هدر موبایل
1397/05/02 09:39:27
سرویس صحن
در صحن علنی:

نمایندگان با بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان براساس اصل 85 قانون اساسی مخالفت کردند

نمایندگان با بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان براساس اصل ۸۵ قانون اساسی مخالفت کردند.
نمایندگان با بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان براساس اصل 85 قانون اساسی مخالفت کردند نمایندگان با بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان براساس اصل 85 قانون اساسی مخالفت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/43443.jpg نمایندگان,با,بررسی,لایحه,حمایت,از,کودکان,و,نوجوانان,براساس,اصل,85,قانون,اساسی,مخالفت,کردند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 2 مردادماه) مجلس شورای اسلامی با بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان براساس اصل 85 قانون اساسی با 48 رأی موافق، 134 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 244 نماینده حاضر در صحن مخالفت کردند.

نمایندگان در نشست علنی روز یکشنبه (31 تیرماه) با بررسی اولویت دار لایحه مذکور با 129 رأی موافق، 57 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 245 نماینده حاضر در صحن موافقت کرده بودند که در این میان برخی از نمایندگان درخواست بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در کمیسیون تخصصی حقوقی و قضایی را براساس اصل 85 قانون اساسی دادند.

در اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی آمده است:

سمت نمایندگی قایم به شخص است و قابل واگذاری به دیگری نیست. مجلس نمی تواند اختیار قانونگذاری را به شخص یا هیأتی واگذار کند ولی در موارد ضروری می تواند اختیار وضع بعضی از قوانین را با رعایت اصل هفتاد و دوم به کمیسیون های داخلی خود تفویض کند، در این صورت این قوانین در مدتی که مجلس تعیین می نماید به صورت آزمایشی اجرا می شود و تصویب نهایی آنها با مجلس خواهد بود.

همچنین، مجلس شورای اسلامی می تواند تصویب دایمی اساسنامه سازمان ها، شرکت ها، مؤسسات دولتی یا وابسته به دولت را با رعایت اصل هفتاد و دوم به کمیسیون های ذیربط واگذار کند و یا اجازه تصویب آنها را به دولت بدهد، در این صورت مصوبات دولت نباید با اصول و احکام مذهب رسمی کشور و یا قانون اساسی مغایرت داشته باشد، تشخیص این امر به ترتیب مذکور در اصل نود و ششم با شورای نگهبان است . علاوه بر این مصوبات دولت نباید مخالف قوانین و مقررات عمومی کشور باشد و به منظور بررسی و اعلام عدم مغایرت آنها با قوانین مزبور باید ضمن ابلاغ برای اجرا به اطلاع رییس مجلس شورای اسلامی برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet