حلول ماه ربیع الاول
1397/05/02 11:15:45
سرویس صحن
ابتکار در جریان بررسی کلیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان:

آمار کودک آزاری و سوءاستفاده از کودکان نگران کننده است/موضوع کودکان و نوجوانان نیازمند قانون بازدارنده

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه دولت با همکاری مجلس و قوه قضائیه اقدامات خوبی در حوزه کودکان و نوجوانان انجام داده است، گفت: با این حال موضوع کودکان و نوجوانان نیازمند قانون جامع و بازدارنده است.
آمار کودک آزاری و سوءاستفاده از کودکان نگران کننده است/موضوع کودکان و نوجوانان نیازمند قانون بازدارنده معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه دولت با همکاری مجلس و قوه قضائیه اقدامات خوبی در حوزه کودکان و نوجوانان انجام داده است، گفت: با این حال موضوع کودکان و نوجوانان نیازمند قانون جامع و بازدارنده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801100792192004.jpg آمار,کودک,آزاری,و,سوءاستفاده,از,کودکان,نگران,کننده,است/موضوع,کودکان,و,نوجوانان,نیازمند,قانون,بازدارنده Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، معصومه ابتکار در نشست علنی امروز (سه شنبه 2 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان با بیان اینکه موضوع کودکان و نوجوانان از لحاظ مبنایی در حوزه فرهنگی بسیار مهم است، گفت: باید در ابعاد مختلف حقوقی و قضایی این موضوع بررسی شود، چرا که آمار کودک آزاری و سوءاستفاده از کودکان در کشور نگران کننده است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه دولت با همکاری مجلس و قوه قضائیه اقدامات خوبی در حوزه کودکان و نوجوانان انجام داده است، افزود: با این حال موضوع کودکان و نوجوانان نیازمند قانون جامع و بازدارنده است که قوه قضائیه و کمیسیون قضایی مجلس روی این لایحه اقدامات خوبی انجام داده اند.

وی با اشاره به اینکه لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان، افراد زیر 18 سال را در نظر می گیرد، ادامه داد: این لایحه علاوه بر در نظر گرفتن ابعاد شرعی، شرایط مخاطره آمیز برای کودکان را که می تواند از لحاظ روحی و روانی آنها را تهدید کند، در نظر می گیرد.

ابتکار با بیان اینکه براساس این لایحه، مرکزی توسط قوه قضائیه باید در مراکز استان ها برای حمایت از کودکان و نوجوانان تشکیل شود، یادآور شد: سازمان بهزیستی، مرکز اورژانس اجتماعی را تشکیل داده است، اما باید در کنار آن مراکز قوی قضایی داشته باشیم.

این عضو کابینه دولت دوازدهم تصریح کرد: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان تکلیف دستگاه های دولتی همانند بهزیستی، نیروی انتظامی و صداوسیما را مشخص کرده است، چرا که این سازمان در آگاهی بخشی درخصوص حقوق کودکان و نوجوانان می تواند نقش موثری داشته باشد.

وی با بیان اینکه جنبه عمومی جرم در این لایحه به خوبی دیده شده است، افزود: در شرایط کنونی مجرمان بزهکار در موضوع کودکان و نوجوانان به نوعی از قانون فرار کرده و یا با مجازات های کمی مواجه می شوند که تصویب این لایحه می تواند مشکلات را کاهش دهد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet