی دیگر، چشم انداز شفافی از نیت بدخواهانه سران این رژیم مبنی بر محو مسئله فلسطین از صدر افکار عمومی جهانی را به تصویر می کشد. بدون تردید نظر به بطلان مفاد این قانون از منظر حقوق بین الملل عرفی، مشروعیت بین المللی ملت فلسطین در توسل به حق بازگشت به سرزمین مادری بر مبنای قطعنامه ۱۹۴ سازمان ملل متحد و حق تعیین سرنوشت و حاکمیت مسلم و قطعی آنها بر میهن اصلی خویش، همچنان امری مسلم و انکارناپذیر است و چنین اقدامات نامشروع و بی پایه و اساسی، حقانیت آن را تحت الشعاع قرار نمی دهد.
اینجانب به عنوان رئیس اتحادیه بین المجالس اسلامی ضمن قدردانی از واکنش کشورها، مقامات، پارلمانها و نهادهای بین المللی در محکومیت این اقدام باطل و غیر قابل قبول، از جامعه جهانی و مجامع بین المللی و منطقه ای درخواست دارم تا با مساعی و واکنش قاطعانه و حداکثری خود نسبت به محکومیت این اقدام و تشکیل نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی، ضمن باطل اعلام نمودن این مصوبه، رژیم غاصب صهیونیستی را جهت لغو هرچه سریعتر این مصوبه ناعادلانه و باطل و جلوگیری از نقض بیش از پیش حقوق حقه ملت فلسطین اقدام نمایند.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم، در صفحه خود در اینستاگرام مطرح کرد:اگر دولت به هر دلیلی مماشات کند،مجلس خودش راسا برای اصلاح کابینه اقتصادی دولت اقدام می‌کند، اگر مکث دولت را ادامه دار ببینیم، استیضاح جدی‌تر از تصورها خواهد بود.

غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه گیلان، در پاسخ به این سوال که «اهداف پیش بینی شده برای برجام چقدر محقق شد؟»، اظهار کرد: شاید صددرصد اهداف پیش بینی شده تحقق نیافته باشد ولی برجام کاملا موفق بود.

برجام تنفس خوبی را برای بازار اقتصاد ایران خریداری کرد.

وی افزود: تلاطم بازار نشان می‌دهد که برجام توانست زمانی تنفس خوبی را برای بازار اقتصاد ایران خریداری کند. اکنون خیلی از شرکت‌ها در حال خروج از کشور هستند یا خیلی از بانک‌ها از ادامه مبادلات‌شان با ما انصراف دادند، همچنین خیلی از کشورها در پی تحریم ناجوانمردانه در حال قطع ارتباط هستند، حضور شرکت‌ها در کشور و انعقاد قرارداد با بانک‌ها از مزایای برجام بود که برای کشور حاصل شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برجام فتح الفتوح نبود اما زمینه ساز بسیاری از اقدامات خوب و مثبت بود که شکستن اجماع صهیونیستی – اروپایی - آمریکایی یکی از همین اقدامات موثر بود، گفت: در حال حاضر طبق پالس‌های دریافتی از اروپا اینطور متبادر می‌شود که مظلومیت ایران و همچنین عدم پیگیری سلاح‌ هسته‌ای توسط ایران به اثبات رسیده، از همه مهم‌تر اینکه آمریکا به عنوان کشوری غیرقابل اعتماد برای عقد هرگونه قرارداد بین‌المللی شناخته شد.

تا اخذ تضامین لازم از اروپا الزامی به رعایت برجام نداریم

جعفرزاده در پاسخ به این سوال که «بازدید کارشناسان آژانس انرژی اتمی از مراکز دانشگاهی کشور در قالب برجام است؟»، تصریح کرد: علی رغم تکذیب برخی از روسای دانشگاه‌ها براین اساس اگر قرار است برجام از طرف آمریکا نقض شود لذا تا اخذ تضامین لازم از اروپا، اجازه هیچگونه بازرسی داده نمی‌شود و تا زمانی که تضامین لازم را از اروپا نگرفتیم، هیچ الزامی به رعایت برجام نداریم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که «با توجه به شرایط اقتصادی حاکم برای خروج از بحران حبابی بودن قیمت‌ها چه باید کرد؟»، افزود: قیمت‌ها حبابی نیست و واقعی است، تیم اقتصادی دولت عملکرد خوبی نداشته است، مجلس با توجه به جایگاه نظارتی که دارد از دولت و کابینه قول گرفته که سریعا یک بازنگری در دولت انجام دهد.

 

 

وی در پستی دیگر با اشاره به احتمال حذف ارز مسافرتی، اظهار داشت: کشور در شرایطی قرار داد که باید ارز به امور بسیار ضروری، اجتناب ناپذیر و حیاتی اختصاص پیدا کند؛ نه اینکه ارز به امور غیر ضروری پرداخت شود. 
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، ادامه داد: با این حال باید ارز مسافرت های توجیه پذیر از جمله سفرهای درمان و امور پزشکی، تحقیقاتی و دانشگاهی تامین شود و به نظر می رسد ارز این سفرها در بازار ثانویه تامین شود.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به تخلفات صورت گرفته در فضای ارز مسافرتی، بیان داشت: در کشور هر فرمول یا کمکی برای بهبود شرایط در نظر گرفته شود راه کارهای تقلب آن به صورت طراحی می شود در ارز مسافرتی شاهد بودیم بعد از دریافت ارز بلیط سفر ابطال می شد تا از مابه التفاوت ارز دولتی و ارز آزاد سودی به جیب بزنند.

وی تاکید کرد: با وجود تمام این نکات پاک کردن صورت مسئله برای ارز مسافرتی و حذف آن را اقدام مناسبی نمی دانم.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه از حذف ارز مسافرتی دفاع نمی کند، گفت: نمی خواهم از این تصمیم دفاع کنم با این حال باید تمام جوانب این تصمیم مورد بررسی قرار گیرد در شرایط جنگی حتی یک دلار هم باید درست هزینه شود.

این نماینده مجلس با اشاره به حیف و میل های ارز در ثبت سفارش، اظهار داشت: قبول داریم که باید ارز اولویت بندی شود و به این بهانه نباید صورت مسئله در زمینه ارز مسافرتی پاک شود و لازم است در جهت رفاه حال مردم تصمیم گیری شود با این حال باید جوانب تصمیم حذف ارز مسافرتی بررسی شود. 

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،درخصوص نشست فراکسیون مستقلین ولایی با حضور وزیر صنعت،معدن و تجارت، اظهارداشت: این نشست به دلیل نارضایتی مردم در حوزه‌های صنعت و خودرو برگزار شد، در این نشست چند موضوع مطرح شد که یکی از آنها سیاست‌های ارزی اشتباه دولت بود که منجر به اتفاقات صورت گرفته شد.
نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع دیگری که در این نشست مطرح شد هک شدن راحت سیستم‌های ثبت سفارش واردات خودرو بود، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینه واردات غیرقانونی خودرو گزارش‌هایی را ارائه کردند که مشخص شد متاسفانه سیستم‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت امنیت لازم را برای ثبت سفارش واردات خودرو را ندارند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مورد دیگری که در این نشست مطرح شد در خصوص سیاست‌های ارزی و تعیین نرخ ارز 4 هزار و 200 تومان و اینکه کالاهایی که با این ارز وارد می‌شود به دست مردم می‌رسد یا خیر؟ بود، ادامه داد: تقریبا نتوانسته‌ایم تضامین لازم را دریافت کنیم زیرا وزیر اعلام کرد 5 هزار قلم کالا از طریق ارز 4 هزار و 200 تومانی وارد شده که امکان رصد کامل آنها وجود ندارد؛ اما در انتهای چرخه ارزش تلاش می‌کنند که نظارت‌هایی را داشته باشند.
وی با بیان اینکه به دلیل رکود در واحدهای صنعتی و بالا بودن نرخ تورم مقرر شد مجددا جلسه‌ای با وزیر در محل وزارت‌خانه صنعت، معدن و تجارت برگزار کنیم تا بتوانیم ادامه مباحث را پیش ببریم، تصریح کرد: از وزیر صنعت، معدن و تجارت باید تشکر کنیم اما در بازه زمانی یک ساعته جلسه نتوانستیم به جمع بندی مناسبی دست پیدا کنیم، جمع بندی که مورد مطالبه مردم است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به دنبال تضمین لازم برای عدم ورود قاچاق به داخل کشور، فعال شدن واحدهای صنعتی، ممنوعیت ورود کالاهای مشابه تولید داخل و تضمین امنیت سیستم‌ها هستیم، اضافه کرد: چگونه می‌شود فردی در منطقه‌ای بسیار دور افتاده وارد سیستم وزارت صنعت، معدن و تجارت شود، بیش از 6 هزار ثبت سفارش انجام دهد و حدود 2 هزار خودرو را ترخیص کند؛ این موضوع نیز جزئی از نگرانی‌ها است و باید فارغ از اینکه قوه ‌قضائیه پیگیری لازم را انجام می‌دهد با سهل انگاری صورت گرفته نیز برخورد شود.

 

 

نماینده رشت معتقد است مطالبات به حق کامیونداران باید هر چه زودتر رسیدگی شود اما آنها نیز باید هوشیار باشند آب به آسیاب دشمن نریزند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس درباره احتمال اعتراضات دوباره کامیوندارن در به سرانجام نرسیدن مطالباتشان گفت:« من با هر کار غیر‌قانونی چه از سوی کامیونداران و چه از سوی صنوف دیگر مخالف هستم.» او با بیان اینکه اعتراضات باید در مسیری که قانون مشخص کرده است به انجام برسد گفت:« چرا که در غیر این صورت با توجه به شرایط کشور نفوذ عواملی که مخل امنیت کشور هستند فراهم می‌شود.» ایمن آبادی با بیان‌اینکه باید برای رفع این موضوع تدبیری شود،‌خاطر نشان کرد:« نمایندگان کامیونداران در مجلس حاضر و نقطه نظراتشان مطرح شد و نتایج خوبی هم گرفته شد.» نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی با اشاره به حل مشکل کامیونداران گفت:« اینکه باید مشکل این صنف هر چه زودتر حل شود جای حرفی ندارد، نکته این است که باید هوشیار باشند آب در آسیاب دشمن نریزند.» نماینده رشت معتقد است: کامیونداران نباید کاری کنند که خلاف قانون باشد و بهانه دست کسی دهند و نباید اجازه دهند چرخ اقتصاد در این مقطع زمانی معطل شود.» ایمن آبادی در پایان تصریح کرد:«نباید بی توجه از کنار مطالبات این قشر زحمت کش که در اقتصاد کشور بسیار موثر هستند رد شد.» 

 

 

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلین با اشاره به لابی‌های انجام شده به منظور تغییر تیم اقتصادی دولت، گفت: لابی به‌عنوان مشورت به دولت و افزایش تعامل اشکالی ندارد و باید باشد. البته اگر دولت مطالبه کند و اگر مطالبه نکند و راسا تصمیم بگیرد باید سختی‌های آن را هم بپذیرد. 
او در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» گفت: اگر دولت برای تغییر تیم اقتصادی‌اش از مجلس مشورت و گزینه بگیرد بسیاری از کارهای دولت حل‌وفصل خواهد شد. طبیعتاً با توجه به اینکه این حوزه‌ها، اقتصادی است، هر چیزی را که مرتبط با مسائل اقتصادی می‌شود باید مدنظر داشته باشیم. 
این نماینده مجلس با انتقاد از عملکرد تیم اقتصادی دولت، ادامه داد: تیم اقتصادی دولت بسیار بد جواب داد و به‌محض اینکه اولین شوک اقتصادی که تحریم بود، وارد شد دیدید که در بازار ارز چه اتفاقی افتاد. 
جعفرزاده گفت: اگر از همه این موارد بگذریم تغییر تیم اقتصادی در اولویت است. گزینه خاصی برای تیم اقتصادی مدنظر من نیست و افرادی هم که مطرح می‌شوند در حد گمانه‌زنی هستند و هیچ‌کس جدی نیست. اجازه بدهید این گمانه‌زنی‌ها انجام شود. 
او همچنین در خصوص راهکار مبارزه با فساد گفت: فساد را فقط شفافیت کاهش می‌دهد. پنهان‌کاری به هر دلیلی موجب فساد است. یکی از همکاران ما گفته بود مسائل امنیتی برای دور زدن تحریم است اما بزرگ‌ترین فسادها زمانی اتفاق افتاد که ما خواستیم تحریم را دور بزنیم. 
جعفر زاده تأکید کرد: من نمی‌گویم مسائل امنیتی رعایت نشود، ولی مسائل امنیتی بهانه‌ای برای فساد نشود. 
نایب‌رئیس فراکسیون مستقلین در پاسخ به این سؤال که چرا علیرغم تلاش‌هایی برای مبارزه با فساد در دولت و مجلس هنوز به نتیجه قابل قبولی نرسیده‌اند، ادامه داد: به دلیل اینکه موضوع زیربنایی و ساختاری است و تنها شکل و شمایل درست‌شده و زیربنا و ساختار درست نشده است. باید ساختار درست شود و اگر این اتفاق بیفتد فساد انجام نمی‌شود. 
جعفر زاده تأکید کرد: از زمانی که گفتند ارز را می‌خواهیم شفاف کنیم متخلفان می‌ترسند که بروند و ارز بگیرند چون می‌دانند که باید بیایند و پاسخ دهند. 

 

 

عضو کمیسیون ایثارگران مجلس با اشاره به این که طرح تصویب شده در کمیسیون اموزش مجلس ظلم به خانواده شاهد و ایثارگران است به خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: ما امیدواریم اصلاحیه ماده 90 قانون برنامه ششم تصویب نشود زیرا درحقیقت ظلم به خانواده شاهد و ایثارگر برای قبولی در دانشگاه به ویژه در دانشگاه های دولتی است. 
وی همچنین گفت: حتی اگر این طرح به تصویب برسد قابلیت اجرا در سال جاری را نخواهد داشت چرا که قانون عطف به ماسبق نمی شود و در صورتی که اجرا شود در حقیقت خلاف قانون اساسی است 
به بیان وی از سوی دیگر چنانچه این طرح در صحن علنی رای بیاورد و از همین امسال اجرایی شود با توجه به این که کسانی از خانواده شاهد و ایثارگر که در کنکور شرکت کرده اند بر اساس قانونی که تا کنون در کشور اجرا شده است برنامه ریزی کرده و بر همان اساس نیز برای کنکور درس خوانده اند در حقیقت ظلمی خواهد بود که به این جامعه معزز می شود. 
این نماینده جانباز مجلس تاکید کرد: چنانچه حد نصاب علمی شرکت کنندگان از جامعه شاهد و ایثارگر در کنکور از 70 و 75 درصد به 80 و 85 درصد تغییر پیدا کند سهمیه معنای خود را از دست خواهد داد و در حقیقت سهمیه شاهد و ایثارگر از بین می رود. 

 

 

وی در توضیح تصویر زیر نوشت: نشست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با دکتر ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در رابطه با بند (ن) تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور ، مبنی بر تکلیف دولت به تادیه مبلغ پانصدهزار میلیاردریال از بدهی خود به صندوق بازنشستگی های کشور که متاسفانه دولت هیچگونه اقدام عملی انجام نداده است ! 

 

 

نماینده رشت همچنین تصاویری از نشست فراکسیون مستقلین ولایی با وزیر صنعت معدن و تجارت و دیدارش با رئیس دانشگاه جهاد دانشگاهی گیلان به اشتراک گذاشت.

 

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در اینستاگرام شخصی خود تصاویری از دیدارش با هیأت پارلمانی اوگاندا منتشر کرد.

 

 

على مطهرى ‎نایب رئیس مجلس شوراى اسلامى، در اینستاگرام شخصی خود یادداشت کرد:

خوشحال شدیم که مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه مجلس درباره حضور افرادی از اقلیت‌های دینی در شوراهای اسلامی شهر و روستا را در دستور کار خود قرار داد و تکلیف این موضوع را که با تصمیم عجیب شورای نگهبان در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته بود روشن کرد، ای کاش مجمع تشخیص استفساریه مصوب مجلس درباره منع ردصلاحیت منتخب مردم توسط شورای نگهبان در انتخابات مجلس را نیز که بیش از یک سال از ارسال آن به مجمع می‌گذرد در دستور کار خود قرار می‌داد و تکلیف این موضوع را هم لااقل برای آینده مشخص می‌کرد که آیا شورای نگهبان این حق را دارد که کاندیدایی را پس از تایید صلاحیت و انتخاب با رای مردم رد صلاحیت کند ـ اتفاقی که برای خانم خالقی در حوزه اصفهان افتاد ـ یا چنین حقی ندارد و این مجلس است که باید درباره اسناد جدید در بررسی اعتبارنامه او تصمیم بگیرد. به برادران خود در مجمع تشخیص مصلحت نظام عرض می‌کنم که استفساریه تبصره چهار ماده 52 قانون انتخابات مجلس را در یابند و در اسرع وقت در دستور کار خود قرار دهند». 

 

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت و رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس، با انتشار پستی نوشت:

من امروز در جلسه مجمع بودم این عکس و دیگر عکس ها در هنگام رای گیری مربوط به تمدید زمان هزینه کرد اعتبارات عمرانی بود که اعضاء رای بالا دادند.

 

 

پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی اش عنوان کرد:

امروز انتخابات فراکسیون زنان مجلس برگزار شد و طبق مصاحبه‌ای که در روزهای گذشته انجام دادم، کاندیدای ریاست نشدم تا فرصت برای حضور دوستان دیگر فراهم گردد. 

در دو سه دوره مجلس قبل کمتر صدای زنان شنیده شد و از ابتدای حضورم در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده و رییس فراکسیون زنان سعی بر این نمودم تا صدای زنان و دختران ایرانی باشم و در جهت احقاق‌حقوقشان تلاش کنم. 

حال که این مسئولیت به خواهر عزیزم، سرکار خانم اولادقباد سپرده‌ شده اما همچنان در حوزه زنان فعال خواهم بود. کارهای خوبی در این دوسال صورت گرفت و طرح‌هایی هم در راه صحن است که انشالله تبدیل به قانون می‌شود. راه برای احقاق حقوق مغفول مانده زنان در ایران بسیار دشوار است اما در این دو سال نشان دادیم که می‌توان با جدیت و پیگیری مطالبات این قشر از جامعه را هموار ساخت. 
قطعا با تلاش و پیگیری مضاعف مسئولان و فعالان زن و همراهی زنان و دختران ایرانی، به همه حقوق بحقی که طی سال‌ها مغفول مانده است، دست خواهیم یافت.

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژى مجلس، با انتشار پستی مطرح کرد: 

بسم رب الشهدا و الصدیقین

بـا سـلام و صـلوات خـداوند مـتعال و انـبیاء الـهی و فرشـتگان مقرب درگاه خداوند باری تعالی بـر شـهدای گرانـقدر که خـون خویش را در طبق اخـلاص نهـاده و در راه اعـلای اسلام عـزیـز و حـفظ نوامیـس این مرز و بوم اهداء کردن

بـا خـبر شـدیم کـه یـازده تـن از پـاسداران حـریم ولایـت در مـرزهای شهـرستان مـریوان طـی درگـیری مـسلحانه بـا گـروه های تـروریستـی و معـاند بـه درجـه رفیـع شـهادت نـائل آمـدند

ایـنجانب به نـیابت از مـردم یـکهزار شهـید انـدیمـشک ، شـهادت آن بـزرگمـردان ، پـاسداران رشیـد و بـرومند مـیهن اسلامی مـان را محضر رهـبر معظـم انقلاب ، خـانواده مـحترم ایـن شهیدان والا مـقام ، همـرزمـان و مـلت شـریف ایران اسلامی تـسلیـت عـرض می نمایم

از خـداوند مـتعال عـلو درجـات برای ایـن شهیدان و اجـز جـزیل و صـبر جمـیل برای خـانـواده محـترمشـان مسئلت داریم.

 

 

سیدصادق طباطبایی نژاد نماینده مردم شهرهاى اردستان، زواره و مهاباد درمجلس شوراى اسلامى، از انتخابش به عنوان عضو هیئت تحقیق و تفحص از باشگاههای ورزشی استقلال و پرسپولیس خبر داد.

 

 

وی در پست هایی دیگر تصاویری از بازدیدش از روند اجرای عملیات احداث قطعه باقیمانده جاده اصفهان - اردستان، باند دوم جاده اردستان - زواره و تصاویری از حضورش در مرکز دهستان ریگستان به اشتراک گذاشت.

 

 

 


 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، به بازتاب سخنان رهبری درخصوص مذاکرات با آمریکا پرداخت.

 

 

محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر بومهن و پردیس در مجلس، با انتشار توییتی نوشت: فتح سکوهای بلند در صحنه بین‌الملل برای هر ملتی فقط به خاطر حضور جوانان آن‌ کشوربوده است.
فردا انشاالله مجلس با رای قاطع به طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان پاسخگوی مطالبات جوانان خواهد بود.

 

 

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس نیز توییتی با همین موضوع به اشتراک گذاشت.

 

 

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید در مجلس، در اینستاگرام شخصی اش عنوان کرد:

امروز در مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از چالش‌های یکسال اخیر در نظام سیاسی که می‌توانست بن‌بستی برای حضور اقلیت‌های مذهبی در نهاد شوراها ایجاد کند، با رأی حداکثری و همدلی و وفاق اعضای محترم مجمع تشخیص بن‌بست شکنی شد و آقای سپنتا نیکنام می‌تواند با حضور در شورای اسلامی شهر یزد در خدمت مردم عزیز این شهر باشد. 
باید در تصویب این قانون از همه اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، کارشناسان و حقوقدانان محترم، اصحاب رسانه و نیز شخص آقای سپنتا نیکنام که با سعه صدری که از خودش نشان داد مسیر تصویب این قانون را هموارتر کرد تشکر و قدردانی کنم . 
در قانون اساسی ظرفیت‌های خوبی برای حضور اقلیتهای دینی در نهادهایی به مانند شوراها مورد توجه قرار گرفته که باید در به رسمیت شناختن این اصول اهتمام بیشتری داشت. همدلی و هماهنگی و توجه به منافع ملی و درک شرایط کشور در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام مثال‌زدنی بود.

 

 

وی همچنین متن نطق میان دستور اخیر خود را منتشر کرد: از استاد بزرگوار دکترعلی شریعتی آموخته‌ام که سرمایه هرکسی حرف‌هایی است که برای نگفتن دارد.
در طول چهار دهه خدمت‌گزاری به مردم صدای انتقادها را شنیده‌ام و آنچه که امروز مطرح کردم فشرده و خلاصه‌ای از انتظارات مردم است. مردم از غوغاها و تنش‌های ما خسته هستند. در روزهایی که بلند صحبت کردن در رسانه‌ها جذابیت دارد؛ توجه به زیرساخت‌ها و در آرامش به زیربناها پرداختن جسارت و شهامت می‌خواهد. امروز پیگیری مطالبات جزو اولویت‌ها و زیرساختی‌ترین امور است که باید به آنها بپردازیم.

خود تحریمی و خودزنی داخلی را کنار بگذاریم.
کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است، تنگ نظری‌های حزبی، جریانی و قبیله‌ای دل‌ها را از هم دور کرده است؛ لذا کدورت ها را کنار گذاشته و آغوش خود را باز کنیم، همه باید دست به دست هم داده و محصورین و دلسوزین انقلاب را به آغوش جامعه بازگردانیم.
هنرمندان، نخبگان و سرمایه‌داران و دانشمندان ایرانی هرجا باشند، پاره تن ما هستند. درهای کشور را برای بازگشت آنان بگشاییم. چه بسیار دانشمندان و هنرمندان و کارآفرینانی که در غربت از دست می‌دهیم و بعد از مرگشان در رسانه ها از آنان تجلیل می کنیم. این درد مزمن جامعه را بدون جستجو در احوال یکدیگر و با ترویج تحمل تفاوت‌ها و تاکید بر نقاط مشترک درمان کنیم و نقطه عطف و تحولی را در تاریخ کشورمان رقم بزنیم.
اینکه مردم بخواهند شغلی آبرومند داشته باشند حق مسلم آنهاست و این میسر نمی‌شود مگر آنکه منابع محدود را به سمت خانواده‌های آسیب‌پذیر سوق دهیم.
سطح نشاط اجتماعی در ایران به شدت سقوط کرده است. شادی و نشاط اجتماعی حق طبیعی مردم و بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی هر جامعه‌ای است.
امروز با بحران‌های زمینی و آبی و خاک و هوا مواجه هستیم. باید اقداماتی صورت گیرد که از تمام ظرفیت‌های کشور و منطقه و دیپلماسی سازنده با کشورهای منطقه استفاده کنیم و از اقدامات امنیتی و اطلاعاتی بی‌مورد نسبت به دانشمندان پرهیز کنیم.
از طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان حمایت می‌کنیم و امیدواریم با اجرای این طرح پوست اندازی مناسبی در مدیریت اجرایی کشور رخ دهد و حلقه بسته و خسته مدیریتی در کشور شکسته شود و هوای تازه به جان نظام مدیریتی کشور بدمد.

 

 

پروانه مافی نماینده مردم شریف تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس، با انتشار پستی مطرح کرد: حدود یکسال پیش بود که در صحن مجلس در خصوص تعلیق عضویت سپنتا نیکنام از شورای شهر یزد، تذکر دادم. با تلاش نمایندگان، کمیسیون شوراها به عنوان طراحِ طرح اصلاح قانون شوراها برای حضور اقلیت ها، دولت، اصحاب رسانه و فعالین مدنی کشور، حضور آقای نیکنام در شورای اسلامی شهر یزد و همچنین عضویت اقلیت ها در شوراهای اسلامی کشور، هموار شد.  تحقق این مهم هرچند بسیار به درازا کشید، اما حاوی یک پیام مهم بود. اصلاحات در کشور، هر چند دشوار اما شدنی است و می توان با تلاش، به آینده امیدوار بود.

 

 

مافی همچنین اظهار داشت: مجمع تشخیص مصلحت نظام از انشقاق بین مسلمانان و اقلیت‌های دینی جلوگیری کرد. عضو هیات رییسه کمیسیون امور داخلی کشور ‌و شوراها در مجلس اعتقاد دارد مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد، از انشقاق بین مسلمانان و اقلیت های دینی جلوگیری کرد.

پروانه مافی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به مصوبه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد، گفت: اقدام مجمع جای قدردانی دارد زیرا این موضوع در جامعه به مسئله حساسی تبدیل شده بود در حالی که اسلام نسبت به اقلیت های دینی و حقوق آنها از جمله اداره شهر و محله‌شان ایرادی نداشت. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در واقع  باید اذعان کرد غیرواقعی نشان دادن مواضع، زمینه سوء استفاده و ایجاد انشقاق بین مسلمانان و اقلیت های دینی را ایجاد کرده بود.

وی ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی، حقوق شهروندی نسبت به اقلیت های دینی رعایت شده و این موضوع همواره از سوی اقلیت ها در مجامع بین المللی و داخلی بیان شده است. این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: همچنین باید یادآور شد نگاه مثبت جمهوری اسلامی به اقلیت ها متاسفانه با موضوع #سپنتا_نیکنام دچار خسران و ضرر میشد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین با مصوبه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، سپنتا نیکنام می تواند به فعالیتش ادامه داد و خوشخبتانه دیدگاه سراسر رافت و رحمت از سوی اسلام و نظام همچنان پایدار می ماند. عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: همچنین باید یادآور شد افرادی که قصد سوء استفاده از این انشقاق را داشتند دیگر به هدفشان دست نمی یابند.

 

 

وی در پستی دیگر نوشت: رأی مجلس به طرح منع به کارگیری بازنشستگان، بازتاب عَملیِ صدای جامعه در مجلس است. تجربه‌ی ماه های اخیر نشان داده که ناکارآمدیِ ساختار مدیریتی کشور با نیرو، انگیزه، مشورت پذیری و خلاقیت جوانان، قابل تغییر و اصلاح است.

 

 

فریده اولادقباد نماینده مردم تهران در مجلس، از انتخاب خود به عنوان رییس جدید فراکسیون زنان خبر داد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تصاویری از جلسه بررسی موانع توسعه برق خورشیدی در کاشان و آران و بیدگل، نشست اش با هیئت امنا پارک بانوان این شهر و تصاویری از نشست اش با  با جمعی از شهروندان شهر نوش آباد منتشر کرد.

 


جهانبخش محبی نیا نماینده مردم میاندوآب در مجلس، در صفحه خود در اینستاگرام تصاویری از صحن علنی ۳۱ تیرماه ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر اطلاعات منتشر کرد.

 

 

محمد دامادی نماینده ساری و میاندرود در مجلس، شهادت یازده تن از مرزبانان رشید کشورمان را در مرز مریوان تسلیت گفت.

 

 

قاسم احمدی لاشکی نماینده شهرستان های نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس، تصاویری از جلسه هم اندیشی سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری شهرستان کلاردشت و جلسه ویژه رسیدگی به روند درمانی بیماران ناشی از مسمومیت روستای بندپی نوشهر به اشتراک گذاشت.

 

 

غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار، آرادان و ایوانکی در مجلس، پست زیر را در اینستاگرام شخصی اش به اشتراک گذاشت.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس، از حضورش در جلسه شورای هماهنگی سازمان های تابعه وزارت اقتصاد در استان مازندران خبر داد.

 

 

سید کمال الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس، تصاویری از نشست اش با دهیار و اعضای محترم شورا و جمعی از مردم روستای گورک جمال ،منتشر کرد.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس، در صفحه شخصی خود تصاویری از جلسه اخیر فراکسیون مستقلین ولایی با شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، دیدارش با معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان و تصویری از دیدارش با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان منتشر کرد.

 

 

کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس نهم شورای اسلامی، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود متن مصاحبه اش با «آرمان شرق» را به اشتراک گذاشت.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet