ولادت حضرت امام رضا (ع)
1397/05/02 18:21:06
سرویس فرهنگی
درازهی تأکید کرد:

راه اندازی سامانه اعلام شهریه مدارس غیردولتی اقدامی عملی برای حذف شهریه‌‎های نجومی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس راه اندازی سامانه اعلام شهریه مدارس غیردولتی را گامی مهم در جهت عملی کردن حذف شهریه‌‎های نجومی برشمرد.
راه اندازی سامانه اعلام شهریه مدارس غیردولتی اقدامی عملی برای حذف شهریه‌‎های نجومی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس راه اندازی سامانه اعلام شهریه مدارس غیردولتی را گامی مهم در جهت عملی کردن حذف شهریه‌‎های نجومی برشمرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100579037859.jpg راه,اندازی,سامانه,اعلام,شهریه,مدارس,غیردولتی,اقدامی,عملی,برای,حذف,شهریه‌‎های,نجومی Icana

محمدباسط درازهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به راه‌اندازی سامانه اعلام شهریه مدارس غیردولتی توسط آموزش و پرورش، این اقدام را نوعی شفاف سازی در راستای از از بین رفتن شهریه‌های نجومی خواند.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس قانون اساسی، تحصیل در کشور برای دانش آموزان رایگان است بنابراین خانواده‌هایی که به دنبال اخذ خدمات آموزش متفاوت برای فرزند خود هستند می‌توانند در چارچوب قوانین و مقررات آموزش و پرورش به مدارس غیردولتی مراجعه کنند، ادامه داد: سقف و میزان شهریه مدارس غیرانتفاعی و غیر دولتی مشخص است که والدین، دانش آموزان و کارشناسان با ورود به این سامانه‌ها می‌توانند پیگیر امور خود باشند.

وی یادآور شد: با توجه به در پیش بودن فصل ثبت نام مدارس دانش آموزان و اولیاء آن‌ها همواره دغدغه شهریه مدارس دانش آموزان خود را دارند لذا این سامانه کمک می‌کند که دانش‌آموزان و خانواده‌ها به راحتی بتوانند با آگاهی از شرایط مدارس نسبت به ثبت نام در مدارس اقدام کنند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اخذ هرگونه شهریه دیگر جز آنچه که روی سامانه وزارت آموزش و پرورش آمده خلاف قانون محسوب می‎شود و که علاوه بر آموزش و پرورش سایر دستگاه‌های نظارتی نیز موظف به برخورد با مدارس و عوامل متخلف هستد که دانش آموزان و خانواده‌های آنان در صورت ملاحظه چنین موارد باید به دستگاه‌های نظارتی و بازرسی اطلاع رسانی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet