هدر موبایل
1388/06/11 12:58:00
سرویس صحن
سوال نماینده مهاباد در قالب تذکر

چرا مدیران متخصص اهل سنت در کابینه نیستند؟

**نماینده مهاباد با استناد به اصول ۲۰ و ۱۹ قانون اساسی و در ارتباط با کم توجهی نسبت به استفاده از اقوام مختلف ایرانی در سطوح بالایی مدیریتی اخطار قانون اساسی داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، جلال محمودزاده افزود: در این اصول آمده است که مردم از هر قوم و قبیله که باشند از حقوق مساوی برخوردارند.

محمود زاده خاطرنشان کرد: هر چند ما نمایندگان کرد، بلوچ، ترکمن و اهل سنت در دادن رای اعتماد به وزرای پیشنهادی شرکت فعال خواهیم داشت اما سوال ما اینست که علیرغم صراحت قانون اساسی و نامه بیش از 20 نفر از نمایندگان اهل سنت به رئیس جمهور در ارتباط با بکارگیری افراد متخصص اهل سنت، کرد، بلوچ در کابینه چرا نامی از این قومیت ها در کابینه دیده نمی شود.

وی افزود: رییس جمهوری بر نبود شهروند درجه دو و یکسال بودن همه ایرانیان تاکید می کند. می‌خواهم از رئیس جمهور سوال کنم که دلیل عدم بکارگیری نیروهای اهل سنت در کابینه به اصطلاح 70 میلیونی چیست و دلیل نادیده گرفتن میلیون‌ها ایرانی اهل سنت و قومیت‌ها در کشورچیست؟

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: اظهارات شما مطلبی است که می‌توانستید به رئیس جمهور منتقل کنید اما مطالب شما ربطی به جلسه علنی نداشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet